Depilacja laserowa w Sycowie - Doskonałe rozwiązanie dla Gładkiej i Perfekcyjnej Skóry
Depilacja laserowa
Laser diodowy LightSheer DESIRE? to innowacyjny, najnowszy produkt z rodziny laserów LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis, uznawany za najmocniejszy i najskuteczniejszy na świecie system do trwałego usuwania owłosienia.Jest to laser medyczny posiadający dwie głowice zabiegowe: 9x9mm oraz 22x35mm. Pierwsza z głowic to LightSheer ET, o wymiarach 9×9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga głowica LightSheer HS łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową 22×35 mm i podciśnienie Vacum. Pozwala to na szybką, bezbolesną i trwałą depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu pacjenta i radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków),wydany przez Amerykańską Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych.
Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej LightSheer Desire
– Występowanie schorzeń związanych z wrażliwością na światło
– Zaburzony stan zdrowia skóry w wyniku chorób lub innych przyczyn
– Skóra ze skłonnością do przebarwień
– Wszczepienie rozrusznika serca/pompy insulinowej/implantów
– Ciąża i karmienie piersią
– Stosowanie chemioterapii lub radioterapii w okresie 5 lat poprzedzających zabieg
– Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna z wyłączeniem leków antykoncepcyjnych)
– Terapia doustna retinoidami (Roaccutane, Izotek)
– Terapia miejscowa (w miejscu zabiegowym) kremami z witaminami A, C, kwasami owocowymi lub lekami złuszczającymi
– Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– Przyjmowanie antybiotyków w okresie ok.2 tygodni poprzedzających zabieg
Depilacja laserowa – ile zabiegów i jak często je trzeba powtarzać? Podpowiadamy!
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia na dłużej. Jej skuteczność i trwałe rezultaty przyciągają coraz większą liczbę osób poszukujących gładkiej i bezproblemowej skóry. Jednak jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy liczby zabiegów i częstotliwości, z jaką należy je powtarzać, aby osiągnąć najlepsze efekty.
Czy wystarczy jedna sesja, czy może potrzeba kilku, a może nawet dziesięciu? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, ile zabiegów depilacji laserowej zazwyczaj jest potrzebnych oraz jak często je powtarzać, aby cieszyć się trwałym rezultatem. Dzięki naszym wskazówkom będziesz mógł/a lepiej zaplanować swoją depilacyjną podróż i osiągnąć oczekiwane efekty, ciesząc się długotrwałym brakiem owłosienia. Przygotuj się na poznanie tajemnic depilacji laserowej i odkrycie, jak zapewnić sobie piękną, gładką skórę na dłużej.

Czym są żylaki i jak powstają?
Jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych są żylaki kończyn dolnych. Te powstają głównie z racji coraz powszechniejszego stojącego oraz siedzącego trybu życia. Gdy dorzucimy do tego jeszcze nadwagę, czynniki genetyczne czy płaskostopie, to okazuje się, że ryzyko wystąpienia żylaków jest bardzo duże. Początkowe objawy tego schorzenia to tzw. pajączki – drobne, poszerzone naczynka włosowate w kolorze czerwonym lub niebieskim. Nie należy ich lekceważyć. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji tj. przewlekłej choroby żylnej.
Jakie są czynniki ryzyka wystąpienia żylaków? Problem dotyczy głównie kobiet oraz osób starszych. Dodatkowe przyczyny to między innymi:
- ciąża,
- nadprogramowe kilogramy,
- płaskostopie,
- przewlekłe zaparcia,
- wielogodzinne siedzenie w ciągu dnia,
- dźwiganie zbyt dużych ciężarów,
- długie stanie,
- unikanie aktywności fizycznej,
- urazy dolnych kończyn,
- przebyte ciąże,
- stosowanie doustnej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej,
- zaburzenia hormonalne,
- noszenie obcisłych ubrań, zwłaszcza skarpet i podkolanówek,
- chodzenie w butach na bardzo wysokich obcasach,
- dieta uboga w błonnik,
- braki witaminy C w organizmie,
- palenie papierosów,
- nadużywanie alkoholu.
Jak powstają żylaki? W przypadku występowania wyżej wymienionych czynników ryzyka, może dojść do cofania się krwi. Przy okazji następuje wzrost ciśnienia. Wówczas krew z coraz większą mocą napiera na ściany żył w nogach. Przez to dochodzi do rozszerzenia żył, które niestety potem nie powracają już do swojego pierwotnego kształtu. W efekcie dochodzi do właśnie do żylaków. Z czasem, gdy skóra staje się coraz cieńsza i bardziej napięta, nabrzmiały żylak widnieje pod skórą bardzo wyraźnie.