Depilacja Olejem Kokosowym - Naturalne Rozwiązanie dla Gładkiej Skóry

Olej kokosowy: rafinowany czy nierafinowany?

Osoby, które nigdy nie miały styczności z olejem z kokosowym często zastanawiają się, jaki olej wybrać. I słusznie, bowiem obydwa typy olejów znacznie się różnią.

Olej nierafinowany powstaje w wyniku procesów mechanicznych takich jak tłoczenie, filtracja, sedymentacja czy oczyszczanie. Procesy te przebiegają bez udziału wysokiej temperatury, dlatego często na etykiecie produktu możemy spotkać się z informacją „tłoczony na zimno” lub „zimnotłoczony”. Dzięki zastosowaniu niskiej temperatury olej zachowuje większość swoich prozdrowotnych właściwości. Uważa się, że olej nierafinowany wspomaga leczenie wielu chorób, ułatwia odchudzanie, pomaga w nadciśnieniu tętniczym. Dodatkowo wykazuje działanie antyoksydacyjne, a także chroni płaszcz lipidowy skóry przed niekorzystnym działaniem bakterii oraz innych czynników. Olej kokosowy nierafinowany często wykorzystywany jest także podczas zabiegów kosmetycznych.

Olej kokosowy rafinowany poddawany jest procesowi rafinacji, który za sprawą wysokiej temperatury oraz dodatków chemicznych pozbawia olej smaku oraz zapachu. Rafinacja to proces oczyszczania, który pozbawia olej także większości składników odżywczych. Nie oznacza to jednak, że olej ten jest niezdrowy. Możemy go stosować do smażenia i pieczenia, ale wówczas dania nie będą miały typowego zapachu i posmaku, jaki daje stosowanie oleju nierafinowanego.

Olej rafinowany ma dłuższy termin przydatności do spożycia i można go przechowywać w temperaturze pokojowej. Jest on również tańszy niż olej nierafinowany.

Antybakteryjne działanie oleju kokosowego

Olej kokosowy tłoczony na zimno posiada właściwości antybakteryjne. Badania pokazują, że przyczynia się on do zahamowania wzrostu bakterii Clostridium difficile odpowiadającej za biegunki o ciężkim przebiegu. Wiele wskazuje na to, że tłuszcz kokosowy pomaga także zatrzymać rozwój pleśni. Za takie działanie odpowiedzialny ma być kwas laurynowy zawarty w oleju. Tłuszcz kokosowy okaże się pomocny także w eradykacji innych bakterii, zarówno jeśli będzie stosowany wewnętrznie i zewnętrznie.

Badania pokazały, że olej kokosowy przyspiesza proces gojenia się ran, ponieważ działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Dodatkowo stymuluje proces produkcji kolagenu, który jest składnikiem skóry, co sprawia, że procesy regeneracyjnie przebiegają znacznie sprawniej.

Według innych badań spożywanie oleju kokosowego przyczynia się do zmniejszenia stresu oksydacyjnego oraz redukcji stanów zapalnych znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku innych olejów.

Dość ciekawym wykorzystaniem oleju kokosowego może być stosowanie go zamiast antyperspirantu. Tłuszcz kokosowy dzięki silnemu działaniu antybakteryjnemu pozwala zahamować rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. W internecie dostępnych jest wiele przepisów, które pokazują jak w prosty sposób możemy przygotować antyperspirant wykorzystując do tego olej kokosowy.

Olej kokosowy na twarz – jak go stosować, aby uzyskać najlepsze efekty? Sprawdzone porady

Olej kokosowy na twarz zyskał popularność jako jeden z najskuteczniejszych, naturalnych eliksirów w pielęgnacji skóry. Ten wszechstronny kosmetyk zawiera składniki odżywcze, które nie tylko intensywnie nawilżają, ale również: wspomagają regenerację skóry, łagodzą podrażnienia, działają antybakteryjnie, chronią przed wolnymi rodnikami, poprawiają elastyczność i jędrność naskórka. Olej kokosowy zachwalają modelki i gwiazdy, takie jak Gwyneth Paltrow, Anja Rubik czy Anna Lewandowska. Dermatolodzy mają jednak nieco odmienne zdanie na temat „cudownego” kosmetyku.

W tym artykule:

Właściwości kosmetyczne oleju kokosowego

Specyficzna budowa, obecność cennych kwasów tłuszczowych, wreszcie – duża zawartość witamin i minerałów sprawia, że olej kokosowy sprawdza się w pielęgnacji skóry i włosów dotkniętych bardzo różnymi problemami.

  • Stosowany bezpośrednio na skórę wzmacnia barierę lipidową naskórka.
  • Ma silne właściwości nawilżające, nawilża przesuszoną skórę (również na dłoniach, kolanach, łokciach) i włosy.
  • Ze względu na obecność składników antyseptycznych poprawia stan skóry chorej – z wysypką, egzemą, a także trądzikowej.
  • Jest odpowiedni dla skóry atopowej i dotkniętej problemem łuszczycy – nawilża ją, natłuszcza, zapobiega nadkażeniom bakteryjnym.
  • Zmniejsza uczucie pieczenia po oparzeniu.
  • Łagodzi stany zapalne i podrażnienia.
  • Zawiera antyutleniacze, które zwalczają wolne rodniki, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry.

Olej kokosowy - nie tylko na włosy, twarz i ciało. Naturalny kosmetyk do pielęgnacji

Pokarm dla skóry, ratunek dla włosów. Olej kokosowy bywa nazywany olejem piękności, bo z powodzeniem może zastąpić niemal każdy stosowany na co dzień kosmetyk. Jakie ma właściwości i do czego można go wykorzystać?

Spis treści

Zgodnie z filozofią Ajurwedy najcenniejsze i najskuteczniejsze są te kosmetyki, które można zjeść. Warunek ten spełnia jeden z najzdrowszych olejów na świecie: olej kokosowy. Na pierwszy rzut oka wcale nie przypomina on oleju, bo w temperaturze pokojowej jest biały, nieprzezroczysty i ma konsystencję twardego masła. Dlatego przeważnie sprzedawany jest w słoiczkach, z których łatwo wydobyć go łyżeczką. Topi się lekko podgrzany, albo roztarty w dłoniach – ma wtedy lekko żółtawy kolor. Pod wpływem ciepła zaczyna wydzielać smakowity zapach świeżo rozłupanego kokosa.

At Vector Eye Centre, your eye care team including Ophthalmology, Optometry and a Cornea and Ocular Surface specialist are all here for this reason to help determine what treatments meet your dry eye needs.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...