Depilacja światłem Braun - Skuteczna i Bezpieczna Metoda Usuwania Owłosienia
Jak długo trwa depilacja IPL?
To, ile trwa depilacja depilatorem Braun Silk-expert 5 IPL zależy od wielu czynników. Oczywiście od tego co depilujemy, który to już zabieg, jak jasną mamy skórę i jak ciemne włosy.
Producent zapewnia, że urządzenie Braun Silk-expert 5 IPL umożliwia wykonywanie szybkich zabiegów odpowiednich do dużych obszarów ciała, na przykład nóg czy rąk. Teoretycznie trwają krótko (nawet 8 minut) i są przy tym skuteczne.
Czas zabiegu zależy od naszej wprawy. Usuwanie włosów z pod pach to najszybszy zabieg, szczególnie że włoski są tam przeważnie najsłabsze i sam efekt utrzymuje się najdłużej. Depilacja nóg również nie jest aż tak czasochłonna i trwa do około 20 minut. Pracochłonne są okolice bikini, jeżeli chcemy mieć gładką skórę jak u niemowlaka.
W naszych testach były to mniej więcej takie ilości, przeliczone na ilość „błysków”:
fot. Braun Silk-expert 5 IPL / AGDmaniaK.pl
Depilacja nóg do kolan
Około 12 strzałów w trybie ciągłej depilacji i mniej więcej 5-6 pasków czyli pociągnięć po nodze. Trzeba było się troszkę pogimnastykować w okolicy goleni i kolan. W sumie zabieg to około 60 strzałów
fot. Braun Silk-expert 5 IPL / AGDmaniaK.pl
Depilacja okolic bikini
W przypadku okolic bikini powierzchnia zabiegu jest mniejsza. Jednak „skomplikowanie terenu” powoduje, że tutaj również musimy poświęcić depilacji odrobinę czasu i cierpliwości. Jednak efekty będą i mniej bolesne i trwalsze, niż przy depilacji tradycyjnym depilatorem czy woskiem.
Średnio w okolicach bikini trzeba było wykonać około 4 x 11 strzałów czyli w przybliżeniu 50 błysków. Możemy zdradzić, że najlepszy efekt uzyskiwaliśmy naświetlając fragmenty skóry w różnych kierunkach np. z góry w dół i później w bok. W sumie więc w 60 błyskach powinniśmy zamknąć skuteczną depilację, która przyniesie dobry efekt.
Jak zapobiegać żylakom?
Oto kilka znaczących porad, które pomogą Ci uniknąć żylaków:
- jeżeli masz pracę siedzącą, to często wstawaj od stołu, wykonuj lekką gimnastykę. Nie zakładaj nogi na nogę,
- jeżeli odpoczywasz, to staraj się trzymać nogi w górze,
- doprowadź do prawidłowej wagi organizmu,
- biorąc prysznic, puszczaj naprzemiennie ciepłą i zimną wodę,
- rzuć palenie i ogranicz picie alkoholu,
- jeżeli przyjmujesz hormonalne leki doustne (np. antykoncepcję) to nie pal jednocześnie papierosów (i na odwrót). Każda z tych czynności osobno wzmaga ryzyko powstawania żylaków. Jeszcze łatwiej o tę przykrą dolegliwość, gdy te dwie aktywności są utrzymywane jednocześnie,
- regularnie się ruszaj. Wybierz aktywność fizyczną, którą polubisz. Niech będzie to cokolwiek – nawet spacery. Oby były regularne,
- noś wygodne i dobrej jakości buty,
- unikaj obcisłych ubrań i bielizny.
Czym są żylaki i jak powstają?
Jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych są żylaki kończyn dolnych. Te powstają głównie z racji coraz powszechniejszego stojącego oraz siedzącego trybu życia. Gdy dorzucimy do tego jeszcze nadwagę, czynniki genetyczne czy płaskostopie, to okazuje się, że ryzyko wystąpienia żylaków jest bardzo duże. Początkowe objawy tego schorzenia to tzw. pajączki – drobne, poszerzone naczynka włosowate w kolorze czerwonym lub niebieskim. Nie należy ich lekceważyć. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji tj. przewlekłej choroby żylnej.
