Depilacja wodą utlenioną - Skuteczne i Delikatne Usuwanie Owłosienia
Leczenie wodą utlenioną. 10 właściwości leczniczych wody utlenionej
Czy można wlać wodę utlenioną do ucha? Niektórzy zalecają czyszczenia uszu wodą utlenioną, a nawet wkraplanie wody utlenionej do uszu w celu leczenia lub zapobiegania chorobom. Popularyzatorem tej metody jest m.in. Jerzy Zięba. Zaleca on wkraplać do ucha kilka kropel nierozcieńczonej wody utlenionej. - Typowe przeziębienie, w trakcie którego boli nas gardło, zaczyna się od tego, że w uchu środkowym namnażają się bakterie. Jeśli uchwycimy ten problem odpowiednio wcześnie, to na 90 proc. żadna infekcja się nie rozwinie - mówi Jerzy Zięba. - Trzeba jednak pamiętać, by zaczynać od zapuszczania po jednej kropli, ponieważ wielu z nas, choć o tym nie wie, ma uszkodzone błony bębenkowe. W takim przypadku kuracja wodą utlenioną może być bolesna - przestrzega Zięba. Jednak specjaliści ostrzegają, że wody utlenionej nie można stosować do ucha! Woda utleniona jest silnym utleniaczem, przez co może uszkodzić delikatne tkanki naskórka w uchu. Nie zalecają jej stosować nawet rozcieńczonej z wodą.
Iwan Nieumywakin uważa, że woda utleniona podawana dożylnie zapewnia tlen narządom, takim jak serce czy mózg.² Woda utleniona podana w ten sposób ma oczyścić naczynia krwionośne, przywróci wiele funkcji mózgu i nerwu wzrokowego. Jak instruuje Iwan Nieumywakin, pierwsze wprowadzenie dożylne przeprowadza się w stosunku 2 ml nadtlenku wodoru na 200 ml soli fizjologicznej (0,03 proc.). Następne zabiegi wykonuje się po 5, 8 i 10 ml nadtlenku wodoru na 200 ml soli fizjologicznej (0,15-0,20 proc.). Jednak skuteczność tej metody leczniczej nie została udowodniona naukowo i lepiej jej nie stosować.
Chcesz, by pranie było bielsze - dodaj do niego szklankę wody utlenionej. Plamy z krwi - polej je wodą utlenioną, odczekaj i spłucz zimną wodą. Skończył ci się płyn do soczewek? Nie szkodzi. Zamiast niego użyj wody utlenionej. Woda utleniona rozcieńczona z wodą wyczyści i zdezynfekuje łazienkę czy blaty w kuchni.
Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wypiciem wody utlenionej
Chociaż woda utleniona jest zazwyczaj bezpieczna do picia, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.
Woda utleniona to nie to samo co nadtlenek wodoru
Woda utleniona może wydawać się podobna do nadtlenku wodoru, ale to nie to samo. Nadtlenek wodoru jest używany do czyszczenia i nie jest bezpieczny do picia. Może powodować problemy, takie jak ból brzucha, nudności, a nawet krwawienie wewnętrzne, jeśli go połkniesz.
Po otwarciu szybko wypij natlenioną wodę
Większość tej wody jest dostarczana w puszkach, których nie możesz ponownie zamknąć, co jest kolejnym powodem, aby szybko ją wypić.
Za mało solidnych badań
W kręgach zajmujących się zdrowiem i fitnessem dużo mówi się o natlenionej wodzie, ale nauka nie jest jeszcze kompletna. Wciąż nie wiemy, jak dobrze nasze ciała są w stanie wchłonąć dodatkowy tlen i jak długo pozostaje on rozpuszczony w wodzie.
Niektórzy twierdzą, że może nawet sprawić, że Twoja skóra i włosy będą wyglądać lepiej, ale obecnie nie ma na to solidnych dowodów.
Tak więc, chociaż picie jest w porządku, nie mamy pełnego obrazu wszystkich potencjalnych korzyści - lub ich braku.
Podsumowanie: Chociaż ogólnie jest bezpieczna do picia, nie ma wielu mocnych dowodów sugerujących, że woda utleniona ma szczególne zalety. Ważne jest, aby spożyć ją szybko po otwarciu, aby uzyskać jak najwięcej tlenu i upewnić się, że nie mylisz jej z nadtlenkiem wodoru, który nie jest bezpieczny do picia.
Woda utleniona - właściwości i zastosowanie. Leczenie wodą utlenioną
Woda utleniona ma wiele właściwości, dlatego znalazła szerokie zastosowanie w lecznictwie, kosmetyce i nie tylko. Jej lecznicze działanie nie ogranicza się tylko do dezynfekcji ran. Sprawdź, jakie właściwości ma woda utleniona i jakie znalazła zastosowanie.
Spis treści
Woda utleniona to 3-procentowy wodny roztwór nadtlenku wodoru. Woda utleniona ma wiele właściwości, dlatego znalazła szerokie zastosowanie w lecznictwie, kosmetyce i nie tylko.
Roztwór nadtlenku wodoru posiada działanie bakteriobójcze, odkażające, a także odnawiające i wybielające, dlatego stosowanie wody utlenionej nie ogranicza się tylko do dezynfekcji ran.
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
H202 jako domowa dezynfekcja
Utleniającą i antybakteryjną moc nadtlenku wodoru można wykorzystać także do utrzymania higieny w domowych wnętrzach. Jest to środek nie tylko stosunkowo niedrogi, ale także pozbawiony zdrowotnych i ekologicznych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem środków czyszczących na bazie chloru.
Już pół szklanki wody utlenionej wystarczy, aby skutecznie odkazić muszlę klozetową i deskę – wystarczy rozpylić roztwór lub rozprowadzić ściereczką i pozostawić na pół godziny, a następnie spłukać wodą. W ten sam sposób wodą utlenioną można dezynfekować blaty robocze w kuchni, łazienkową ceramikę, klamki czy nawet deski do krojenia. Te ostatnie warto na koniec zaimpregnować olejem, gdyż nadtlenek wodoru „wgryza” się dość głęboko w strukturę porowatego drewna.
Woda utleniona wykazuje się również skutecznością w usuwaniu pleśni na ścianach i innych powierzchniach, zabijając skutecznie jej zarodniki. Zaaplikowana na marmur pomaga natomiast pozbyć się nawet starych i uporczywych plam.
