Przygotowanie do Depilacji Laserowej Pach - Kluczowe Kroki do Gładkiej Skóry
Przygotowanie do depilacji laserowej – sprawdź, czy są przeciwwskazania
- choroby nowotworowe,
- przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca,
- metalowe implanty,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- nieuregulowana cukrzyca,
- włosy siwe, blond lub rude w miejscu wykonywania zabiegu,
- przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
Czasowe przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i karmienie piersią,
- stosowanie leków i ziół światłouczulających,
- świeżo opalona skóra,
- zażywanie antybiotyków,
- stosowanie kosmetyków z retinolem oraz witaminami A, C i E,
- infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze,
- korzystanie z aparatu ortodontycznego.
Jeżeli nie występują u Ciebie trwałe przeciwwskazania, które eliminują możliwość wykonania zabiegu z użyciem lasera, możesz umówić się na wizytę konsultacyjną.
Jak przygotować się do depilacji laserowej – poradnik krok po kroku
Interesuje Cię depilacja laserowa jakiegoś obszaru ciała i zastanawiasz się, jak prawidłowo przygotować się do takiego zabiegu? Odpowiedź w każdym przypadku jest bardzo podobna – należy odstawić niektóre leki, kąpiele słoneczne i przygotować skórę do zabiegu.
Przygotowanie do depilacji laserowej – 4-6 tygodni przed zabiegiem
Na około 4 tygodnie przed planowanym terminem zabiegu depilacji laserowej zrezygnuj z kąpieli słonecznych. Nie stosuj też samoopalaczy – opalony naskórek w mniejszym stopniu przepuszcza światło lasera. W rezultacie nie dojdzie do uszkodzenia cebulek włosów, a zatem depilacja laserowa np. pach czy bikini nie przyniesie oczekiwanych efektów w postaci gładkiej i pozbawionej włosków skóry.
Interesuje Cię depilacja laserowa pach lub bikini? Na około 6 tygodni przed datą zabiegu przestań wyrywać włosy pęsetą czy stosować depilator lub wosk. To również dobry moment, aby zadać o skórę, a dokładnie jej nawilżenie – tak, aby w dniu zabiegu depilacji nie była ona ani przesuszona, ani podrażniona.
Przygotowanie do depilacji laserowej – 1-2 tygodnie przed zabiegiem
Jeżeli pijesz herbaty ziołowe (np. napary z dziurawca, nagietka), to czas, aby je odstawić. W przeciwnym razie mogą one – w połączeniu ze światłem lasera – spowodować przebarwienia. To również dobry czas, aby wstrzymać przyjmowanie leków fotouczulających, np. niektórych antybiotyków. Przygotowanie do depilacji laserowej obejmuje też rezygnację z przyjmowania tabletek przeciwbólowych, np. Ibupromu czy Aspiryny.
Na około 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji przyjrzyj się recepturze używanych kosmetyków. Czasowo odstaw te, które zawierają w składzie m.in. retinol czy kwasy owocowe. Aby nie podrażnić skóry, nie wykonuj peelingów.
Przygotowanie do depilacji laserowej – dzień przed lub w dniu zabiegu
Wieczorem dzień przed zabiegiem lub bezpośrednio w dniu zabiegu trzeba ogolić skórę, która będzie poddana depilacji – użyj w tym celu maszynki do golenia. Dłuższe włoski mogą nie tylko obniżyć skuteczność zabiegu, ale również spowodować poparzenie naskórka. Dzieje się tak dlatego, że światło lasera nie dotrze do mieszka włosowego, ale zostanie pochłonięte przez łodygę włosa. W dniu zabiegu nie sięgaj też po leki przeciwbólowe, np. wspomniany Ibuprom czy Aspirynę.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?
Depilacja laserowa jest jedynym znanym obecnie sposobem na trwałe zmniejszenie lub wyeliminowanie wzrostu włosków na wybranych obszarach skóry. W naszym artykule podpowiemy, jak się przygotować do depilacji laserowej. Zapoznaj się z instrukcją krok po kroku i przekonaj się, że to wcale nie takie trudne jak może się wydawać!
Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia? Z pewnością idealna okaże się depilacja laserowa. Usuwanie niepożądanych włosów z twarzy, szyi, pach, klatki piersiowej, pleców, okolicy narządów płciowych, ramion, nóg, stóp, a także dłoni, zyskuje coraz większą grupę zwolenników wśród osób dbających o swój wygląd.
Przygotowanie do tego zabiegu wcale nie jest skomplikowane, choć trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Poznaj 5 kroków, które warto wykonać przed wizytą w salonie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych oraz przyczynić się do zoptymalizowania czasu i efektów zabiegu.