Depilacja laserowa wilcza - Poradnik dla gładkiej skóry bez kompromisów
Depilacja laserowa – ile zabiegów i jak często je trzeba powtarzać? Podpowiadamy!
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia na dłużej. Jej skuteczność i trwałe rezultaty przyciągają coraz większą liczbę osób poszukujących gładkiej i bezproblemowej skóry. Jednak jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy liczby zabiegów i częstotliwości, z jaką należy je powtarzać, aby osiągnąć najlepsze efekty.
Czy wystarczy jedna sesja, czy może potrzeba kilku, a może nawet dziesięciu? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, ile zabiegów depilacji laserowej zazwyczaj jest potrzebnych oraz jak często je powtarzać, aby cieszyć się trwałym rezultatem. Dzięki naszym wskazówkom będziesz mógł/a lepiej zaplanować swoją depilacyjną podróż i osiągnąć oczekiwane efekty, ciesząc się długotrwałym brakiem owłosienia. Przygotuj się na poznanie tajemnic depilacji laserowej i odkrycie, jak zapewnić sobie piękną, gładką skórę na dłużej.
Rodzaje depilacji laserowej
Skuteczność zabiegów depilacji laserowej zależy bezpośrednio od rodzaju i jakości stosowanego sprzętu laserowego. Obecnie na rynku dostępne są cztery lasery o różnej długości fali:
- Rubinowy (694 nm)
- Laser aleksandrytowy (755 nm)
- Laser diodowy (808 nm)
- Neodymowy (1064 nm)
Laser diodowy o długości fali 808 nm jest uważany za najlepszy, ponieważ umożliwia on koncentrację promienia do wymaganej głębokości. Podczas używania lasera diodowego nie dochodzi do nagrzewania skóry, jak w przypadku innych laserów, co często prowadzi do oparzeń.
Lasery diodowe mogą być pomyślnie stosowane do usuwania włosów w każdym kolorze (z wyjątkiem siwych) i na wszystkich fototypach skóry: od jasnej skandynawskiej do ciemnej afrykańskiej.
Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?
Aby zrozumieć odpowiedź na pytanie, czy depilacja laserowa jest na zawsze , trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak rosną włosy. Wyróżnia się trzy fazy życia włosa:
Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Jeśli wiązka światła trafi na włos w fazie przejściowej lub w fazie spoczynku, nie uszkodzi go, przez co zabieg nie będzie skuteczny. Nie da się jednak określić „na oko”, w której fazie wzrostu znajduje się włos .
Ponadto w tym samym czasie i na tej samej partii ciała (np. nogach, bikini) poszczególne włosy będą w różnych fazach wzrostu. Zatem, żeby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty, potrzeba od 6 do 8 zabiegów wykonywanych co 6-12 tygodni . Po zakończonej serii zabiegów raz w roku warto wykonać zabieg przypominający , który usunie nowe, pojedyncze włosy pojawiające się na ciele.
Depilacja woskiem – jak wykonać ją w domu
Co to jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia za pomocą specjalnych urządzeń, których działanie opiera się na emisji wiązki światła . Ta „wychwytuje” znajdującą się we włosach melaninę, związek chemiczny odpowiadający za ich kolor. Emitowane przez laser światło zostaje wchłonięte przez włos i zamienione w energię, która prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury na całej długości. W konsekwencji wypada, a jeśli zabieg wykonany był we właściwym momencie fazy wzrostu (o czym poniżej), nie powinien już odrosnąć.
Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegom najczęściej poddawane są:
- nogi (łydki i uda),
- pachy,
- okolice bikini,
- miejsca intymne, w tym okolice odbytu,
- twarz (wąsik, bródka).
Depilacji laserowej może być poddana tak naprawdę każda partia ciała (brzuch, plecy), poza okolicami oczu.