Depilacja Toruń Reja - Odkryj Najlepsze Metody Usuwania Owłosienia w Twojej Okolicy
Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek – Laser Alma Nd:YAG
Światło laserowe i jego biostymulacyjne oraz lecznicze właściwości są stosowane w medycynie już od ponad 50 lat. Jednak dopiero teraz efekty regeneracji na poziomie komórkowym osiągnęły rewolucyjny poziom – dzięki zastosowaniu nowego rodzaju lasera, który za pośrednictwem kryształów granatu aluminiowo-itrowego z domieszką neodymu generuje fale o długości 1064 nm. Dzięki nowej technologii, którą stosujemy w Klinice Beauty Medica, laserowe zamykanie naczynek daje niesamowite efekty, bez niepożądanych skutków.
Głowica zabiegowa lasera LP Nd:YAG 1064 nm
Odpowiednio dobrana długość fali w połączeniu z mocą głowicy Nd:YAG 1064 nm gwarantują efektywną stymulację tkanek w głębokich warstwach skóry, a zabiegi wykonywane tym urządzeniem można stosować na każdą partię ciała. Światło laserowe generowane przez głowicę zabiegową wytwarza falę mechaniczną, która jest optymalnie pochłaniana przez tkanki i wykorzystywana w procesie regeneracji.
Laser Alma Nd:YAG 1064 nm jest urządzeniem nieablacyjnym, które wytwarza wysokoenergetyczny strumień energii, wykorzystywany do leczenia uszkodzonych naczynek krwionośnych oraz redukowania powierzchownych i głębokich zmarszczek. Zmiany znajdujące się głęboko pod skórą są usuwane w nieinwazyjny sposób, bez naruszenia zewnętrznej warstwy skóry i bezboleśnie. Głowica zabiegowa jest wyposażona w system chłodzący, który podnosi komfort zabiegu i chroni naskórek pacjenta, pomagając promieniom światła laserowego przedostać się do uszkodzonych obszarów.
Współczesna medycyna estetyczna skutecznie wykorzystuje efekty regeneracji na poziomie komórkowym. Dzięki laserowi Nd:YAG 1064 nm zabiegi są niebywale efektywne, szybkie i pozbawiona niepożądanych efektów ubocznych.
Dlaczego nie da się usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu?
Na całym ciele dorosłego człowieka istnieje około pięciu milionów mieszków włosowych – z każdego z nich wyrasta jeden włos. Aby dobrze zrozumieć odpowiedź na zadane pytanie, trzeba poznać cykl wzrostu włosa, który składa się z trzech etapów, tzn. okresu wzrostu, okresu obumierania i okresu spoczynku. Światło lasera medycznego skutecznie usuwa tylko te włosy, które są w fazie wzrostu, ponieważ tylko w przypadku włosów w tej fazie, energia lasera może dotrzeć do dna włosa i zniszczyć macierz włosa i brodawkę. Pozostałe włosy, będące w fazie obumierania lub spoczynku – są odporne na działanie lasera – i trzeba zaczekać aż przejdą w fazę aktywnego wzrostu, aby mogły być trwale usunięte. Stąd konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, aby upewnić się że wszystkie włosy zostały bezpowrotnie usunięte.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że organizm posiada zdolność regeneracji. Dlatego nawet po kilku latach może zdarzyć się, że niektóre brodawki włosowe będą się odnawiać i może pojawić się konieczność wykonania zabiegu „przypominającego”.
Ile razy trzeba powtórzyć zabieg depilacji laserowej?
Z reguły wykonuje się minimum 5-6 zabiegów na poszczególne partie ciała. Natomiast może być ona różna u poszczególnych osób.. Ilość zabiegów zależy także od koloru skóry oraz odcienia i grubości włosów. Istotne znaczenie ma również ilość włosów – im rzadsze owłosienie tym mniej zabiegów.
Efekt usuwania owłosienia laserem jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Po wykonaniu laseroterapii, przez około 2-3 tygodnie (w zależności od partii ciała) włosy „wypadają” ze skóry. Na przykład, po depilacji bikini albo pach efekt widać wyraźnie już po 2 tygodniach, a po depilacji nóg albo pleców trzeba poczekać 3 tygodnie.
Zabiegi wykonuje się w serii 4-5 cykli zabiegowych w odstępach czasowych, charakterystycznych dla danej partii ciała. Konieczność zachowania odstępów czasowych między zabiegami wynika z faktu, że każdy włos może aktualnie znajdować się w jednej z trzech faz wzrostu, a laser usuwa owłosienie jedynie w fazie aktywnego wzrostu (tzw. anagen). Tak więc, do kolejnego zabiegu musi minąć odpowiednia ilość czasu, aby pozostałe włosy (z fazy przejściowej i fazy spoczynku) mogły przejść do fazy aktywnego wzrostu i zostać usunięte.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
Depilacja laserami Thunder i Vectus jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, lecz jak każdy inny zabieg posiada kilka przeciwwskazań. Nie wszystkie przeciwwskazania są przeciwwskazaniami bezwzględnymi. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, wypełniając na konsultacji szczegółowy kwestionariusz i zadając pytania odnośnie różnych schorzeń. Wiele z wymienionych przeciwwskazań dotyczy tylko obszaru zabiegowego. Należą do nich:
- ciąża i okres połogu,
- choroby nowotworowe,
- siwe włosy – ze względu na brak pigmentu
- epilepsja
- choroby autoimmunologiczne (bielactwo, łuszczyca)
- aktywne stany zapalne skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe – opryszczka)
- uszkodzenia naskórka
- cukrzyca
- doustne przyjmowanie ziół fotouczulających, (dziurawiec, nagietek, bratek, herbatki odchudzające, np. Figura 2)
- świeża opalenizna – należy wstrzymać się od opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem,
- skłonności do zaburzonego gojenia – tendencje do powstawania bliznowców, lub przebarwień pozapalnych
- doustne przyjmowanie leków fotouczulających – tetracykliny, izotretynoina,
- miejscowe stosowanie kremów i maści z retinolem, izotretynoiną, czy kwasami złuszczającymi
- zażywanie niektórych antybiotyków
- zażywanie niektórych sterydów, antydepresantów i leków psychotropowych
- mechaniczne usuwanie owłosienia – depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem – należy zaprzestać minimum miesiąc przed zabiegiem (zależnie od partii ciała i częstotliwości dotychczasowego mechanicznego usuwania owłosienia)
- miejscowe stosowanie substancji złuszczających

Depilacja laserowa – wskazania
Najczęściej na zabieg usuwania nadmiernego i niechcianego owłosienia klienci decydują się ze względów estetycznych. Obecnie jednym z wyznaczników atrakcyjności jest idealnie gładka skóra, więc chcemy raz na zawsze pozbyć się owłosienia z miejsc, których tradycyjne usuwanie często jest problematyczne i czasochłonne.
Szczególnie uciążliwe może być to dla osób, które z nadmiernym owłosieniem zmagają się z powodów zdrowotnych, przy zaburzeniach hormonalnych takich jak: hirsutyzm, zespół policystycznych jajników, przy chorobach nadnerczy, przysadki mózgowej czy tarczycy oraz u kobiet w okresie menopauzy.
Ważnym medycznym wskazaniem do depilacji laserowej jest wrastanie włosów. Wówczas usunięcie owłosienia przy pomocy lasera Vectus jest obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia wrastających włosów.
