Depilacja laserowa Vectus - Skuteczność i Bezpieczeństwo na Mokotowie
Epilacja laserowa (depilacja laserowa) – co to jest?
Epilację (fotoepilację), czyli usuwanie zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała przeprowadza się wykorzystując światło lasera. Generowane ciepło zostaje pochłonięte przez pigment mieszka włosowego (melaninę), co powoduje trwałe uszkodzenie mieszka oraz macierzy – komórek odpowiedzialnych za tworzenie nowego włosa. Oznacza to, że włos już nie odrośnie, a nasza skóra będzie zawsze gładka w tym miejscu.
Co ważne, promień lasera uszkadza wyłącznie sam mieszek włosowy nie naruszając otaczających go tkanek. Dlatego zabieg epilacji jest uważany za mało inwazyjny i niemal całkowicie bezpieczny dla pacjenta (patrz – Przeciwskazania). Pacjenci cenią zabieg usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lasera z jeszcze jednego, ważnego powodu – epilacja nie powoduje długo utrzymujących się obrzęków i podrażnień, co niestety zdarza się przy tradycyjnej depilacji. Dzięki temu bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Czasem przez kilka godzin wokół usuwanych włosów pojawiają się drobne zaczerwienienia, co oznacza, że mieszki szczególnie dobrze zareagowały na światło lasera. Podrażnienia zdarzają się sporadycznie i są krótkotrwałe oraz nieuciążliwe. Częściej występują na początku serii zabiegów, gdy w skórze jest włosków więcej.
Depilacja laserowa – trwałe usuwanie owłosienia
Nadmierne owłosienie twarzy i ciała dla wielu osób stanowi poważny problem estetyczny. Nic więc dziwnego, że zabiegi depilacji w gabinetach kosmetycznych czy klinikach medycyny estetycznej są bardzo popularne. Usuwanie niechcianego owłosienia woskiem czy depilatorem jest skuteczne, jednak krótkotrwałe. Po kilku dniach lub tygodniach włoski znów pokrywają naszą skórę.
Czy możemy pozbyć się nieestetycznego owłosienia nóg, bikini oraz twarzy na stałe? Odpowiedź brzmi – tak. Nowoczesna technologia laserowa stosowana w medycynie estetyczniej umożliwia uzyskanie gładkiej, wolnej od włosów skóry na stałe. Dlatego zabiegi depilacji laserowej (zabiegi epilacji) cieszą się dużym powodzeniem w Klinice Krajewski, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
Dowiedz się czym różni się epilacja od depilacji, jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu usunięcia włosów na ciele laserem oraz jak przebiega zabieg epilacji w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie – na Mokotowie i Powiślu.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Należy pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Zalicza się do nich ciąża, karmienie piersią, epilepsja, przerwana ciągłość naskórka, używanie samoopalacza, świeża opalenizna, terapia retinoidami, stosowanie ziół fotouczulających, cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, bliznowce, rozrusznik serca, aktywne infekcje skórne, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi oraz świeże zabiegi chirurgiczne. Urządzenie Vectus® posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, nie wpływa niekorzystnie na organizm.
Pierwsze efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia zadowalających rezultatów, zazwyczaj, zaleca się przeprowadzenie od 4 do 8 zabiegów w zależności od obszaru, w odpowiednich odstępach czasu. W przypadku depilacji okolic bikini oraz ramion wynosi 4-6 tygodnie, nóg i pleców 8-10 tygodni, a twarzy 4 tygodnie. Liczba zabiegów może różnić się ze względu na indywidualny charakter skóry i owłosienia.
W przeciwieństwie do mniej zaawansowanych urządzeń, z pomocą których należy wykonać nawet kilkanaście zabiegów, laser Vectus® zapewnia trwałe usunięcie owłosienia podczas zaledwie kilku wizyt. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Dzięki najnowszym technologiom nie ma konieczności poddawania się bolesnym, czasochłonnym i mało skutecznym zabiegom, które często mają charakter jedynie doraźny.