Depilacja pasta cukrowa w domu - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Pasta cukrowa: jak ją zrobić? PRZEPIS NA PASTĘ CUKROWĄ robioną w domu

Pasta cukrowa to świetna metoda depilacji. Pastę cukrową możesz przygotować sama w domu i przechowywać ją w lodówce. Do przygotowania pasty do depilacji wystarczy zwykły cukier, cytryna i woda. Jak zrobić pastę cukrową do depilacji? Wypróbuj nasze przepisy.

Spis treści

Depilacja dla większości kobiet jest przykrym obowiązkiem - podrażnienia po goleniu, zapalenia mieszków włosowych, wrastanie włosków, swędzenie, to tylko niektóre z najczęstszych problemów po depilacji. Jeśli maszynka i depilator wyrządzają więcej szkody niż pożytku, a krem lub wosk uczulają skórę, wypróbuj depilacji pastą cukrową. Ta metoda depilacji przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu, dlatego nazywana jest też depilacją arabską.

Pastę cukrową robi się bardzo łatwo, choć wymaga to trochę cierpliwości. Taką metodę usuwania owłosienia można stosować na zimno i na gorąco. Nie zniechęcaj się nieudanymi próbami przygotowania pasty. Na drodze prób i błędów musisz dobrać idealne proporcje dla siebie - proporcje składników podanych w przepisach są w dużej mierze orientacyjne. Po kilku próbach powinnaś znaleźć idealny sposób przygotowania, wtedy możesz ugotować większą ilość pasty i przechowywać ją w lodówce.

Metody depilacji pastą cukrową

Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3-4 centymetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać. Oderwaną pastę można ponownie rozgnieść w dłoniach i ułożyć na innym fragmencie skóry, jest bardzo wydajna. Jedną kulką pasty cukrowej można wydepilować całą łydkę. Zamiast zrywać pastę rękami możemy użyć do tego paska materiału - pasta przyklei się do płótna i odejdzie od skóry równomiernie.

Depilacja pastą cukrową na zimno jest bezpieczną metodą dla osób cierpiących na żylaki i pękające naczynka, reakcje alergiczne i podrażnienia.

Depilacja pastą cukrową na ciepło. Depilację należy zacząć od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. W trakcie, gdy pasta będzie się rozpuszczać, przygotuj sobie cienkie paski z materiału, których będziesz potrzebować do zrywania pasty. Gdy pasta całkowicie się rozpuści upewnij się czy nie jest zbyt gorąca, a następnie nabierz jej niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką. Rozprowadź pastę na wybranym fragmencie ciała. Najlepiej smarować pastą małe powierzchnie ciała, wystarczy przeciągnąć szpatułkę z pastą na formę niewielkiego prostokąta. Następnie przyklei pasek materiału, wyprasuj go delikatnie palcami i zerwij energicznym ruchem. Pozostałe resztki pasty również możesz zdjąć paskiem materiału delikatnie go dociskając.

Pasty cukrowe dostępne w sklepach przeważnie umieszczone są w specjalnym aplikatorze w formie rolki. Taki aplikator wraz z pojemniczkiem również ogrzewa się w kąpieli wodnej, ale później łatwiej jest rozprowadzić pastę. Wystarczy przejechać rolką po wybranym fragmencie ciała, w tym czasie pasta sama uwalnia się z pojemnika i nie musisz brudzić rąk klejącą mazią.

Depilacja PASTĄ CUKROWĄ. Wady i zalety depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa do depilacji była wykorzystywana na Bliskim Wschodzie od stuleci. U nas też ta metoda depilacji zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek. Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową? Jak przeprowadzić depilację pastą cukrową w domu?

Spis treści

  1. Zalety depilacji pastą cukrową
  2. Metody depilacji pastą cukrową
  3. Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
  4. Jak pielęgnować skórę po depilacji pastą cukrową?
  5. Jakiej długości powinny być włoski, które chcemy wydepilować pastą cukrową?
  6. Wady depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa od wieków stosowana jest przez Arabki, które do depilacji używały karmelu (roztopionego cukru). Na Bliskim Wschodzie pasta do depilacji nazywana jest halaweh . Dziś stosuje się specjalną masę, która prócz cukru zawiera sok z cytryny i mieszankę łagodzących ziół, choć niektóre z nas preferują pastę cukrową zrobioną własnoręcznie w domu. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla alergików i osób zmagających się z problemem żylaków, pękających naczynek krwionośnych.

Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?

Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.

Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...