Cena depilacji laserowej wąsika - Poradnik dla osób poszukujących gładkiej skóry
Laserowa depilacja głowy – przeciwwskazania
Należy jednak pamiętać, że nie każdy może zostać zakwalifikowany do zabiegu depilacji laserowej głowy. Przeciwwskazaniami są m.in.
- świeża opalenizna, zmiany skórne lub stany chorobowe na skórze,
- osoby cierpiące na choroby skóry takie jak łupież, bielactwo, rybia łuska lub łuszczyca również nie powinny korzystać z zabiegów laserowego usuwania włosów z głowy,
- depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą (zaprzestać 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem),
- leki światło-uczulające, antybiotyki,
- peeling (przestać używać na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem),
- opryszczka w miejscach planowanej depilacji laserowej,
- choroby nowotworowe, padaczka.
Osoby o bardzo jasnych i delikatnych włosach do niedawna nie mogły poddać się depilacji laserowej, gdyż laser nie był w stanie efektywnie wychwycić takiego owłosienia, przez co sam zabieg charakteryzował się dosyć niską skutecznością.
W ostatnim czasie pojawiły się na rynku innowacyjne urządzenia, które zrewolucjonizowały świat depilacji laserowej. Przykładem takiego urządzenia umożliwiającego wykonywanie zabiegów na różnych fototypach skóry jest innowacyjny autorski laser stosowany w gabinetach Depilacja.pl. Sprzęt z taką samą precyzją usuwa owłosienie zarówno z bardzo jasnej, jak i ciemniejszej karnacji.
Depilacja włosów na głowie – skuteczne metody
Aby wykonać depilację włosów na głowie, możemy skorzystać z tradycyjnych, domowych sposobów lub wybrać nowoczesną depilację laserową głowy.
Do najbardziej tradycyjnych metod depilacji głowy należy zastosowanie jednorazowej maszynki do golenia. Usunięcie włosów tą metodą jest łatwe, szybkie i bezbolesne. Trwałość golenia w tym przypadku nie jest oczywiście oszałamiająca, aczkolwiek czas potrzebny do jej wykonania zazwyczaj jest o wiele, wiele krótszy, niż w przypadku golenia twarzy.
Depilacja woskiem, kremem do depilacji, wyrywanie włosków pęsetą, stosowanie depilatora mechanicznego – sposoby te, popularne w zastosowaniu dla innych partii ciała, raczej nie są przyjemnymi ani bezpiecznymi metodami pozbywania się niechcianych włosków z głowy. Zrywanie wosku czy też stosowanie agresywnych kosmetyków rozpuszczających włos, może w konsekwencji przynieść więcej szkód i bólu, niż pożytku.
Depilacja laserowa wąsika – zalety i wady
Depilacja laserowa wąsika to jedyna metoda, której efekt będzie długotrwały. Decydując się na nią, można liczyć na pozbycie się niechcianego owłosienia, w wielu przypadkach nawet na całe życie. Usługa polega na wypaleniu laserem mieszka włosowego, który odpowiada za wzrost włosa. Zabieg jest w pełni bezpieczny, o ile nie występują do niego przeciwwskazania (np. przyjmowanie niektórych leków, ciąża czy przebyte nowotwory).
Wydepilowana skóra z zastosowaniem lasera sprawia, że na twarzy nie pojawiają się krostki czy zaczerwienienia. Ewentualne podrażnienia występują jedynie tuż po zabiegu – jednak szybko znikają. Skóra staje się w pełni gładka, a włoski nie odrastają. Brzmi idealnie, prawda?
W takim razie – jakie są wady tego rodzaju zabiegu? Przede wszystkim, niezbędna będzie seria wizyt, aby osiągnąć pożądany efekt. Wiąże się to ze sporym kosztem i oczywiście czasem, który trzeba poświęcić na spotkania.
Warto jednak wybrać tę metodę – usuwanie wąsika laserem zapewni gładką skórę bez niechcianych włosków oraz ogromny komfort w codziennym życiu.