Depilacja włosów w nosie - Jak skutecznie usunąć niechciane włoski?
Wosk do usuwania włosów w nosie
Zarówno nożyczki, jak i trymery jedynie przycinają włoski, więc zabieg trzeba dość często powtarzać. Trwalsze efekty gwarantują specjalne zestawy do usuwania włosów z nosa przy użyciu wosku. Włoski usuwane są razem z cebulkami, więc uzyskujecie w ten sposób co najmniej kilka tygodni spokoju. Pamiętajcie jednak, że depilacja woskiem nosa ma takie same wady jak wyrywanie włosów za pomocą pęsety – jest to zabieg bolesny i wiąże się z nim ryzyko wrastania włosków i powstania stanu zapalnego.
Jeśli mimo wszystko chcecie spróbować, wygodną opcją jest użycie „pakietów” do woskowej depilacji nosa. W ich skład wchodzą aplikatory i oczywiście wosk. Aplikator trzeba zamoczyć w rozpuszczonym wosku i umieścić w nosie. Po upływie czasu wskazanego przez producenta należy wyjąć aplikatory szybkim, zdecydowanym ruchem. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak wygląda taki zabieg.
Włosy w nosie – czy można je usuwać i jak to robić?
Włosy w nosie znajdują się tam nie bez powodu. Filtrują powietrze, zatrzymując drobnoustroje i zanieczyszczenia. Jednak kiedy są zbyt długie i wyraźnie widoczne, nie wyglądają estetycznie, szczególnie u kobiet. Podpowiadamy, jak najlepiej usuwać włosy z nosa, a jakich metod zdecydowanie unikać.
Włoski możecie przycinać, używając do tego specjalnych nożyczek bądź trymerów elektrycznych. Sposobem, który zapewnia o wiele trwalszy efekt, jest depilacja laserowa i elektroliza. Jeśli natomiast kusi was wyrywanie włosów w nosie pęsetą, radzimy się powstrzymać, bo możecie sobie zaszkodzić. Sprawdźcie, które metody są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne.
Spis treści:
- Po co są włosy w nosie?
- Jak pozbyć się włosów w nosie?
- Nożyczki do włosów w nosie
- Trymery do włosów w nosie
- Wosk do usuwania włosów w nosie
- Depilacja włosów w nosie: laser i elektroliza
Po co są włosy w nosie?
Włosy w nosie nie są jedynie utrapieniem, ale ważnym filtrem, który pomaga uniknąć częstych infekcji i poważnych zakażeń organizmu. Dzięki nim oraz odpowiednio nawilżonej śluzówce nosa odbywa się filtracja wdychanego powietrza i możliwe jest zatrzymanie chcących wniknąć do organizmu wirusów, bakterii oraz grzybów, włosy w nosie wyłapują także cząsteczki zanieczyszczeń np. kurz i pyłki. Nie u wszystkich osób włosy w nosie są widoczne i wpływają na estetykę wyglądu. W szczególności na dyskomfort związany z wystającymi z nosa włosami narzekają mężczyźni, jednak całkowite usunięcie owłosienia w nosie nie jest dobrym pomysłem. Brak naturalnego filtra, który zatrzymuje zanieczyszczenia to prosta droga do problemów zdrowotnych. Co więcej, powstałe wskutek depilacji np. woskiem mikrourazy śluzówki to „otwarte wrota” dla bakterii i innych drobnoustrojów, które mogą bez przeszkód wniknąć wprost do mózgu, bo jama nosowa połączona jest naczyniami krwionośnymi z wnętrzem naszej czaszki.
Temat niebezpiecznej depilacji włosów w nosie po raz pierwszy poruszył kilka lat temu laryngolog z New York University, który przestrzegał przez zgubnymi skutkami korzystania z większości zabiegów depilacji włosów w nosie, które oferują salony kosmetyczne. Co ważne, usuwanie owłosienia z nosa w warunkach domowych także może grozić poważnymi konsekwencjami, które nie tylko związane są z brakiem naturalnego filtra w nosie, ale także możliwymi powikłaniami po zabiegu.
