Depilacja pastą cukrową w Bytomiu - Wszystko, co musisz wiedzieć
Depilacja cukrowa a depilacja laserowa
Która z metod usuwania niepożądanego owłosienia jest lepsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda z tych technik ma swoich zwolenników. W przypadku depilacji laserowej na pewno możemy liczyć na trwały efekt – włoski są bowiem usuwane wraz z cebulką. Poddanie się serii zabiegów skutkuje całkowitym pozbyciem się niepożądanego owłosienia.
W przypadku depilacji cukrowej zabiegi należy często powtarzać (co około 2-3 tygodnie). Z drugiej strony depilację pastą cukrową można samodzielnie przeprowadzić w domu (choć nie jest to proste), a depilację laserową przeprowadza tylko profesjonalny kosmetolog.
Jakie są Twoje doświadczenia w przypadku depilacji cukrowej? Słyszałeś o tej metodzie? A może próbowałeś jej? Koniecznie podziel się z nami swoim doświadczeniem!
Depilacja PASTĄ CUKROWĄ. Wady i zalety depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa do depilacji była wykorzystywana na Bliskim Wschodzie od stuleci. U nas też ta metoda depilacji zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek. Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową? Jak przeprowadzić depilację pastą cukrową w domu?
Spis treści
- Zalety depilacji pastą cukrową
- Metody depilacji pastą cukrową
- Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
- Jak pielęgnować skórę po depilacji pastą cukrową?
- Jakiej długości powinny być włoski, które chcemy wydepilować pastą cukrową?
- Wady depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa od wieków stosowana jest przez Arabki, które do depilacji używały karmelu (roztopionego cukru). Na Bliskim Wschodzie pasta do depilacji nazywana jest halaweh . Dziś stosuje się specjalną masę, która prócz cukru zawiera sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół, choć niektóre z nas preferują pastę cukrową zrobioną własnoręcznie w domu. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków, pękających naczynek krwionośnych.
Depilacja cukrowa – na czym dokładnie polega?
Depilacja pastą cukrową była jedną z podstawowych metod usuwania niepożądanego owłosienia w starożytnym Egipcie oraz na Bliskim Wschodzie. Okazuje się, że tę technikę stosowano także na Kleopatrze, która słynie ze swojej pięknej i gładkiej skóry. Czym jest ta słynna pasta cukrowa?
Jaka sama nazwa wskazuje, jej podstawowym składnikiem jest cukier. Dodatkowo w mieszance znajdziemy także wodę oraz sok z cytryny. Czasem dodawane są też inne składniki, takie jak miód, sól czy olejki eteryczne. Depilacja pastą cukrową faktycznie działa – usuwa całe mieszki włosowe. Plusem jest też to, że złuszcza skórę, usuwając martwy naskórek, bez naruszania bariery ochronnej. Po zabiegu skóra staje się znacznie gładsza, a nawet rozjaśniona.
Depilacja cukrowa porównywana jest do depilacji woskiem. Trzeba jednak pamiętać, że w tej drugiej metodzie mamy do czynienia z chemicznymi składnikami, a to wyklucza stosowanie tej techniki na niektórych, szczególnie bardzo delikatnych, partiach ciała. Depilacja cukrowa doskonale sprawdzi się w przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą, nawet naczynkową czy skłonną do dużych podrażnień. Masz żylaki, egzemę albo łuszczycę? Bez najmniejszych obaw możesz skorzystać z depilacji cukrowej. Depilacja pastą cukrową zapewnia efekt gładkiej skóry nawet na 2-3 tygodnie.
Jak używać masy cukrowej?
Masę cukrową należy podgrzać do odpowiedniej temperatury w kąpieli wodnej. Preparat może być w formie półpłynnej lub nasączonych nim plastrów. Żeby depilacja pastą cukrową przebiegła sprawnie, skóra musi być gotowa na zabieg. Dzień przed planowaną depilacją korzystne jest złuszczenie martwego naskórka peelingiem cukrowym, z soli lub enzymatycznym. Preparat rozsmaruj na ciele, a następnie wmasuj go w skórę. Wykonuj koliste ruchy, dzięki czemu peeling będzie dokładniejszy. Martwy naskórek przyklei się do pasty zamiast włosów i zmniejszy efekt depilacji, dlatego istotne jest poprzedzenie zabiegu dokładnym peelingiem. Tuż przed depilacją odtłuść skórę co pozwoli na lepsze przyklejenie się pasty do włosów.
Pasta cukrowa ma swoich zwolenników i osoby, które z pełną stanowczością będą ją odradzać. Do minusów należy konieczność posiadania wprawy, żeby prawidłowo i skutecznie wykonać zabieg. Próby depilacji przez nowicjuszki kończą się nierzadko poparzeniami lub rozlaniem lepkiego preparatu. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z pasty na opaloną twarz. Może się to zakończyć trudnymi do zamaskowania białymi plamami z powodu zawartości w paście soku z cytryny. Do dużych atutów pasty należy jej naturalność i prosty skład. To przekona osoby, które cenią ekologiczne rozwiązania, które nie zawierają chemicznych substancji szkodliwych dla planety. Najważniejsze jednak jest wyrobienie swojej opinii i kierowanie się swoim dobrem oraz komfortem.
