"Podrażnienia po depilacji wąsika woskiem"
Podrażnienie po depilacji wąsika - co robić?
Jak zminimalizować podrażnienia po depilacji wąsika? Ulgę przyniesie przemycie skóry letnią wodą lub delikatne, chłodne okłady. Świetnie sprawdzą się kosmetyki ze składnikami aktywnymi o działaniu łagodzącym np. aloes. Hydrolat z aloesu NaturalMe zastosowany bezpośrednio po depilacji ukoi i nawilży skórę. Możesz też nałożyć na skórę kojący żel aloesowy. Warto sięgnąć także po regenerujące kremy o bogatszej konsystencji. Krem do twarzy Avene Eau Thermale Tolerance Extreme dzięki zawartości wody termalnej ma działanie mocno łagodzące i regenerujące naskórek, jest więc idealnym wyborem dla skór podrażnionych.
Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem, skóra po depilacji może być nadwrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, co konsekwencji może prowadzić do powstawania przebarwień. Krem Bioderma Cicabio SPF50+, jest dobrą opcją dla skór wymagających regeneracji oraz ochrony przeciwsłonecznej. Bardzo wysoka ochrona ogranicza ryzyko powstania przebarwień, a siarczan miedzi i cynku w składzie zapewniają działanie przeciwbakteryjne.
Jak pozbyć się wąsika?
Jeśli zależy nam na usunięciu niechcianego owłosienia z okolicy górnej wargi w warunkach domowych, mamy do wyboru kilka różnych metod. Do najpopularniejszych należą:
- maszynka do golenia (odradzamy!),
- kremy do depilacji twarzy,
- pasta cukrowa,
- nitkowanie,
- pęseta,
- plastry do depilacji.
Jedną z najpowszechniejszych i najskuteczniejszych są plastry do depilacji. Na czym polega ich działanie? Są to plastry nasączone woskiem lub pastą cukrową, których zadaniem jest usunięcie włoska razem z cebulką. Ta metoda pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez 4 tygodnie. Są alternatywą dla ryzykownych metod jak maszynka (odradzamy jej stosowanie) oraz tych pochłaniających czas (jaką jest np. pęseta).
Podrażnienia po depilacji - Jak je najszybciej załagodzić?
Większość kobiet poddaje swoje ciało zabiegowi depilacji, dzięki czemu przez krótszy bądź dłuższy czas – w zależności od wybranej metody – może się cieszyć gładką, przyjemną w dotyku skórą. Niestety bywa, że depilacja przynosi skutek odwrotny do zamierzonego, bo (choć pozbawia niechcianego owłosienia) pozostawia po sobie pamiątkę w postaci nieprzyjemnych podrażnień. Zaczerwienienie, krostki, pieczenie, wrastające włoski – jak się przed tym wszystkim ustrzec i jak złagodzić podrażnienia po depilacji, kiedy już wystąpią?
- pozbędziesz się martwego naskórka,
- pobudzisz skórę do regeneracji.
Usuwanie niechcianego owłosienia z gładkiej skóry jest szybsze, mniej wymagające, a dodatkowo dzięki przeprowadzeniu peelingu zmniejszasz prawdopodobieństwo wrastania włosków.
Kolejnym sposobem jest depilacja na mokro bądź zaraz po kąpieli. Ciepła kąpiel:
- relaksuje,
- pozytywnie nastraja,
- zmiękcza skórę oraz same włosy,
- depilacja jest znacznie przyjemniejsza i wymaga mniej zaangażowania.
W przypadku golenia tradycyjną maszynką warto golić się z włosem, a nie pod włos, bowiem ryzyko wystąpienia podrażnień jest zdecydowanie mniejsze.
Jeszcze jednym prostym rozwiązaniem problemu podrażnień jest… wybór odpowiedniej metody i akcesoriów! Niezależnie od tego, jakie środki zapobiegawcze zastosujesz, nie uzyskasz pożądanych efektów, stosując np. golarkę ze zużytymi ostrzami, które – zamiast golić włosy – będą szarpać skórę. Inwestycja w dobrej jakości sprzęt zwróci się szybciej, niż myślisz, bo:
Laserowa depilacja wąsika
Depilacja wąsika za pomocą lasera, to najskuteczniejsze rozwiązanie. Dzięki serii zabiegów, pozbędziesz się włosków na stałe. Ogromną przewagą tej metody, nad np. woskiem jest fakt, że pomiędzy zabiegami, możesz golić się maszynką lub golarką elektryczną. Dzięki temu, włoski pozostają cały czas niewidoczne (w przypadku depilacji woskiem czy depilatorem trzeba czekać, aż odrosną na długość około 0,5 cm, żeby wyrwać je ponownie). Tak więc depilacja wąsika laserem, oznacza dla kobiet duży komfort, a przy tym jest bezbolesna. Biorąc pod uwagę skuteczność i trwałe efekty, zabieg jest właściwie niedrogi (to wydatek 149 zł). Wymaga powtarzania co kilka tygodni, więc koszty są rozłożone w czasie. Większości pacjentek, wykonuje serię od 4 do 6 zabiegów. Ich częstotliwość i liczba, dobierana jest indywidualnie.
W Clinica Cosmetologica, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, poprzedzającej depilację, na której poznasz więcej szczegółów.
Depilacja wąsika w domu
Najprostszym sposobem na depilację górnej wargi w domu, jest krem do depilacji wąsika. To sposób bezbolesny, ponieważ włoski nie są wyrywane, a jedynie rozpuszczane przez składniki kosmetyku. Trzeba jednak być ostrożnym i najpierw wykonać próbę uczuleniową, na małej powierzchni skóry, w niewidocznym miejscu. A do zabiegu przystąpić dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że dany produkt, będzie dla nas bezpieczny. Kremu najlepiej używać co kilka dni, ponieważ włoski dość szybko odrastają. Depilacja wąsika woskiem w domu, ma również swoje zalety. Metoda ta jest sporo tańsza, gdy wykonujemy ją samodzielnie. Plastry do depilacji wąsika to koszt od kilkunastu do dwudziestu kilku złotych (za opakowanie 20 sztuk, zapłacimy tyle samo, albo i mniej, niż za jeden zabieg w gabinecie kosmetycznym). Kolejna kwestia to podrażnienia, które są praktycznie nieuniknione, przy depilacji górnej wargi. W związku z tym, wiele pań woli przeprowadzić zabieg w zaciszu własnego domu – wieczorem, tak aby podrażnienia zniknęły do rana i nie trzeba było pokazywać się publicznie, z zaczerwienioną skórą twarzy.
Depilacja woskiem wąsika, albo tzw. baczków czy też włosków na brodzie, może zostać wykonana w salonie kosmetycznym. Zwłaszcza dla osób początkujących – powierzenie zabiegu doświadczonej profesjonalistce, to zwykle mniej bolesne rozwiązanie. Po kilku depilacjach, gdy już skóra przyzwyczai się do zabiegu, łatwiej będzie wykonać go samodzielnie w domu. Nie zmienia to jednak faktu, że depilacja woskiem boli, nawet gdy jest wykonywana wprawną ręką. Jeśli jesteś mało odporna na ból lub masz bardzo wrażliwą skórę, to depilacja woskiem raczej nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Przeciwwskazaniem do wykonywania tego zabiegu, jest również skłonność do wrastania włosków i powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych.