Usuwanie włosków z nosa na Allegro - Najlepsze oferty i porady!

Usuwanie włosów z nosa — na co zwrócić uwagę?

Usuwanie włosów z nosa wykonane umiejętnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że ich całkowite usunięcie może nieść za sobą kilka niepożądanych objawów. Najczęstsze powikłania związane z depilacją wnętrza nosa to nadmierny ból, wrastające włoski, uszkodzenie błony śluzowej nosa oraz zwiększone ryzyko powstawania chorób dróg oddechowych.

Całkowite usunięcie włosów z nosa pozbawia tę część ciała naturalnej bariery ochronne, co może prowadzić do przedostania się wielu zanieczyszczeń do płuc — a to już prosta droga do powstania infekcji i groźnych chorób.

Usuwanie włosów z nosa nie należy do przyjemnych zabiegów. Istnieje jednak kilka sprawdzonych metod, które pozwalają na skutecznie usunięcie niechcianego owłosienia. Jaką metodę wybrać? Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna. Pochwal się w komentarzu, jaki zabieg Ty stosujesz?

Sprawdź popularne kosmetyki do depilacji:

Jak usunąć włosy z nosa – 7 sposobów

Jeszcze raz zaznaczę, że nie wolno usuwać wszystkich włosów w nosie, ponieważ te włosy po coś tam są, a dokładnie po to, aby chronić nasz układ oddechowy przed:

  • pyłem,
  • kurzem,
  • cząsteczkami smogu,
  • i innymi większymi zanieczyszczeniami.

Datego jeśli chcesz usuwać włosy w nosie, to nie wszystkie, a tylko te, które przeszkadzają Ci, lub rzeczywiście wyrastają na zewnątrz.

Oto sposoby na uswanie owłosienia w nosie i uszach:

Strzyżenie – jest to najprostszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia w nosie. Do strzyżenia używa się specjalnie do tego celu zaprojektowanych nożyczek. Czasem stosuje się nożyczki do obcinania paznokci, ale nie jest to bezpieczne, ponieważ nożyczki takie są ostro zakończone i bardzo łatwo można skalczeczyć się wewnątrz nosa. Z pewnością lepiej kupić specjalne nożyczki do nosa z zaokrąglonymi końcami.

Golenie – na rynku są urządzenia do golenia owłosienia w nosie, są to specjalne golarki z nakładką do strzyżenia włosów w nosie i uszach, lub po prostu specjalne trymery. Warto zaznaczyć, że używając trymera lub golarki, nie golimy włosów zbyt głęboko. Golimy tylko te włoski, które sprawiają nam problemy i które sami potrafimy dostrzec.

Pęseta – tradycyjny niegdyś sposób (zresztą bardzo bolesny) na włosy w nosie. Używając pensety usuwa się pojedynczo każdy problematyczny włosek. Niestety efektem ubocznym wyrywania włosów w nosie pensetą, są łzy, kichanie, a nawet krwawienie z nosa.

Elektroliza – to kolejna z metod usuwania owłosienia z nosa. Zabieg elektrolizy polega na umieszczeniu w dziurce nosa małej, metalowej sondy, której zadaniem będzie wysłanie impulsu elektrycznego do cebulki włosa. Dzięki takiemu zabiegowi, włos zostaje całkowicie zniszczony razem z cebulką.

Wybielanie owłosienia – wyrastające z nosa włosy są czarne, dlatego od rau rzucają się w oczy, problem ten można zażegnać, rozjaśniając te włoski, aby były mniej zauważalne. Należy wtedy nałożyć specjalny krem na wystające włoski, a po upływie 10-15 minut, spłukać go. Dzięki zabiegowi rozjaśniania włosków w nosie, nie będą one już widoczne. Zabieg rozjaśniania należy co jakiś czas powtarzać.

Wosk do usuwania włosów w nosie

Zarówno nożyczki, jak i trymery jedynie przycinają włoski, więc zabieg trzeba dość często powtarzać. Trwalsze efekty gwarantują specjalne zestawy do usuwania włosów z nosa przy użyciu wosku. Włoski usuwane są razem z cebulkami, więc uzyskujecie w ten sposób co najmniej kilka tygodni spokoju. Pamiętajcie jednak, że depilacja woskiem nosa ma takie same wady jak wyrywanie włosów za pomocą pęsety – jest to zabieg bolesny i wiąże się z nim ryzyko wrastania włosków i powstania stanu zapalnego.

Jeśli mimo wszystko chcecie spróbować, wygodną opcją jest użycie „pakietów” do woskowej depilacji nosa. W ich skład wchodzą aplikatory i oczywiście wosk. Aplikator trzeba zamoczyć w rozpuszczonym wosku i umieścić w nosie. Po upływie czasu wskazanego przez producenta należy wyjąć aplikatory szybkim, zdecydowanym ruchem. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak wygląda taki zabieg.

Usuwanie włosów z nosa — jakie są najpopularniejsze metody?

Włosy w nosie dla wielu osób to nie tylko nieestetyczny problem, ale także coś, co może powodować duży dyskomfort. Istnieje jednak kilka sposobów, by niechciane owłosienie usunąć bez problemów w domowym zaciszu. Zaliczamy do nich m.in.:

  • Klasyczne strzyżenie — to zdecydowanie najprostszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Można do tego użyć specjalnych nożyczek lub specjalnego trymera. Przed zabiegiem warto zmiękczyć włoski, a przycinając włoski, należy być bardzo ostrożnym, by nie uszkodzić wnętrza nosa.
  • Woskowanie — to metoda, która cieszy się coraz większą popularnością. Usuwanie włosów z nosa za pomocą wosku pozwala na długotrwałe pozbycie się włosków. Zabieg można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Wosk jest aplikowany w formie specjalnych plastrów, które nakłada się po wewnętrznej stronie nosa. Woskowanie to metoda, która może być bolesna. Osoby mało odporne na ból i dyskomfort powinny wybrać inną metodę.
  • Usuwanie z użyciem pęsety — to popularne narzędzia służące do usuwania włosków z nosa. Wystarczy umiejętnie chwycić włos u nasady i delikatnie pociągnąć. Tutaj należy wiedzieć, że zbyć częste i mocne wyrywanie może doprowadzić do podrażnień i pojawienia się niepożądanych infekcji.
  • Elektroliza — to metoda usuwania włosów z nosa, która jest najtrwalsza. W zabiegu wykorzystuje się cienką igłę, przez którą wprowadzany jest prąd elektryczny do mieszka włosowego. Elektroliza musi zawsze być wykonana przez profesjonalistę w salonie kosmetycznym. Zabieg jest dość bolesny, a na usunięcie włosków wystarczy zwykle kilka sesji. Elektroliza ma jednak pewien minus. Zabieg w porównaniu do innych metod jest dość kosztowny.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...