Depilacja laserowa po porodzie - Skuteczne i Bezpieczne Metody Usuwania Owłosienia

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
  • ciąża,
  • nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa a blizna po cesarce

Depilacja po CC – czy jest możliwa? Jeżeli chodzi o standardową depilację, np. woskiem czy maszynką do golenia, to ta jest jak najbardziej możliwa. Oczywiście mówimy o usuwaniu włosów z miejsc nieobjętych blizną, np. ze strefy intymnej. Zresztą miejsce z blizną standardowo rzadko wymaga usuwania owłosienia. Cesarskie cięcie zachodzi bowiem powyżej macicy i miejsca, gdzie rosną włosy. Może się zdarzyć, że cięcie będzie zachodzić na owłosienie łonowe – u niektórych kobiet może się bowiem znajdować w linii rany pooperacyjnej. Warto uważać też na okolice rany – skóra w tym miejscu jest bowiem szczególnie wrażliwa. Nie zaleca się depilacji woskiem – prędzej kremem (jeżeli nie uczula) lub standardową maszynką do golenia.

Wielu specjalistów zaleca jednak wstrzymanie się z depilacją przez okres połogu tj. przez 6 tygodni. Organizm wraca do normy po ciąży, a rana się goi. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu lepiej się wstrzymać. Nie jest to jednak wykluczone. W razie wątpliwości warto poradzić się specjalisty – ten będzie znał nasz przypadek najlepiej.

A co z depilacją laserową?

Zacznijmy w ogóle od kwestii czy blizny na ciele mogą stanowić przeciwwskazanie do przeprowadzenia depilacji laserowej? Laser nie powinien być przykładane w miejsca, które pokryte są bliznami. Same blizny jednak w wielu przypadkach nie dyskwalifikują przed zabiegiem. Trudno jednak ostatecznie określić, czy dana blizna będzie stanowiła przeciwwskazanie czy też nie. Jedno jest pewne – kierowanie światła na bliznę jest kategorycznie zabronione, gdyż może doprowadzić do oparzeń i innych, w tym także bardzo bolesnych, konsekwencji.

Miejsca pokryte bliznami można jednak ominąć i depilować obszary na ciele bez blizn, pokryte owłosieniem. Zabieg powinien jednak wówczas (zresztą jak w każdym innym przypadku) przeprowadzać doświadczony specjalista. Powiedzmy, że masz bliznę po cesarskim cięciu albo np. bliznę na łydce a chcesz wydepilować uda. Najpewniej będzie to możliwe. Zadaniem specjalisty będzie wyraźne oznaczenie miejsca z blizną i omijanie go podczas zabiegu.

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

At Vector Eye Centre, your eye care team including Ophthalmology, Optometry and a Cornea and Ocular Surface specialist are all here for this reason to help determine what treatments meet your dry eye needs.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...