Depilacja woskiem w Sadybie - Doskonały sposób na gładkość i pewność siebie
Czy warto depilować nogi za pomocą wosku? Alternatywne rozwiązania
Domowa depilacja nóg za pomocą wosku cieszy się ogromną popularnością – daje bowiem lepsze efekty, niż maszynka do golenia, a co więcej, sam proces usuwania owłosienia nie zajmuje zbyt wiele czasu. Z drugiej strony nie jest to metoda dla każdej kobiety – uważać powinny szczególnie osoby, którym trudno znieść ból podczas depilacji.
Jeśli więc chcemy cieszyć się pożądanym efektem, jakim jest gładka skóra na nogach, możemy skorzystać z zabiegów depilacji Super Hair Removal , w najnowocześniejszej technologii IPL . Polega ona na naświetlaniu obszarów ciała, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Fale świetlne mają różną długość, dzięki czemu docierają nawet w głębokie warstwy skóry. Cały zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Aby cieszyć się jego efektami, należy wykonać 7-10 sesji. Co istotne, metoda ta sprawdzi się w przypadku osób o różnych karnacjach.
Depilację metodą IPL możemy wykonać w salonach DepilConcept, co okazuje się być o wiele lepszym rozwiązaniem, niż golenie nóg bądź innych partii ciała w domowym zaciszu. Powodem jest fakt, iż zabieg wykonywany jest przez doświadczoną osobę, która ma na względzie przede wszystkim dobro klienta. Dzięki temu unikamy ewentualnych efektów ubocznych, które związane są z domową depilacją – zaczerwienienia, swędzenia, krostek czy nawet naderwania naskórka.
Zobacz także
Depilacja laserowa podczas okresu/miesiączki
Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy zabieg ten można bezpiecznie wykonywać podczas menstruacji. W tym artykule odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej w trakcie miesiączki i podpowiemy, na co zwrócić uwagę, decydując się na zabieg w tym okresie. Czy podczas miesiączki można wykonywać […]
22 czerwca 2024
Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić?
Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jednak aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby planujące poddać się depilacji laserowej, jest to, czy przed zabiegiem należy ogolić włosy. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i podpowiemy, jak prawidłowo przygotować się […]
Istnieje kilka rodzajów wosków do depilacji, w tym:
- Wosk gorący – rozgrzewany do wyższej temperatury, aplikowany ciepły. Jest często używany w salonach kosmetycznych.
- Wosk ciepły – w domowych warunkach można użyć gotowych wosków w puszce, które wystarczy podgrzać przed użyciem.
- Wosk zimny – gotowe paski woskowe, które nie wymagają podgrzewania. Można je przycisnąć do skóry i ściągnąć.
Depilację woskiem można stosować na wielu obszarach ciała, w tym na nogach, bikini, w okolicach wargi górnej, pachach, plecach i ramionach. Przed depilacją woskiem zaleca się umycie i dokładne osuszenie skóry. Warto również zadbać o to, aby włoski miały odpowiednią długość, zazwyczaj około 0,5-1 cm.
Depilacja może nie być odpowiednia dla niektórych osób. Nie zaleca się jej osobom z problemami skórnymi, oparzeniami, trądzikiem, wrzodami lub uszkodzoną skórą. Również osoby stosujące leki lub kosmetyki, które mogą uczulać na wosk, powinny unikać tej metody.
Po depilacji woskiem skóra może być podrażniona i czerwona. Zaleca się unikanie opalania się, korzystania z basenu lub sauny oraz stosowanie łagodnych kosmetyków po depilacji, aby złagodzić podrażnienia. Częstotliwość depilacji woskiem zależy od indywidualnych preferencji i tempa wzrostu włosków. Wzrost włosków po depilacji woskiem jest zazwyczaj wolniejszy niż po goleniu, dlatego zabieg ten można wykonywać mniej często, zazwyczaj co 3-6 tygodni. Jeśli chcesz przeprowadzić depilację woskiem w domu, upewnij się, że stosujesz się do instrukcji na opakowaniu i przestrzegaj zasad higieny. Warto także wykonać test na małym obszarze skóry, aby sprawdzić, czy nie masz uczulenia na wosk. Jeśli nie jesteś pewien/a, jak wykonać depilację woskiem samodzielnie, warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie doświadczona kosmetyczka przeprowadzi zabieg.
Odpowiednie przygotowanie do depilacji
Kluczem do osiągnięcia pożądanych efektów jest odpowiednie przygotowanie nóg do depilacji. Na około dobę przed planowanym zabiegiem, warto wykonać peeling, dzięki któremu pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka. Przed przystąpieniem do golenia nóg, należy dokładnie oczyścić skórę, najlepiej za pomocą mydła oraz wody. Nie stosujmy żadnych nowych kosmetyków, które mogą wywołać reakcję alergiczną.
Następnie skórę delikatnie osuszamy przy pomocy ręcznika. Ważne, aby nie pocierać nim o nogi, co również może prowadzić do podrażnień. Niektórzy radzą, aby depilacji woskiem nie wykonywać w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, jednak jest to związane wyłącznie z bólem, który zazwyczaj jest wtedy nieco bardziej odczuwalny. Z medycznego punktu widzenia nie ma natomiast przeciwwskazań, aby depilacja woskiem miała miejsce nawet w czasie menstruacji.
Depilacja woskiem – wady i zalety
Jakie są zalety depilacji woskiem? Otóż dzięki tej metodzie depilacji możemy cieszyć się gładką skórą nóg nawet do 6. tygodni, choć niektórym kobietom włoski odrastają już po około 3-4 tygodniach. Po przeprowadzeniu zabiegu, włoski dorastają słabsze i cieńsze, dzięki temu depilować się można rzadziej. Usuwanie owłosienia za pomocą wosku zazwyczaj nie powoduje zaczerwienienia skóry czy powstawania krost, choć jest to kwestią bardzo indywidualną, a co więcej, zabieg musi być wykonany bardzo precyzyjnie. W kontekście wad należy wspomnieć o bólu, który wiąże się z odrywaniem wosku od skóry. Nie jest to metoda dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Wadą jest również ryzyko poparzenia skóry, jeśli nałożymy na nią gorący wosk. Rozwiązaniem mogą być plastry do depilowania woskiem na zimno, jednak w tym przypadku cała procedura usuwania owłosienia jest jeszcze bardziej bolesna.
Zobacz także Laser diodowy - co to jest, jakie są różnice pomiędzy laserem a IPL?