Depilacja przed opalaniem natryskowym - Jak przygotować skórę do idealnego efektu?
Depilacja przed opalaniem natryskowym
Depilacja laserowa a opalanie natryskowe – kwestia ta wydaje się jasna. Metoda natryskowa jest bezpieczna, więc można zastosować ją w miarę szybko w przeciwieństwie np. do solarium czy standardowego opalania na plaży. Dlaczego tak się dzieje? Opalanie natryskowe to nic innego jak nanoszenie na skórę specjalnego barwnika. Ten pozostaje tylko na powierzchni naskórka, nie wnika głęboko. Z tego powodu jest to metoda bezpieczna i na pewno nie pogorszy stanu skóry, nawet jeżeli ta jest bardzo podrażniona. Nic dziwnego, że opalanie natryskowe cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To naprawdę szybki, efektywny i bezpieczny sposób na uzyskanie atrakcyjnej opalenizny. Bez ryzyka poparzenia czy podrażnień, także po depilacji laserowej.
Opalanie natryskowe a golenie nóg
Jaki związek mają opalanie natryskowe i golenie nóg? Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza, choć trzeba pamiętać, że konieczne będzie samodzielne usunięcie włosków tuż przed opalaniem natryskowym. Nakładany preparat zostanie wówczas rozprowadzony równomiernie. Depilację depilatorem elektrycznym, maszynką jednorazową lub woskiem trzeba wykonać na około dobę przed opalaniem natryskowym. Oczywiście chodzi o części ciała, które będą poddawane opalaniu, np. nogi.
Podsumowując – opalanie, także to natryskowe, stanowi przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Przed rozpoczęciem laseroterapii nie należy opalać skóry w żaden sposób, gdyż to spowoduje powstanie bariery, która zablokuje dostanie się wiązki lasera do mieszka włosowego. Dodatkowo laser radzi sobie najlepiej z usuwaniem włosków wtedy, gdy kolor skóry jest bardzo jasny, a włos ciemny. Powstaje wówczas widoczny kontrast między skórą, a włosem. Laser lepiej sobie radzi w wyłapywaniem włosów. Jak najbardziej z opalania natryskowego można skorzystać na kilka dni po zakończeniu procesu depilacji laserowej. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i już dzisiaj zarezerwuj swój zabieg depilacji laserowej.
Przed zabiegiem opalania natryskowego
Aby zabieg opalania natryskowego okazał się zadowalający, klientki naszego Instytutu muszą odpowiednio się do niego przygotować. Podstawą jest dokładne wygładzenie skóry całego ciała oraz pozbycie się martwego naskórka. W tym celu warto wykonać dokładny peeling. Jest to bardzo ważne, ponieważ skóra oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka o wiele lepiej chłonie preparat opalający – dzięki czemu opalenizna jest równa oraz utrzymuje się znacznie dłużej. Bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiednie nawilżenie skóry – z tego powodu warto na kilka dni przed planowanym opalaniem stosować dobrej jakości balsamy i mleczka do ciała.
W dniu, w którym planujesz skorzystać z usługi nie powinnaś jednak nakładać na swoją skórę zbyt wielu kosmetyków a zwłaszcza tłustych kremów, które mogą sprawić, że preparat, który stosujemy nie pokryje równo Twojej skóry.
Czy opalanie natryskowe powoduje jakieś skutki uboczne?
Opalanie natryskowe uznawane jest za ogólnie bezpieczne , o ile nie jest stosowane zbyt często. Należy także unikać wdychania oparów podczas wykonywania zabiegu . Zabieg powinien być wykonywany w renomowanym salonie z zachowaniem dbałości o podstawowe zasady higieny. Pamiętajmy jednak o przeciwwskazaniach do opalania natryskowego i w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultujmy nasze obawy ze specjalistką przed zabiegiem.
Sposobem na plamy po opalaniu natryskowym jest peeling. Jeśli nie przynosi on odpowiednich efektów, należy natłuścić ciało. W skrajnie trudnych przypadkach można użyć rozgrzanego ręcznika lub gąbki nasączonej sokiem z cytryny i ciepłą wodę. Nie należy tej metody wykorzystywać w przypadku występowania na skórze zranień.