Jakie są czynniki ryzyka wystąpienia żylaków? Problem dotyczy głównie kobiet oraz osób starszych. Dodatkowe przyczyny to między innymi:
- ciąża,
- nadprogramowe kilogramy,
- płaskostopie,
- przewlekłe zaparcia,
- wielogodzinne siedzenie w ciągu dnia,
- dźwiganie zbyt dużych ciężarów,
- długie stanie,
- unikanie aktywności fizycznej,
- urazy dolnych kończyn,
- przebyte ciąże,
- stosowanie doustnej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej,
- zaburzenia hormonalne,
- noszenie obcisłych ubrań, zwłaszcza skarpet i podkolanówek,
- chodzenie w butach na bardzo wysokich obcasach,
- dieta uboga w błonnik,
- braki witaminy C w organizmie,
- palenie papierosów,
- nadużywanie alkoholu.
Jak powstają żylaki? W przypadku występowania wyżej wymienionych czynników ryzyka, może dojść do cofania się krwi. Przy okazji następuje wzrost ciśnienia. Wówczas krew z coraz większą mocą napiera na ściany żył w nogach. Przez to dochodzi do rozszerzenia żył, które niestety potem nie powracają już do swojego pierwotnego kształtu. W efekcie dochodzi do właśnie do żylaków. Z czasem, gdy skóra staje się coraz cieńsza i bardziej napięta, nabrzmiały żylak widnieje pod skórą bardzo wyraźnie.
Depilacja IPL – zasady
Depilacja światłem IPL nie jest niestety tak skuteczna, jak depilacja laserowa – przyjmuje się, że 1 zabiegowi depilacji laserowej są równoważne trzy zabiegi depilacji IPL. Zwykle należy wykonać kilka (najlepiej ok. 6–8) zabiegów, żeby trwale usunąć owłosienie z wybranej partii. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 4–8 tygodni. Uwaga! „Trwale” nie znaczy „na zawsze”. Skuteczność zabiegu zależy od różnych czynników, m.in. do grubości i koloru włosów, karnacji, tempa wzrostu włosów. Depilacja IPL jest skuteczniejsza w przypadku osób o ciemnych, grubszych włoskach. Zaleca się, aby zabieg utrwalający efekty przeprowadzać, w zależności od potrzeb, mniej więcej raz na rok. Depilacja IPL w gabinetach jest kosztowna – w zależności od liczby zabiegów może kosztować kilka tysięcy złotych.
- spłycenie i wygładzenie zmarszczek,
- wygładzenie bruzd,
- zamknięcie porów,
- zamknięcie rozszerzonych naczynek,
- poprawa owalu twarzy,
- zwiększenie elastyczności i napięcia skóry,
- zlikwidowanie przebarwień i blizn po trądziku,
- przywrócenie skórze blasku,
- wyraźne odmłodzenie skóry.
Jest to możliwe, ponieważ światło IPL pobudza produkcję kolagenu, który jest głównym białkiem tkanki łącznej i odpowiada za elastyczność, sprężystość oraz gładkość skóry. Ubytek kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek. Zabiegi IPL mogą być przeprowadzane na różnych typach i odcieniach skóry (nie powodują poparzeń ani podrażnień).
Światło IPL może być również wykorzystane na trądzik – niszczy bakterie, które powodują stan zapalny skóry. W tym celu wykonuje się serię kilku zabiegów mniej więcej w tygodniowych odstępach.
Zobacz film: Soprano Ice – epilacja laserowa. Źródło: W dobrym stylu
Przeciwwskazania do zabiegu
Depilacji, fotoodmładzania skóry czy leczenia trądziku metodą IPL nie stosuje się w przypadku:
