Czy Depilacja Laserowa Może Prowadzić do Raka? Mit czy Prawda?
Metody DEPILACJI RĄK, czyli gładkie ramiona i przedramiona
Już nie wystarczą wydepilowane nogi. Ręce zadbanej kobiety też muszą być aksamitne. Jednak zanim zaczniesz usuwać włoski z ramion i przedramion, starannie wybierz metodę depilacji. Nie zawsze szybkie i tanie metody sprawdzają się idealnie w depilacji rąk. Do tak delikatnej depilacji należy się odpowiednio przygotować i wybrać metodę, która pozostawi skórę w dobrej kondycji.
Spis treści
- Depilacja rąk kremem do depilacji
- Depilacja rąk maszynką jednorazową
- Depilacja rąk woskiem
- Depilacja rąk pastą cukrową
- Depilacja rąk depilatorem
- Depilacja rąk laserem
- Jak wygląda zabieg depilacji woskiem na ciepło?
Szczególnie brunetki męczą się ze zbyt owłosionymi ramionami i przedramionami. Niestety, jeśli chcemy mieć gładkie ręce, musimy ostrożnie dobrać sposób depilacji. Po goleniu włoski bardzo szybko odrastają (po ok. 2 dniach), a ich końcówki stają się twarde i ciemniejsze. Za to depilator elektryczny może podrażnić skórę.
Czy depilacja laserowa powoduje raka?
Często powtarzanym mitem jest opinia, iż zabieg depilacji laserowej powoduje raka. – Laser nie ma właściwości rakotwórczych. Nie występują żadne dowody na kancerogenne oddziaływanie promieni lasera – podkreśla kosmetolog salonów Depilacja.pl – Aktywne i przebyte nowotwory zaliczane są do przeciwwskazań do zabiegu. Być może stąd wziął się ten często powtarzany i bardzo krzywdzący mit.
Warto pamiętać, że laser to nic innego jak wiązka promieni światła. Ta dociera w głąb cebulki włosa i zamienia energię świetlną w ciepło. Nie ma przy tym żadnego wpływu na powstawanie nowotworów czy innych chorób. Depilacja laserowa jest zatem bezpieczna dla osób zdrowych. – W renomowanych salonach, takich jak Depilacja.pl, przed podjęciem laseroterapii pacjent odbywa konsultację ze specjalistą. Takie spotkanie pozwala wykluczyć potencjalne niebezpieczeństwa. Grunt to odpowiadać szczerze na pytania laseroterapeuty – podkreśla ekspert.
Przeczytaj też:
Laserowe usuwanie włosków nie powoduje uszkodzenia okolicznych tkanek wokół mieszków włosowych, ale może być bolesne i na pewien czas uwrażliwiać skórę, powodować jej podrażnienie, zaczerwienienie czy obrzęk. Podczas zabiegu odczuwane są ukłucia podobne do tych spowodowanych przez prąd, a stopień nasilenia bólu zależy od jakości włosów – przy tych ciemnych i grubych jest większy.
Nowoczesne urządzenia są wyposażone w systemy chłodzenia skóry, dzięki czemu zmniejsza się ich efekt drażniący i poziom odczuwanego bólu. Temperaturę depilowanego obszaru można też obniżać poprzez nałożenie odpowiednio przezroczystego żelu, który nie zakłóca drogi wiązek lasera w głąb skóry.
Ból odczuwany podczas depilacji laserowej jest kwestią indywidualną i w dużej mierze dotyczy najwrażliwszych rejonów, takich jak pachy czy okolice bikini (zwłaszcza przy tzw. depilacji brazylijskiej). By zminimalizować ból, możliwe jest nałożenie na skórę znieczulającego kremu z lidokainą na 30 minut przez zabiegiem.
Depilacja rąk kremem do depilacji
Zalety: łatwy w użyciu, metoda bezbolesna i szybka.Wady: włoski szybko odrastają, źle dobrane preparaty mogą drażnić skórę.
Depilatory chemiczne usuwają owłosienie przy nasadzie skóry, czyli po prostu ''golą'' bez użycia golarki. Ale odrastające włoski nie są tak kłujące i twarde jak po goleniu. Kiedyś kremy czy pianki trzeba było trzymać na skórze co najmniej kwadrans. Dziś do usunięcia włosów tą metodą wystarczą 3 minuty. W nowoczesnych depilatorach chemicznych nie wyczuwalny jest też prawie ich chemiczny zapach, jest on maskowany substancjami zapachowymi. W kremach czy mleczkach są też substancje łagodzące i kojące naskórek (miód, wyciąg z aloesu, awokado, jojoby).Stosując depilatory chemiczne postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, przede wszystkim nie przedłużaj czasu depilacji (zawsze jest podany w ulotce). Działanie chemicznego preparatu polega bowiem na rozpuszczeniu włosków aż do ich nasady. Aby więc nie podrażnić skóry krem czy mleczko trzeba po określonym czasie dokładnie usunąć razem z włoskami. Używa się do tego specjalnej plastikowej szpatułki lub gąbki dołączonej do opakowania.

Oparzenia po depilacji: dlaczego do nich dochodzi i jak ich unikać?
Jakie mogą wystąpić niepożądane powikłania po depilacji laserowej? Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Czy masz się o co martwić w kwestii skutków ubocznych depilacji laserowej? Właściwie wykonany zabieg nie stanowi zagrożenia. Wiele osób obawia się oparzeń. Do oparzeń po depilacji dochodzi bardzo rzadko, zwłaszcza w renomowanych gabinetach kosmetycznych. Aby unikać poparzeń, podczas wywiadu wykonywanego przed zabiegiem nie można ukrywać informacji na temat swojego zdrowia oraz stosowanych leków, absolutnie nie wolno też poddawać się zabiegowi, mając świeżo opaloną skórę. Dobra kosmetolożka zawsze wykonuje próbę laserową, aby sprawdzić, jak skóra reaguje na to urządzenie, ponadto w nowoczesnych klinikach skóra podczas zabiegów jest schładzana. Jeżeli dojdzie do oparzeń, trzeba koniecznie zgłosić je specjaliście, który powinien złagodzić je odpowiednimi środkami. Jeśli jednak oparzenia po depilacji są silne, należy natychmiast udać się do lekarza lub na dyżur ratunkowy.
Oparzenia mogą pojawić się z powodu niedostatecznych kompetencji osoby wykonującej zabieg, dlatego nie warto ryzykować, umawiając się na zabieg w przypadkowym gabinecie. Laser powinien działać jedynie na pigment czyli melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Niestety, jeśli urządzenie znajdzie się w rękach mało doświadczonej osoby, tkanki skóry również mogą ulec uszkodzeniu. Dzieje się tak z powodu niewłaściwego operowania sprzętem i nieprzemyślanego ustawienia parametrów zabiegowych. Jeżeli zamierzasz zastosować się do wszystkich zaleceń przed depilacją, ale i tak obawiasz się oparzeń, wybierz wyjątkowo skuteczny a bezpiecznie działający laser Light Sheer.
