Opinie na temat kremu dermatozacyjnego do twarzy

Samoopalacz do twarzy - TOP 5 produktów, które nie pozostawiają smug

Samoopalacz do twarzy ma dawać efekt muśniętej słońcem cery, bez plam, zacieków i efektu sztucznej opalenizny. Co więcej, musi być lekki, żeby nie zapychać porów i nie pogarszać stanu cery. Nie może więc być przeznaczony do pielęgnacji całego ciała.

Samoopalacz do twarzy to kosmetyk, którego nie powinnyśmy się bać. Może być alternatywą dla solarium i wspomagać pielęgnację cery. Oprócz tego daje brązowy odcień na skórze. Dzięki niemu zapobiegamy przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu nadmiernej ekspozycji na słońce. Do najczęściej wybieranych produktów tego typu zaliczają się toniki, pianki i żele. Odpowiednio dobrany samoopalacz o lekkiej formule nie zostawia na skórze plam i da się równomiernie rozprowadzić. Jak zrobić to prawidłowo?

  1. Jak nakładać samoopalacz na twarz
  2. O tym pamiętaj przed nałożeniem samoopalacza na twarz
  3. Skoncentrowane krople samoopalające do twarzy i ciała DAX Sun
  4. Mgiełka brązująca do twarzy i ciała BodyBoom
  5. Naturalny tonik samoopalający Resibo
  6. Krem brązujący do ciała i twarzy Alkmie
  7. Samoopalająca mgiełka do twarzy St.Tropez

Jak stosować kremy ochronne z filtrem UV?

Krem do twarzy z filtrem 50 powinien stać się elementem codziennej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Krem z faktorem przeciwsłonecznym należy nakładać dopiero po oczyszczeniu cery i nałożeniu na nią kremu nawilżającego na dzień – krem z filtrem stosuje się pod makijaż.

Aby w 100% chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, należałoby co 2-3 godziny nakładać kolejną warstwę kremu na twarz, nie jest to jednak możliwe, ze względu na trwałość makijażu.

Warto wtedy uzbroić się mgiełki odświeżające i pudry z filtrem SPF. Można jeszcze zdecydować się na dobry krem BB, który przecież także posiada wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Niestety skóra twarzy nieustannie eksponowana jest na działanie szkodliwych promieni słonecznych, dlatego należy o nią dbać każdego dnia, aplikując na jej powierzchnię wyłącznie dobry krem z filtrem UV.

Trzeba też pamiętać o tym, że u niektórych kobiet występują reakcje alergiczne na zawarte w kosmetyku substancje – dlatego najbezpieczniej kupić krem na dzień z filtrem naturalnym lub mineralnym, które w żaden sposób nie wchodzą w reakcję ze skórą.

Na koniec dodam jeszcze, że aby zadbać o skuteczność ochrony przeciwsłonecznej, należy krem ochronny aplikować kilka razy w ciągu dnia, szczególnie jeśli często kąpiemy się (morze, jezioro), lub jesteśmy w trakcie wysiłku fizycznego (prace na dworze). Na skuteczność kremów przeciwsłonecznych wpływa też odcień karnacji i intensywność słońca (pora roku).

Karnacja a wysokość filtra

Podczas doboru filtra do cery, panuje jedna podstawowa zasada – im jaśniejsza karnacja, tym wyższy filtr przeciwłoneczny powinnaś zastosować.

W przypadku kremów z filtrem SPF50, określa je się jako sun blockery, czyli skuteczna zapora przeciwsłoneczna. Dowiedziono, że kremy z takim filtrem mimo wysokiej jego wartości, nie chronią jednak skóry w 100%, a bardziej w obszarze 98% promieniowania.

Regułą jest też, że opalając się, powinniśmy zaczynać od kosmetyku z jak największym filtrem, a wraz z powstawaniem opalenizny, obniżać jego wysokość.

Jak dobrać wysokość filtru? filtry najlepiej dobierać do cery na podstawie fototypu skóry, ale trzeba też pamiętać o indywidualnych potrzebach naszej skóry i tak:

  • Osoby z cerą trądzikową – powinny używać kremów z filtrem fotoochronnym z SPF w okolicach 20-30. Ważne, aby takie kremy nie obciążały skóry i nie blokowały ujść mieszków włosowych, więc jego konsystencja powinna być lekka.
  • Osoby z cerą naczynkową i trądzikiem różowatym – w tym przypadku zaleca się stosowanie kremów z filtrem 50+ albo w ogóle unikanie ekspozycji skóry na słońce.
  • Osoby z fotoalergią – tutaj także należy stosować kremy z największym filtrem SPF50+. Ich używanie należy zacząć już od wczesnej wiosny, przez całe lato i wczesną jesień.

[1] Epa.gov. https://www.epa.gov/sites/production/files/documents/uviguide.pdf. Published 2004.

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

There are certain classes groups of ingredients that have been shown to promote and feed the growth of the Fungal Acne, Fungi such as fatty acids, oils, esters, polysorbates and fermented ingredients.

Czytaj dalej...

Dzięki temu, że skład kosmetyków jest zdecydowanie bardziej limitowany, nie tylko zmniejsza się ryzyko podrażnień, ale również zwiększa skuteczność działania, co ostatecznie przekłada się na lepsze samopoczucie i wygląd.

Czytaj dalej...

W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Czytaj dalej...