Usuwanie włosków z nosa - Metody, Porady i Bezpieczeństwo

Usuwanie włosów z nosa — na co zwrócić uwagę?

Usuwanie włosów z nosa wykonane umiejętnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że ich całkowite usunięcie może nieść za sobą kilka niepożądanych objawów. Najczęstsze powikłania związane z depilacją wnętrza nosa to nadmierny ból, wrastające włoski, uszkodzenie błony śluzowej nosa oraz zwiększone ryzyko powstawania chorób dróg oddechowych.

Całkowite usunięcie włosów z nosa pozbawia tę część ciała naturalnej bariery ochronne, co może prowadzić do przedostania się wielu zanieczyszczeń do płuc — a to już prosta droga do powstania infekcji i groźnych chorób.

Usuwanie włosów z nosa nie należy do przyjemnych zabiegów. Istnieje jednak kilka sprawdzonych metod, które pozwalają na skutecznie usunięcie niechcianego owłosienia. Jaką metodę wybrać? Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna. Pochwal się w komentarzu, jaki zabieg Ty stosujesz?

Sprawdź popularne kosmetyki do depilacji:

Jak usunąć włosy z nosa?

Wybór konkretnej metody warto uzależnić od własnych preferencji. Niektóre osoby, które są wyjątkowo wrażliwe na ból, będą tolerowały tylko samodzielne przycinanie włosów za pomocą małych nożyczek (np. do paznokci).

Usuwanie włosów z nosa może być bolesne, ponieważ ta okolica ciała jest wyjątkowo wrażliwa. Właśnie dlatego zdecydowana większość osób bojących się dyskomfortu wybiera zwykłe nożyczki do usuwania włosów z nosa. Zdecydowanie lepszym i prostszym rozwiązaniem jest użycie pęsety. Możemy wyrwać nią niechciane włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu nie odrosną zbyt szybko. Do usuwania włosów z nosa warto użyć pęsety z najcieńszą końcówką. Jednak w przypadku tej metody należy liczyć się z bólem, na szczęście jest on tylko chwilowy.

Usuwanie włosów z nosa [Sprawdzone metody]

Niechciane włosy w nosie to niezwykle irytujący i nieestetyczny problem powodujący duży dyskomfort. Osoby zmagające się z tym problemem szukają sprawdzonych metod na usunięcie niechcianych włosków z nosa. Czy istnieją skuteczne sposoby, które można z powodzeniem wykonać w domu? W tym artykule dowiesz się, że usuwanie włosów z nosa nie musi być trudne.

Spis treści:

Popularne akcesoria do usuwania włosów z nosa:

Usuwanie włosów z nosa laserem

Do usuwania włosów w nosie można użyć specjalnego lasera, ale nie jest to metoda zbyt popularna. Głównie ze względu na to, że nie każdy salon kosmetyczny ma laser ze specjalną głowicą. Zazwyczaj jest ona zbyt duża w stosunku do niewielkich otworów w nosie. Niestety wciąż mało gabinetów kosmetycznych ma taki zabieg w swojej ofercie i w ogóle podejmuje się jego wykonania, ponieważ śluzówka nosa jest dobrze ukrwiona.

Większość osób decyduje się na usuwanie włosów z nosa w domu. Wtedy przydatny jest specjalny przyrząd do usuwania włosów z nosa, czyli trymer, który przypomina maszynkę. Nim usuniemy niechciane włoski dokładniej niż zwykłymi nożyczkami do obcinania paznokci. Specjalną maszynkę można kupić w każdej dobrze wyposażonej drogerii kosmetycznej.

Maszynka do usuwania włosów z nosa może być stosowana do niechcianych włosów w uszach. Najczęściej kupowana jest przez mężczyzn, ponieważ kobiety zazwyczaj nie mają problemów z nadmiernym owłosieniem w tych rejonach.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...