"Depilacja pastą cukrową w ciąży - Wszystko, co musisz wiedzieć"

Jak używać pasty cukrowej do depilacji?

Przed przystąpieniem do depilacji warto zrobić peeling. W ten sposób usuniemy nie tylko martwy naskórek, ale również uniesiemy włoski. Pamiętaj, że kosmyki powinny mieć co najmniej 0,5 cm, aby pasta cukrowa mogła je wyrwać wraz z cebulkami.

Depilacja przy użyciu pasty cukrowej krok po kroku:

1. W pierwszej kolejności odtłuść skórę, na przykład pudrem dla dzieci, czy też talkiem.

2. Dopiero potem nakładasz pastę cukrową na zimno lub na ciepło. Aplikujesz cienką warstwę rozgrzanej mazi, co ważne w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.

3. Nakładasz na to pasek bawełniany, delikatnie dociskasz i odrywasz energicznym ruchem, ale zgodnie ze wzrostem kosmyków. Czasami czynność trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Po zakończeniu depilacji zawsze usuwasz resztki kosmetyku za pomocą letniej wody. Mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia na naskórku, dlatego warto posmarować te okolice odżywczą oliwką lub specjalnym preparatem po depilacji, na przykład kremem. Dobrze sprawdzi się również woda różana, jak i płynny aloes.

Depilacja laserowa, a ciąża: zrobiłam laser w ciąży, czy mogłam zaszkodzić dziecku?

Depilacja laserowa w ciąży to temat, który interesuje wiele przyszłych mam, które marzą o trwałym pozbyciu się niechcianego owłosienia, jeszcze przed urodzeniem dziecka.

Choć nie ma jednoznacznych badań potwierdzających ryzyko dla płodu, większość specjalistów zaleca powstrzymanie się od depilacji laserowej w ciąży. Na wielu forach internetowych przyszłe mamy przyznają: Zrobiłam laser w ciąży, nie wiedząc, że spodziewam się dziecka — co mam teraz zrobić? Jeśli zrobiłam laser w ciąży, mogłam zaszkodzić maluszkowi?.

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Depilacja laserowa w ciąży nie została przebadana pod kątem bezpieczeństwa dla ciężarnej oraz nienarodzonego dziecka, głównie ze względu na ograniczenia etyczne (nie przeprowadza się tego typu eksperymentów na kobietach w ciąży). Jednak laseroterapia jest odradzana także ze względu na zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie kobiety w czasie ciąży oraz laktacji.

Jeśli przyszła mama martwi się, że zrobiła laser w ciąży, nie powinna stresować się na zapas. Najważniejsze jest zaprzestanie dalszych zabiegów depilacji laserowej w ciąży.

Na najbliższej wizycie u ginekologa/położnej warto poinformować o tym, że zrobiła laser w ciąży. Specjalista z pewnością wyczerpująco odpowie na wszystkie pytania, dotyczące ryzyka depilacji laserowej w ciąży i na bieżąco, podczas każdej wizyty, będzie kontrolować dobrostan płodu oraz stan zdrowia ciężarnej.

Podsumowując temat: depilacja laserowa, a ciąża, a także inne formy laseroterapii (np. w formie różnych zabiegów kosmetycznych czy fizjoterapeutycznych), jest przeciwwskazana w okresie ciąży i laktacji.

Depilacja pastą cukrową – jak to zrobić? Krok po kroku

Nie trzeba od razu kupować gotowej pasty cukrowej, ponieważ łatwo zrobić ten preparat samodzielnie w domowym zaciszu. Do zrobienia pasty cukrowej potrzebujesz:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki soku wyciśniętego z cytryny
  • 1/4 szklanki wody
  • ponadto garnek z grubym dnem oraz drewnianą łyżkę do mieszania.

Wodę wlewamy do naczynia, czekamy aż się zagotuje. Dopiero potem dosypujemy cukier oraz dodajemy sok z cytryny. Całość gotujemy na niewielkim ogniu, często mieszamy. Trzeba uważać, ponieważ łatwo przypalić!

Po upływie 30-45 minut pojawi się piękny bursztynowy kolor, cukier się rozpuści, do tego powstanie dość gęsta masa. To znak, że domowa pasta cukrowa jest już gotowa. Przekładasz całość do słodzonej miski, najlepiej metalowej.

Pamiętaj, aby aplikować preparat dopiero, gdy delikatnie przestygnie, bo w innym wypadku może dość do poparzenia skóry!

Zalety depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co już zmniejsza ból (nie drażni się naskórka). Zimna pasta wyklucza też poparzenie czy podrażnienie skóry. Resztki pasty zmywa się ciepłą wodą, bez pocierania skóry. Ta metoda depilacji nie wymaga również stosowania chemicznych substancji potrzebnych do oczyszczenia skóry np. z syntetycznego wosku do depilacji.

Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia. Stosując taką formę depilacji można szybko zauważyć jak słabe i jasne odrastają włosy. Depilując się regularnie można całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych rejonach ciała. Pierwszą depilację najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Dla osób niewprawionych depilacja pastą może być uciążliwa głównie ze względu na obliczanie proporcji i umiejętne nakładanie pasty na skórę.

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...