Skuteczność depilacji LightSheer - Wszystko, co musisz wiedzieć
Light Sheer – na czym polega działanie lasera?
Depilacja laserowa Light Sheer jest jedną z najnowocześniejszych metod usuwania niechcianych włosków. I choć do wykonywania depilacji laserowej mogą być wykorzystywane lasery różnego rodzaju, laser diodowy Light Sheer posiada wiele zalet, które czynią go jednym z najchętniej wybieralnych do pozbycia się zbędnego owłosienia. Przede wszystkim zabieg depilacji laserowej wykonywany przy jego zastosowaniu jest bezpieczny, co potwierdzają posiadane przez urządzenie liczne certyfikaty bezpieczeństwa.
Ponadto nie powoduje on bólu. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii, która pozwala na nakierowanie wiązki światła lasera bezpośrednio w głąb cebulki włosa, tak długo by spowodowała ona trwałe uszkodzenie mieszka włosowego, jednocześnie na tyle krótko, aby tkanki sąsiadujące z nim nie zostały nadmiernie rozgrzane. Zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Light Sheer jest komfortowy również za sprawą specjalnej głowicy chłodzącej. Ów system chłodzący nie tylko zapewnia lepsze schłodzenie obszaru poddawanego zabiegowi, ale też sprawia, że mieszki włosowe trafiają bliżej powierzchni na którą emitowane jest światło lasera. W bezpośredni sposób wpływa to na poprawę skuteczności depilacji.
Działanie lasera LightSheer opiera się przede wszystkim na przenikaniu jego światła w głąb cebulki włosa, w miejscu nagromadzeniu barwnika – melaniny i trwałym uszkodzeniu macierzy włosa, pozostając całkowicie bezpiecznym dla pozostałych komórek skóry. W efekcie pigment zawarty w cebulce włosa zostaje odparowany, a sama cebulka przestaje być odżywiana, co z kolei sprawia, że nie wyrastają z niej nowe włoski. Światło lasera przenika w głąb skóry, docierając aż do naczyń krwionośnych odżywiających mieszki włosowe, dzięki czemu efekt depilacji jest trwały.
Golenie włosów przed depilacją laserową
Bardzo ważne jest to, aby przed zabiegiem depilacji laserowej zgolić włosy w miejscu depilacji. Dbamy o odpowiednie nawilżenie skóry, a także o usunięcie zrogowaciałego naskórka. W dzień zabiegu skóra nie powinna być pokryta balsamem, kremem czy antyperspirantem. Najlepiej odświeżyć ją ogólnodostępnymi środkami do higieny intymnej.
Po wykonanym zabiegu depilacji laserowej należy powstrzymać się od pewnych praktyk. Przede wszystkim przez pierwsze cztery dni nie powinno brać się gorących kąpieli czy pryszniców. Do tygodnia po zabiegu unikamy basenów i sauny. Nie stosujmy dezodorantów ani antyperspirantów typu Etiaxil, które mogą powodować podrażnienia. Odstawiamy je na co najmniej 3 dni. Do codziennej pielęgnacji skóry stosujemy kosmetyki, które nie zawierają alkoholu. Skórę przemywamy w letniej wodzie.
Podczas codziennej pielęgnacji uważamy, aby nie uszkodzić miejsca, które było poddane zabiegowi. Nie używamy szorstkiego ręcznika. Zabrania się również drapania miejsc, gdyż mogą pojawić się blizny. Chronimy miejsca po depilacji laserowej przed silnym działaniem promieni słonecznych. Rezygnujemy z opalania na ok. miesiąc po zabiegu.
Depilacja laserowa – jak często? Co ile depilacja laserowa?
Wiele osób, które chcą poddać się zabiegowi depilacji laserem, zastanawia się nad tym, jak często trzeba powtarzać zabiegi. Co ile tygodni depilacja laserowa? W zależności od typu skóry czy koloru włosów, pożądany efekt laserowej depilacji uzyskuje się po 5-9 zabiegach, które wykonujemy cyklicznie. Pierwszy zabieg depilacji laserowej pozwala na trwałe pozbycie się 30-40% włosów ciemnych, które znajdują się w fazie wzrostu. W przypadku włosów jasnych zostają one przerzedzone.
Częstotliwość depilacji laserowej będzie się różnić w zależności od depilowanych miejsc. Przykładowo:
- laserowe usuwanie wąsika, depilacja bikini, pach – co 4-6 tygodni,
- depilacja laserowa łydek, ud – co 8-12 tygodni.