Usuwając włosy z nosa, pozbywamy się naturalnej bariery dla drobnoustrojów i zanieczyszczeń, które będą mogły bez problemu wniknąć do płuc. Nie oznacza to jednak, że musimy godzić się z tym, że z naszego nosa wystają długie włosy, bo jest sposób na pozbycie się ich bez szkody dla zdrowia.
Metody usuwania nadmiernego owłosienia w nosie
2 najbezpieczniejsze metody to użycie trymera lub depilacja laserowa.
Przycinanie za pomocą trymera do włosów w nosie
Trymery do włosów w nosie występują w 2 wersjach:
Oba typy pasują do każdych nozdrzy i nie uszkadzają tkanek wewnątrz nosa.
Ręczne trymery wyglądają jak małe nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Obecnie są one coraz mniej popularne.
Ich miejsce zajęły trymery elektryczne.
To urządzenia z małymi, obrotowymi ostrzami tnącymi, które znajdują się wewnątrz plastikowej lub metalowej osłony.
Dużą zaletą trymerów jest to, że pozwalają Ci skrócić tylko jeden lub kilka wystających włosków. Reszta pozostaje nienaruszona i może nadal pełnić swoje funkcje ochronne.
Są one przystępne cenowo – dobry model możesz juz dostać poniżej 100 zł.
I co jeszcze ważniejsze są niesamowicie łatwe w użyciu. Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących korzystania z tych urządzeń:
- wydmuchaj nos, zanim skorzystasz z trymera, dzięki temu pozbędziesz się zanieczyszczeń i śluzu
- najlepiej będzie jesli ustaniesz przed lustrem w łazience lub uzyjesz przenośnego lusterka powiększającego
- odchyl głowę do tyłu podczas przycinania w celu zwiększenia widoczności wewnątrz nozdrzy
- obcinaj tylko najbardziej widoczne włosy i pozostaw resztę nienaruszoną
- po zakończeniu ponownie wydmuchuj nos, aby usunąć ścięte włoski
Laserowe usuwanie włosów
Laserowe usuwanie włosów to kolejna bezpieczna opcja usuwania owłosienia z nosa, niestety nie należy ona do najtańszych.

Szukasz skutecznej metody? Wybierz laserowe usuwanie włosów z nosa!
Co czyni depilację laserową najskuteczniejszą na świecie metodą usuwania zbędnych włosów? Jest to unikalny sposób oddziaływania na struktury wytwarzające włosy.
Jak działa depilacja laserowa?
Wiązki lasera przenikają głęboko w warstwę skóry, w której osadzony jest włos. Skoncentrowany promień światła pochłania barwnik zawarty w ludzkim włosie, czyli melanina. Największe jej stężenie znajduje się w cebulce. To w tej strukturze energia świetlna zamienia się w energię cieplną. Podwyższona temperatura poważnie uszkadza lub całkowicie niszczy strukturę, która wytwarza włos, dzięki czemu kolejny nie ma możliwości wyrośnięcia. Depilacja włosów w nosie tą metodą nie jest bolesna, jednak w przypadku, gdy pacjent odczuwa dyskomfort, na wnętrze nosa nakłada się krem znieczulający zawierający lidokainę i prylokainę.
Zabieg trwa wyjątkowo krótko i nie pozostawia śladów, zatem od razu po jego wykonaniu możecie powrócić do codziennych zajęć. Przed wykonaniem depilacji nosa przy pomocy lasera należy dokładnie ogolić powierzchnię, która będzie poddawana zabiegowi. W przeciwnym wypadku włosy wystające ponad powierzchnię mogą ulec spaleniu. Pamiętajcie, aby na tydzień przed zabiegiem nie spożywać ziół takich, jak nagietek i dziurawiec, które znacznie zwiększają wrażliwość na światło.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej, bez względu na rejon ciała, z którego chcecie usunąć zbędne owłosienie, odbywa się konsultacja ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest ocena stanu skóry we wnętrzu nosa i poznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Równie ważną kwestią jest rozpoznanie ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania terapii laserowej. Z depilacji laserowej muszą tymczasowo zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jest to podyktowane brakiem danych na temat oddziaływania skoncentrowanych wiązek światła na nienarodzone dziecko oraz na pokarm. Osoby z nowotworami będą zmuszone odczekać 5 lat od momentu uwolnienia się od choroby.
