Depilacja wąsika depilatorem - Jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia
Jak usunąć wąsik: nitkowanie
- Zwiąż końce nitki o długości 40-50 cm, aby móc utworzyć z niej okrąg.
- Rozciągnij nić pomiędzy palcami wskazującymi a kciukami obu dłoni.
- Wykonując ruchy jedną dłonią, skręć nitkę 15 razy, aby „okrąg” krzyżował się na środku.
- Przesuwaj skrzyżowaną nitkę po skórze nad ustami, na zmianę otwierając i zamykając przestrzeń między kciukami a palcami wskazującymi. Dla lepszego manewrowania, możesz wspomóc pale wskazujące – środkowymi.
- Zwróć uwagę na kierunek wzrostu włosów – nitkowanie powinno przebiegać w kierunku przeciwnym.
Plusy: Tania i szybka metoda. Mniej bolesna niż depilacja woskiem, za to o podobnej skuteczności – włosy odrastają po 3-4 tygodniach.
Minusy: Samodzielne stosowanie wymaga sporo doświadczenia.
Depilacja wąsika: Jak usunąć kobiecy wąsik
Włosy na skórze twarzy są całkowicie naturalne, każdy je ma i nie stanowią one najmniejszego powodu do zmartwienia. Choć nagłe zmiany w intensywności owłosienia mogą czasem sugerować problemy hormonalne, zazwyczaj włosy na twarzy, tak jak na innych częściach ciała, są po prostu skromną ewolucyjną pozostałością z czasów, kiedy pełniły inne funkcje niż dziś. Dlatego usuwanie wąsika nie jest żadną koniecznością. Jeśli jednak masz chęć pozbyć się owłosienia znad ust, tutaj dowiesz się jak skutecznie usunąć wąsik w domu oraz jakie są plusy i minusy poszczególnych metod depilacji wąsika: od golenia, poprzez nitkowanie i depilację woskiem, do IPL.
Jedną z najłatwiejszych metod depilacji jest golenie. Choć to nieprawda, że golenie wzmacnia odrastające włosy, do usuwania wąsika lepiej nie używać zwykłej golarki – po prostu ze względu na bezpieczeństwo i praktyczność. O wiele lepiej sprawdzą się specjalne nożyki do depilacji twarzy, których rozmiar, kształt i ostrze są zaprojektowane specjalnie w tym celu. Plusy: Metoda jest szybka, tania i bezbolesna. Minusy: Włosy zaczynają odrastać natychmiast i zabieg trzeba powtarzać nawet codziennie.
Plastry na wąsik
W drogeriach znajduje się szeroka oferta plastrów na wąsik. Zazwyczaj opakowanie kilku sztuk nie przekracza 10 zł. Usuwanie wąsika plastrami jest bardzo proste. Przez kilka sekund plaster pociera się w dłoniach, żeby go ogrzać, po czym rozdziela na 2 możliwe do użycia części. Plaster przykleja się na skórę, dokładnie przyciska do niej i wygładza, wykonując ruchy w kierunku wzrostu włosów. Po chwili pewnym ruchem odrywa się go ze skóry w przeciwnym kierunku, tj. pod włos. Jeden plaster można przykleić kilka razy w czasie tej samej depilacji. Na koniec dołączoną do opakowania oliwką przeciera się skórę. Zmywa ona pozostały wosk oraz wykazuje działanie łagodzące i kojące. Efekt utrzymuje się mniej więcej 3 tygodnie.
Inną propozycją jest depilacja wąsika depilatorem, który kosztuje około 35 zł. Włosy usuwane są razem z cebulkami. Zabieg nie pozostawia podrażnień i nie powoduje ran. Sprawia, że skóra jest gładka nawet przez kilka tygodni. Najlepsze efekty daje przy ustawieniu pod kątem prostym. Zaleca się stosowanie depilatora, kiedy włosy osiągną długość ponad 5 mm. Mimo iż urządzenie przeznaczone jest do zabiegów na twarz, to z powodzeniem można go używać do depilacji pach czy bikini.
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.
