Wybór depilacji laserowej - Którą metodę wybrać?
Ile trwa depilacja laserowa IPL?
Ze względu na punktowe działanie urządzenia proces usuwania włosów za pośrednictwem takiego urządzenia nie jest krótki. Pierwsze depilacje nóg mogą trwać nawet 2-3 godziny, ale dokładność przy wykonywaniu zabiegu zdecydowanie jest wskazana. Warto bowiem pamiętać o tym, że do uzyskania odpowiedniego efektu konieczne jest powtórzenie zabiegu nawet kilkukrotnie - wówczas rezultat może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy.
Nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu skóry do depilacji – warto zawczasu ogolić nogi i inne miejsca, na których będziemy przeprowadzać zabieg, ponieważ wówczas działanie urządzenia stanie się znacznie bardziej skuteczne. Bezwzględnie trzeba zadbać o to, by skóra była czysta i sucha, choć nie przesuszona – w takich wypadkach warto nawilżyć ciało odpowiednimi preparatami.
Podsumowanie
Depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków na twarzy i ciele. Vectus to najnowocześniejszy tego typu sprzęt. Dzięki niemu zabiegi są szybsze i skuteczniejsze, w porównaniu do tych wykonywanych przy użyciu innych urządzeń do laserowej depilacji. Poza tym, są bezbolesne i w pełni bezpieczne dla skóry. A co najważniejsze pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, po wykonaniu serii zabiegów.
Bibliografia
1. Ambroziak M., Szymańczyk J., Langner A., Błaszczyk M., Systemy laserowe w leczeniu nadmiernego owłosienia, Dermatologia Estetyczna, nr 6/ 2001
2. Baumann L., Dermatologia estetyczna, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2013
3. Martini M. C., Kosmetologia i farmakologia skóry, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014
4. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, tom 2. Kosmetyki, zabiegi, suplementy., PWN, 2014
Depilacja laserowa – jaki rodzaj wybrać?
Depilacja laserowa zrewolucjonizowała sposoby zwalczania zbędnego owłosienia. Jest prawdziwym wybawieniem dla kobiet zmagających się z hirsutyzmem, pacjentów z problemem wrastających włosków lub zapaleniem mieszków włosowych. Jak również dla wszystkich tych, którzy wyrywają włoski ze względów czysto estetycznych lub praktycznych. Laserowa depilacja to jedyna metoda usuwania niechcianych włosów z twarzy i ciała, która zapewnia trwałe efekty. Jednak laser laserowi nie równy. Zanim zdecydujemy się na zabiegi depilacji, warto dowiedzieć się na jakim sprzęcie będą wykonywane. Najnowocześniejsze urządzenie Vectus, zapewnia maksymalną skuteczność i najlepsze rezultaty.
Skuteczność depilacji laserowej wynika z oddziaływania fal świetlnych, emitowanych przez urządzenie na melaninę, znajdującą się we włosach. Światło lasera może oddziaływać na różne barwniki obecne w skórze. Istotna jest jednak długość fali. Oprócz melaniny jest to najczęściej hemoglobina, na którą zadziała wiązka światła w zakresie 400 – 500 nm. Na melaninę oddziałuje zaś długość fali od 400 do 1000 nm. Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny, czyli o długości od 700 do 1000nm (w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm).
Oprócz laserów na rynku dostępne są urządzenia IPL służące do depilacji światłem. Czym różnią się te dwa typy sprzętu? W przeciwieństwie do lasera depilacja Intense Pulsed Light nie emituje fal o konkretnej długości. Zakres emitowanych fal w przypadku IPL wynosi od 420 do 1200 nm, co sprawia że urządzenia te nie są tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Włos zostaje jedynie uśpiony, a nie rzeczywiście usunięty, dlatego w końcu odrasta ponownie.
Depilacja laserowa – przeciwwskazania
Większość osób może bez przeszkód korzystać z depilacji laserowej. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Są to przede wszystkim:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- świeża opalenizna (zarówno naturalna jak i uzyskana w solarium, około miesiąc przed rozpoczęciem zabiegów nie należy się opalać, a także stosować samoopalaczy na dwa tygodnie przed zabiegiem),
- zażywanie ziół o działaniu fotouczulającym (kilka dni przed zabiegiem należy odstawić ziele dziurawca, skrzypu polnego, nagietka, a także niektóre herbatki wyszczuplające),
- doustne przyjmowanie retinoidów (należy odczekać pół roku od zakończenia terapii tego typu lekami),
- przyjmowanie antybiotyków,
- aktywne infekcje skóry (grzybicze, bakteryjne, wirusowe), ropne wypryski,
- bielactwo,
- łuszczyca,
- skłonności do przebarwień i bliznowców,
- żylaki,
- włosy rude lub siwe.
Interesuje Cię depilacja laserowa Vectus? Masz pytania? Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację z dyplomowanym kosmetologiem w Clinica Cosmetologica!