Depilacja po opalaniu natryskowym - Najlepsze sposoby na gładką skórę i trwałe rezultaty

Jak przygotować skórę do opalania natryskowego?

Najważniejszą rzeczą jest bardzo dokładny peeling całego ciała i twarzy, który powinniśmy wykonać 1-2 dni przed opalaniem. Peeling powinien być maksymalnie najdokładniejszy - dzięki temu unikniemy plam i smug, a opalenizna będzie piękna i równomierna.

Naskórek polecam złuszczać rękawicą kessą, tuż po kąpieli w wannie, kiedy skóra jest miękka. Podczas peelingowania warto szczególnie skupić się na takich obszarach jak: kostki, łokcie, kolana, palce, pięty i skóra między piersiami.

Na opalanie przychodzimy bez makijażu i bez kremu na twarzy, bez dezodorantu pod pachami, bez balsamu na ciele, a także bez perfum i samoopalacza na skórze. Depilujemy się maksymalnie 24 godziny przed opalaniem. Tuż przed zabiegiem warto wziąć prysznic.

Skóra powinna być czysta i złuszczona, ale też dobrze nawilżona. Kilka dni przed zabiegiem powinniśmy ją codziennie balsamować. Warto też wzmocnić skórę od środka: pić więcej wody, unikać słodyczy i jeść więcej warzyw.

Depilacja przed opalaniem natryskowym

Depilacja laserowa a opalanie natryskowe – kwestia ta wydaje się jasna. Metoda natryskowa jest bezpieczna, więc można zastosować ją w miarę szybko w przeciwieństwie np. do solarium czy standardowego opalania na plaży. Dlaczego tak się dzieje? Opalanie natryskowe to nic innego jak nanoszenie na skórę specjalnego barwnika. Ten pozostaje tylko na powierzchni naskórka, nie wnika głęboko. Z tego powodu jest to metoda bezpieczna i na pewno nie pogorszy stanu skóry, nawet jeżeli ta jest bardzo podrażniona. Nic dziwnego, że opalanie natryskowe cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To naprawdę szybki, efektywny i bezpieczny sposób na uzyskanie atrakcyjnej opalenizny. Bez ryzyka poparzenia czy podrażnień, także po depilacji laserowej.

Czy można wykonać depilację laserową przed opalaniem natryskowym?

Tak, nie ma przeciwwskazań, aby wykonać depilację laserową przed opalaniem natryskowym, ponieważ proces ten polega na nanoszeniu barwnika na powierzchnię, a nie w głąb skóry. Jest to w pełni bezpieczna metoda w przeciwieństwie do solarium czy opalania na plaży. Istnieje kilka czynników, które warto jednak wziąć pod uwagę. Przede wszystkim ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą od depilacji laserowej, aby uzyskać dokładne wskazówki i zalecenia. Osoba ta będzie miała najlepsze informacje na temat Twojego konkretnego przypadku. Jeśli planujesz opalanie natryskowe, ważne jest, aby przed zabiegiem depilacji laserowej nie mieć bezpośrednio na skórze żadnych substancji brązujących. Zawarte w nich składniki mogą reagować z laserem i powodować nieprzewidywalne efekty.

Wykonanie zabiegu depilacji laserowej po opalaniu natryskowym nie jest wskazane. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa po opalaniu natryskowym może okazać się nie tylko mało skuteczna, ale także niebezpieczna. Opalany naskórek stanowi barierę dla światła lasera, co może prowadzić do oparzeń lub innych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Jak przebiega opalanie natryskowe w salonie?

Najpierw ściągamy ubrania i biżuterię, a następnie zakładamy jednorazowe stringi. Jeśli komuś przeszkadza opalanie topless, może również założyć jednorazowy biustonosz. Następnie przyklejamy do stóp specjalne ochraniacze. Zakładamy czepek na włosy, maskę na nos i wchodzimy do kabiny przypominającej namiot.

Tuż przed zabiegiem kosmetyczka zabezpiecza paznokcie i skórki wokół nich, a także kolana, kostki, pięty i łokcie, aby nie zostały przebarwione.

Następnie słuchamy instrukcji pani, która wykonuje zabieg, czyli przyjmujemy różne pozy, które pozwalają na dokładne i równomierne rozpylenie samoopalacza.

Po zabiegu powinniśmy założyć luźne ubrania i klapki. Najlepiej, jeśli ubrania będą ciemne, ponieważ barwnik osadzony na skórze może je lekko pobrudzić.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...