"Depilacja laserowa - Jak często warto powtarzać zabiegi?"
Pierwsza depilacja laserowa – ile zabiegów należy przeprowadzić?
Depilacja laserowa, w przeciwieństwie na przykład do depilacji woskiem, nie daje widocznych rezultatów od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Owszem, włoski mogą być rzadsze, a niektóre z nich z pewnością wypadną, jednak nie należy poprzestawać na pierwszym zabiegu. Wynika z faktu, iż wyróżniamy trzy fazy wzrostu włosa, natomiast laser działa wyłącznie na włoski, które znajdują się w jednej z tych faz. W praktyce oznacza to, że pacjentka musi poddać się co najmniej trzem zabiegom. Zazwyczaj jednak trzeba wykonać nieco większą ich ilość, około 4-5. Pozwoli to skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia, a dodatkowo da pewność, że włoski nie odrosną. Ilość zabiegów w każdym przypadku jest indywidualna i wymaga ustalenia przez specjalistę. Ważne, aby zastosować się do jego porad, gdyż w przeciwnym razie depilacja nie będzie w pełni skuteczna. Zabiegi wykonujemy w odstępie kilku tygodni, co również wynika z etapów, w jakich wzrastają włosy. Jeśli więc planujemy wyjazd na wakacje, to o depilacji laserowej powinniśmy pomyśleć już wczesną wiosną. Weźmy też pod uwagę, że bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu nie należy eksponować skóry na słońce, dlatego też wiele kobiet decyduje się depilować w ten sposób zimą czy jesienią.
Wśród kobiet często pojawia się pytanie, czy po przeprowadzeniu serii zabiegów depilację laserową trzeba będzie powtórzyć? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, choć w większości przypadków włoski nie będą odrastały, co oznacza, że zabiegu nie będzie trzeba powtarzać. Niemniej jednak w niektórych przypadkach kobieta będzie musiała ponownie stawić się w gabinecie kosmetycznym. Dotyczy to na przykład osób, które depilują się we własnym zakresie bądź u których zabiegi nie były wykonane w sposób prawidłowy. Dlatego tak istotne jest dokończenie serii początkowej, nawet jeśli wydaje się nam, że pozbyliśmy się wszystkich włosków. Co ważne, włoski mogą też odrastać po wpływem silnego stresu. U niektórych kobiet przyczyna odrastania włosków po depilacji laserowej nie jest znana, niemniej jednak zabieg będzie trzeba powtórzyć. Wiele zależy więc od indywidualnych predyspozycji.
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.
Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba i co ile je powtarzać?
Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?
Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?
Depilacja IPL – przeciwwskazania
Choć depilację IPL można wykonywać przez cały rok i jest szybszym rozwiązaniem niż depilacja laserowa, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Oto lista, z którą warto się zapoznać przed zakupieniem depilatora bądź udaniem : się do salonu kosmetycznego:
- spożycie alkoholu 24 h przed zabiegiem,
- opalona skóra bądź skóra z samoopalaczem,
- ciążka oraz karmienie piersią,
- infekcje skóry (opryszczka, zmiany ropne),
- zażywanie leków, w których skład wchodzi retinol, etinolem, dziurawiec, nagietek, tetracyklina (po 6 miesiącach od ostawieniu leków można wykonać pierwszy zabieg),
- stosowanie ziół: nagietek, rumianek, dziurawiec,
- metalowe elementy na depilowanym obszarze np. defibrylator serca,
- choroby osłabiające układ odpornościowy (nowotwory, AIDS, HIV.
