Depilacja woskiem na skórze z tatuażem - Co musisz wiedzieć?
Czy zabieg depilacji woskiem osłabia włosy?
Depilacja woskiem faktycznie osłabia włosy, ponieważ podczas zabiegu usuwana jest cała cebulka włosa, a wraz z nią część komórek, które odpowiadają za jego wzrost. Po każdym kolejnym zabiegu woskowanie włosów ich cebulki są osłabione, co powoduje, że włosy stają się słabsze i cieńsze. Jednakże, nie oznacza to, że włosy nie będą rosły po zabiegu depilacji woskiem. Włosy po prostu potrzebują czasu, aby wyrosnąć z powrotem i odzyskać swoją pierwotną grubość i siłę. W przypadku regularnej depilacji woskiem, włosy z czasem będą rosły wolniej i będzie ich mniej.
Wiele osób zastanawia się, czy usuwanie włosów z cebulkami podczas depilacji woskiem wpływa na tempo ich odrastania. Odpowiedź brzmi tak – usuwanie włosów z cebulkami może spowolnić proces ich odrastania, ponieważ wraz z cebulkami zostaje usunięte źródło odżywiania włosa.
Kluczem do sukcesu w depilacji woskiem jest to, żeby wosk dokładnie przylegał do skóry i zaczął działać na włoski, by po zdjęciu ściągnąć je z cebulkami. W ten sposób usunięcie cebulek skutecznie opóźnia odrastanie włosów, przez co proces depilacji jest coraz łatwiejszy i mniej bolesny.
Jednakże należy pamiętać, że odrastające włosy zawsze będą bardziej delikatne i krótsze niż te, które nie były jeszcze depilowane. Dlatego też, w celu utrzymania gładkiej skóry, konieczne jest regularne wykonywanie zabiegu depilacji woskiem.
Depilacja woskiem – jakie daje efekty?
Depilacja woskiem opiera się na wyrywaniu włosów z ciała. Zabieg wykonuje się za pomocą naturalnego wosku o płynnej konsystencji. Zostaje on nałożony na wybrane miejsca twarzy lub ciała. Tam zastyga. Na koniec zdecydowanym ruchem odrywa się wosk wraz z niechcianym owłosieniem.
Oprócz oczywistego efektu usunięcia owłosienia, depilacja pozwala również na przerzedzenie się włosów. Razem z woskiem wyrywane są cebulki, przez co uszkodzona zostaje macierz włosa. Jest to miejsce, w którym wyrasta cebulka. W efekcie niektóre z włosów już nigdy nie odrosną. Co z pozostałymi włoskami? Depilacja woskiem osłabia je poprzez uszkodzenie mieszka włosowego. Naruszone mieszki nie są w stanie ponownie wyprodukować tak mocnego włosa, jak na początku.
Poza trzema powyższymi efektami depilacji woskiem, po zabiegu skóra staje się gładka, oczyszczona i doskonale przygotowana do wchłaniania składników odżywczych zawartych w kremach, balsamach i oliwkach. Dzieje się tak, ponieważ wosk w bezpieczny sposób zrywa wierzchnią warstwę martwego naskórka.
Do zabiegu depilacji woskiem mogą przystąpić osoby o zaroście do długości 0,5-1 centymetra. Efekty zabiegu utrzymują się kilka tygodni. Po tym czasie następuje regeneracja cebulek włosowych i włosy zaczynają odrastać, a więc należy powtórzyć depilację.
Depilacja woskiem – wady i zalety
Depilacja woskiem należy do jednych ze sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Jest to zabieg, który można wykonać zarówno w warunkach domowych, jak i w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Jakie są wady i zalety tego sposobu depilacji oraz na czym polega ta metoda?
Depilacja woskiem należy do jednych z najpopularniejszych mechanicznych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest dość szybka, skuteczna, a także można ją stosować na różnych częściach ciała [1].
Depilacja ta polega na nakładaniu na skórę półpłynnego wosku , ogrzanego do odpowiedniej temperatury. Następnie przy pomocy paska fizelinowego odrywa się go szybkim, zdecydowanym ruchem w przeciwną stronę do wzrostu owłosienia. Skuteczność depilacji zależy od długości włosków – powinny one mierzyć około 0,5 cm [4].