Depilacja nosa w Rossmanie - Poradnik i Najlepsze Metody

Skuteczne i trwałe usuwanie włosów w nosie

Wystające włosy z nosa wyglądają bardzo nieestetycznie i w dzisiejszych czasach świadczą niekorzystnie o osobie, która je ma. Z problemem nadmiernego owłosienia występującego w nosie i uszach walczy większość mężczyzn w średnim wieku. To oni najczęściej szukają skutecznych metod depilacji, które sprawdziłyby się w przypadku tak wrażliwej części ciała.

Wybierając konkretną metodę usuwania włosów z nosa, należy wziąć pod uwagę nie tylko to, czy jesteśmy w stanie wytrzymać parę sekund pewnego dyskomfortu, ale również to, jak trwałe efekty chcemy uzyskać. Maszynka do usuwania włosków z nosa i nożyczki kosmetyczne tylko przycinają włoski, dlatego ponowne wykonanie zabiegu stanie się konieczne zdecydowanie szybciej, niż gdybyśmy zdecydowali się np. na metodę likwidującą włos razem z cebulką, jak ma to miejsce w przypadku pęsety.

Z medycznego punktu widzenia całkowita depilacja włosów w nosie nie jest wskazana. Bardziej zalecane jest tylko przycinanie włosków w celu uzyskania oczekiwanych efektów estetycznych. Trzeba mieć świadomość tego, że włosy w nosie pełnią funkcje ochronne, np. wyłapują zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.

Wosk do depilacji – jakie produkty do depilacji wybrać i jak je stosować?

Plastry z woskiem czy wosk do depilacji na gorąco - który wosk do depilacji wybrać? Sprawdźcie, która metoda depilacji woskiem będzie lepsza dla Was oraz jak ją wykonać.

Wosk do depilacji jest jednym z najpopularniejszych produktów do usuwania niechcianych włosków. Zabieg możesz wykonać zarówno w domowym zaciszu, jak i w salonie kosmetycznym. W drogeriach dostępnych jest mnóstwo produktów, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą nawet do 4 tygodni! Największą wadą tej metody jest to, iż jest ona dosyć bolesna. Obecnie możemy zaopatrzyć się w kilka typów produktów do depilacji woskiem. Możemy je podzielić na dwie główne kategorie: wosk do depilacji na zimno oraz na ciepło.

  1. Jaki wosk do depilacji wybrać?
  2. Wosk do depilacji twarzy
  3. Wosk do depilacji brwi
  4. Wosk do depilacji nosa
  5. Wosk do depilacji bikini i miejsc intymnych
  6. Wosk do depilacji nóg
  7. Wosk do depilacji w granulkach
  8. Wosk do depilacji bez pasków
  9. Czarny wosk do depilacji: co oznacza kolor granulek?
  10. Wosk do depilacji w rolce
  11. Podgrzewacz do wosku do depilacji
  12. Wosk do depilacji Rossmann: zestaw do depilacji woskiem
  13. Jak zrobić wosk do depilacji?

Wosk do depilacji brwi

W przypadku wosku do brwi wystarczy, że plastry przeznaczone do depilacji twarzy przytniesz w odpowiedni kształt, a następnie małymi partiami możesz woskować problematyczną okolicę. Drugą opcją jest użycie twardego wosku na ciepło. Ten sposób jest trudniejszy i wymaga wprawy. Mimo to efekt jest wart wysiłku – rozgrzany wosk o wiele lepiej oblepia włoski, przez co jest skuteczniejszy. Wystarczy roztopić granulki wosku, nałożyć go na skórę i zerwać.

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się także zabieg depilacji nosa. Jest on na tyle popularny, że stworzone zostały specjalne zestawy, które posiadają specjalnie przygotowane patyczki ułatwiające nakładanie i aplikowanie wosku. Mają one kształt dopasowany do dziurek, dzięki czemu produkt dobrze pokrywa włoski, a jednocześnie nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo.

Jak usunąć włosy z nosa?

Wybór konkretnej metody warto uzależnić od własnych preferencji. Niektóre osoby, które są wyjątkowo wrażliwe na ból, będą tolerowały tylko samodzielne przycinanie włosów za pomocą małych nożyczek (np. do paznokci).

Usuwanie włosów z nosa może być bolesne, ponieważ ta okolica ciała jest wyjątkowo wrażliwa. Właśnie dlatego zdecydowana większość osób bojących się dyskomfortu wybiera zwykłe nożyczki do usuwania włosów z nosa. Zdecydowanie lepszym i prostszym rozwiązaniem jest użycie pęsety. Możemy wyrwać nią niechciane włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu nie odrosną zbyt szybko. Do usuwania włosów z nosa warto użyć pęsety z najcieńszą końcówką. Jednak w przypadku tej metody należy liczyć się z bólem, na szczęście jest on tylko chwilowy.

Wosk do depilacji nóg

W przypadku depilacji nóg mamy pełen wachlarz możliwości. Możesz skorzystać zarówno z gotowych pasków lub kupić miękki lub twardy wosk. Tak duża powierzchnia, jaką są nogi, umożliwia nam dobór produktu do naszych preferencji oraz umiejętności.

Wosk w granulkach może być miękki lub twardy. W przypadku miękkiego wosku należy go rozgrzać do odpowiedniej temperatury (przez użyciem należy zapoznać się z dokładnymi instrukcjami producenta), a następnie szpatułką rozprowadzić na skórze. Do wykonania zabiegu będziesz potrzebować specjalnych pasków, które przykłada się na pokrytą produktem skórę. Wosk należy nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a zrywać w przeciwnym. Ten sposób jest idealny do stosowania na większych partiach ciała, takich jak nogi lub ręce, ale sprawdzi się także przy trudniej dostępnych miejscach – wówczas jego aplikacja będzie wymagała odrobiny wprawy, którą będziesz nabierać wraz z doświadczeniem. Resztki takiego wosku można usunąć oliwką, np. oliwką przeznaczoną dla dzieci.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...