Depilacja laserowa okolic odbytu - wszystko, co musisz wiedzieć

Jak wydepilować miejsca intymne w domu?

Gdy zdecydujesz, jaki rodzaj depilacji odpowiada ci najbardziej, pozostaje wybór metody, którą osiągniesz upragniony efekt. Jeśli chcesz ogolić miejsca intymne, używając w tym celu maszynki oraz pianki do golenia, warto na 10 minut przed zabiegiem wykonać peeling skóry tych okolic. Pomoże ci to uniknąć podrażnienia. Możesz również zmiękczyć włoski, nakładając na nie nieco oleju kokosowego lub po prostu zanurzając się w ciepłej kąpieli.

Do depilacji zastosuj piankę, która jest przeznaczona do użycia w okolicach miejsc intymnych. Dzięki temu masz pewność, że nie wywoła ona podrażnień oraz reakcji alergicznych, a także pomoże w ochronie skóry podczas zabiegu. Samo golenie wykonuj z włosem, nigdy pod włos. Unikniesz w ten sposób uszkodzeń i drobnych otarć skóry.

Do depilacji miejsc intymnych w domu możesz również użyć depilatora. Wiele tego typu urządzeń posiada nakładki chłodzące, które pomagają w niwelowaniu bólu, choć wciąż jest on odczuwalny. Usuwanie owłosienia łonowego za pomocą depilatora często prowadzi do podrażnień skóry, dlatego ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja i nawilżenie po zabiegu.

Popularną metodą depilacji miejsc intymnych w domu jest również stosowanie specjalnych kremów do depilacji. Są to substancje, które nałożone na skórę mają za zadanie wypalić włoski wraz z cebulkami. Metoda ta jest bezbolesna. Po około 10-15 minutach krem ściągany jest ze skóry wraz z owłosieniem za pomocą specjalnej szptatułki, dołączonej do opakowania. Stosowanie kremów może być jednak niebezpieczne w przypadku depilacji okolic intymnych. Są to substancje chemiczne, mogące powodować silne alergie i podrażnienia, szczególnie w tak wrażliwym miejscu.

Depilacja okolic intymnych w domu może być również przeprowadzona przy uzyciu wosku lub pasty cukrowej. Preparaty te dostępne są w hurtowniach kosmetycznych i drogeriach, a także w internecie. Przy wyborze tego typu specyfiku warto kierować się ich jakością oraz sposobem rozprowadzania na skórze. Zarówno wosk, jak i pasta cukrowa dostępne są w zestawach ze szpatułkami (dla bardziej doświadczonych kobiet) oraz w formie roll-on z podgrzewaczem (dla początkujących).

Depilacja laserowa bikini - jak się przygotować?

Przygotowanie do depilacji laserowej bikini jest ważne, aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Przede wszystkim należy unikać opalania się przez co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem, ponieważ opalona skóra może być bardziej podatna na podrażnienia. Należy również unikać depilacji woskiem, golenia lub korzystania z kremów depilacyjnych przez około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Oczywiście w czasie zabiegu nie można miesiączkować, ani być w trakcie leczenia infekcji - czy to ogólnej, czy intymnej.

A depilacja bikini płytkie? Czy istnieją przeciwwskazania? Pierwsze golenie należy przeprowadzić dzień przed zabiegiem i również unikać czynników, które mogą spowodować podrażnienia delikatnej skóry. Dokładnych informacji dotyczących postępowania przedzabiegowego udzieli Ci specjalista podczas indywidualnych konsultacji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji pozabiegowej? Przeczytaj: 5 rzeczy, których nie możesz robić po depilacji laserowej bikini.

Bikini płytkie - co obejmuje ten rodzaj depilacji?

Zabieg jakim jest depilacja bikini płytkie to jedna z metod , która polega na usunięciu owłosienia jedynie z obszaru wokół bikini, czyli zewnętrznej strefy wokół bielizny. Likwidacja niechcianego owłosienia może być odpowiednia dla osób, które chcą zachować pewną ilość włosów, ale zdecydowanie redukują ich liczbę i długość. Jeśli chodzi o bikini płytkie, depilacja pozwala na utrzymanie naturalnego wyglądu, jednocześnie zapewniając uczucie świeżości i czystości. Daje także komfort w wyborze stroju kąpielowego czy bielizny. W przeciwieństwie do maszynki do golenia lub kremu do depilacji, w przypadku depilacji bikini płytkiego urządzeniem laserowym, włoski są osłabiane, a następnie wypadają wraz z cebulkami. Zapewnia to długotrwały efekt gładkiej skóry bez podrażnień.

Depilacja typu "bikini płytkie" jest popularna wśród kobiet, które chcą zadbać o higienę intymną, jednocześnie pozostawiając pewną ilość owłosienia. Wybierając depilację bikini płytkie, można uniknąć dyskomfortu związanego z tradycyjnym goleniem lub depilacją woskiem. Długotrwałe efekty zabiegów depilacji laserowej pozwalają cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas, co jest dodatkowym atutem tego rodzaju zabiegu.

Niektórzy ginekolodzy są zdania, że usuwanie owłosienia całkowite może zwiększać ryzyko występowania intymnych infekcji, ponieważ włosy stanowią naturalną barierę przed patogenami i zanieczyszczeniami. Jeśli podzielamy to zdanie lub mamy wątpliwości, warto porozmawiać z zaufanym ginekologiem na temat depilacji. Bikini płytkie obejmuje depilację tylko zewnętrznych stref krocza, dlatego zabieg nie jest tak radykalny, jak w przypadku całkowitego pozbycia się włosków. Warto jednak skonsultować się ze specjalistą i sprawdzić, która metoda będzie dla Ciebie odpowiednia.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...