Skuteczność i Bezpieczeństwo Depilacji Laserowej w Komornikach
Jak wygląda depilacja laserowa jasnych włosów?
Depilacja laserowa jasnych włosów jest trudna. Problemy wynikają z niskiej zawartości melaniny – włosy jasne, blond czy siwe, mają jej znacznie niższy poziom. Tak mała zawartość melaniny utrudnia wychwycenie ich przez tradycyjny laser. Z pomocą przychodzą wersje aleksandrytowe. Cechują się one inną długością fali – wychwytują bowiem nawet najmniejsze owłosienia z niewielką ilością melaniny.
Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty? Na wskazane nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z tego, iż każdy włos jest inny i w każdym przypadku efekty mogą być inne. Nie można jednoznacznie potwierdzić, że depilacja laserowa jasnych włosów nie daje w 100% zadowalających efektów. Oczywiście, sytuacja taka może mieć miejsce, aczkolwiek prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie zabiegu znacznie minimalizuje to ryzyko. Chcąc zyskać pewność, że depilacja laserowa jasnych włosów przyniesie planowane efekty, warto odpowiednio wcześniej umówić się na konsultację ze specjalistą. Zobacz też, jak wygląda w praktyce trwałość efektów po depilacji laserowej.
Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej
Depilacja laserowa boli . Na szczęście nowoczesne lasery wyposażone są w systemy chłodzące, które podczas zabiegu zmniejszają dyskomfort.
- Jak wygląda skóra po depilacji laserowej?
Po depilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona i podrażniona , często też pojawia się obrzęk. Objawy te ustępują samoistnie po 24-48 godzinach.
Średnia cena depilacji laserowej za jedną partię ciała to 250 zł. Gabinety kosmetyczne często oferują pakiety kilku zabiegów w cenie kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
- Jakie są skutki uboczne depilacji laserowej?
Poza kilkugodzinnym podrażnieniem skóry, które nie powinno stanowić powodu do niepokoju, w wyniku depilacji laserowej mogą wystąpić odbarwienia lub przebarwienia skóry oraz poparzenia (przy zbyt dużej mocy lasera). Może także wystąpić reakcja uczuleniowa . Najczęściej przybiera ona postać pokrzywki – zaczerwienionych ognisk z pęcherzami.
Bibliografia:
- Atta-Motte M., Załęska I., Porównanie rezultatów użycia lasera diodowego w dwóch trybach pracy. Studium przypadku, Kosmetologia Estetyczna 2019, 8(5): 659-663.
- Krzan A., Krajewska-Siuda E., Jagielski P., Czynniki wpływające na skuteczność depilacji laserowej u kobiet z hirsutyzmem idiopatycznym, Kosmetologia Estetyczna 2016, 5(2): 203-212.
- Malinowska S., Perzanowska I., Marianowska A., Jędrzejczyk M., Mlosek R. K., Epilacja laserowa i urządzeniami IPL. Czynniki determinujące skuteczność epilacji, Kosmetologia Estetyczna 2018, 6(7): 705-709.
Jak wygląda seria zabiegów i ich powtarzalność
Depilacja laserowa oferowana przez salon Face & Body Concept w Poznaniu to proces, który wymaga serii zabiegów, aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. Każda partia ciała charakteryzuje się inną cyklicznością zabiegów oraz ich ilością, co jest kluczowe dla skuteczności metody. Oto jak wygląda seria zabiegów i ich powtarzalność:
- okolica twarzy (wąsik, broda, baki, nos, brwi, szyja): minimum 8 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie,
- okolica pach, bikini, ramion i przedramion, pośladków: 6-8 zabiegów powtarzanych co 6 tygodni,
- okolica pleców, barków, klatki piersiowej, brzucha, nóg: 6-8 zabiegów powtarzanych co 8 tygodni.
Po zakończonej serii zalecamy wykonanie jednego zabiegu w roku jako zabiegu przypominającego w celu utrzymania jak najdłuższych efektów. Efekt po serii utrzymuje się kilka lat nawet do 10 jednak jest to kwestia bardzo indywidualna, na którą wpływ ma wiele czynników, np. hormony. czy stres.
Jakich efektów mogę się spodziewać
Wykonana seria zabiegów zapewnia uzyskanie efektów na poziomie 90%.
Włosy, które pozostają to włosy bardzo cienkie, jasne i elastyczne. Problem wrastania włosów i podrażnień po goleniu zostaje zażegnany.
- Opalona skóra (naturalnymi promieniami słonecznymi, solarium czy samoopalaczem),
- Aktywne infekcje,
- Opryszczka w dniu zabiegu,
- Ciąża i laktacja,
- Choroby nowotworowe i chemioterapia,
- Przyjmowanie leków fotouczulających:
- przeciwcukrzycowych (Diabetol i Chloropropamid),
- moczopędne,
- sulfonamidy,
- przeciwgrzybicze (np. ketokonazol i gryzeofulwina),
- antybiotyki,
- leki przeciwtrądzikowe (np. Isotrexin, Differin, Izotek, Acnenormin),
- NLPZ (np. Ibuprom),
- przeciwalergiczne (np. cetyryzyna, astemizol, loratadyna).
- Przyjmowanie ziół fotouczulających, np.: dzirawiec, nagietek, rumianek, skrzyp polny, arcydzięgiel, bratek itd.
