Depilacja woskiem na skórze z tatuażem - Co musisz wiedzieć?
Czy depilacja woskiem jest skuteczna?
Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, która pozwala na uzyskanie gładkiej skóry na długi czas. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą uniknąć codziennego golenia czy używania depilatora. Depilacja woskiem usuwa włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra pozostaje gładka przez kilka tygodni. Ponadto, regularna depilacja woskiem może osłabić cebulki włosów, co oznacza, że włosy będą rosły słabiej i w mniejszej ilości.
Porównując depilację woskiem z innymi metodami usuwania owłosienia, takimi jak golenie mechaniczne, depilacja woskiem jest o wiele skuteczniejsza i zapewnia dłuższy efekt. Golenie mechaniczne tylko usuwa część włosa, co oznacza, że włosy odrastają szybciej i są grubsze. Depilacja woskiem usuwa włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu włosy potrzebują więcej czasu, aby odrósł, a nowe włosy są delikatniejsze i łatwiejsze do usunięcia w kolejnym zabiegu.
Warto jednak pamiętać, że skuteczność depilacji woskiem zależy również od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj skóry i włosów. Osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą odczuwać ból i dyskomfort podczas zabiegu, a także mogą pojawić się podrażnienia skóry. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z profesjonalistą i zasięgnąć porady dotyczącej pielęgnacji skóry po zabiegu depilacji woskiem.
Depilacja woskiem w gabinecie
Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym oznacza jedno: mniej bólu i ekspresowe tempo. Profesjonalistki robią to tak szybko i dokładnie, że dosłownie po chwili mamy problem z głowy. Dodatkowym plusem jest użycie kosmetyków, które delikatnie znieczulają, a na końcu produktów, które spowalniają odrastanie włosków. Większość tego typu preparatów ma także właściwości przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia.
Depilacja woskiem jest zabiegiem polecanym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg polega na rozprowadzeniu za pomocą specjalnej szpatułki podgrzanego, półpłynnego wosku do depilacji, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Wosk przykleja się do włosków. Zastyga on na nich, co pozwala na jego usunięcie ze skóry wraz z włosami i ich cebulkami. Powoduje to osłabienie zarostu, co przekłada się na konieczność powtarzania zabiegu z mniejszą częstotliwością.
Zestaw do depilacji woskiem składa się najczęściej z pasków materiału, szpatułki oraz wosku. Podgrzany wosk, za wykorzystaniem szpatułki, nakłada się na skórę i przykłada do niego pasek. Po zastygnięciu zrywa się go jednym zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
Wosk twardy do depilacji to odmiana produktu, który nie wymaga zastosowania pasków. Do usuwania owłosienia używa się w tym przypadku specjalnego rodzaju wosku. Nakłada się go bez przykrycia paskiem i czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa płat wosku razem z przyklejonymi do niego włosami i cebulkami.
Jak przygotować się do depilacji woskiem?
Piękne, gładkie nogi to marzenie każdej kobiety. Ale i mężczyźni coraz częściej poddają się zabiegowi depilacji, naturalnie wykonując ją w innych miejscach ciała, i to nie tylko latem. Najpopularniejszym sposobem pozbywania się owłosienia, poza goleniem, jest depilacja woskiem. Które miejsca najchętniej są depilowane? Jak przygotować się do depilacji i o czym pamiętać po jej wykonaniu?
Według badania "Rynek usług kosmetycznych w Polsce. Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania" najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są: pielęgnacja twarzy (zwłaszcza oczyszczanie), masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem. Wszystkie je łączy krótki czas wykonania, niewielka cena oraz widoczność efektów od razu po zakończeniu wykonywania procedury. Na samą depilację decyduje się około 6,6% wszystkich klientów, przy czym coraz więcej jest wśród nich mężczyzn (choć nadal przeważają kobiety). To duża liczba, która stale wzrasta.
Które obszary najczęściej poddawane są depilacji woskiem? Przede wszystkim nogi, górna warga (tak zwany wąsik), okolice intymne, brwi oraz pachy. Nieco mniej popularne są ręce, brzuch, plecy, broda, przedramiona, ramiona, szyja, klatka piersiowa, kark i pośladki. Każdy z tych zabiegów trwa nie więcej niż kilka chwil, a na mniejsze obszary (na przykład wąsik) nie trzeba się zazwyczaj nawet wcześniej umawiać w gabinecie. Jeden zabieg wystarcza na średnio trzy-cztery tygodnie, przy czym miesiąc to wartość dla kobiet o jasnych włosach. Po jego wykonaniu okolica przez dwa-trzy dni może pozostać lekko zaczerwieniona. Nie ma się jednak co martwić - w praktycznie wszystkich przypadkach dolegliwość ta znika samodzielnie. Zaznaczmy też, że każda kolejna depilacja woskiem powinna boleć nieco mniej, gdyż cebulki włosowe będą już osłabione przez poprzedni zabieg.