Skuteczny krem na zimę dla Twojej skóry - Odkryj najlepsze opcje

Krem na zimę – jaki kosmetyk ochroni cerę przed mrozem?

Zimą nasza skóra wymaga większej troski w porównaniu do innych pór roku. Klasyczny krem nawilżający warto wymienić na bogaty krem, który ochroni ją przed mrozem i wiatrem. Jaki krem najlepiej sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym i co powinien mieć w składzie? Oto wszystko, co warto wiedzieć o pielęgnacji cery zimą.

Jednym z częstszych błędów pielęgnacyjnych jest stosowanie przez cały rok tych samych kosmetyków. Nasza skóra jest bardzo wrażliwa na czynniki środowiskowe, w tym zmiany temperatur. Przechodzenie z dworu do ciepłego, ogrzewanego pomieszczenia zimą to dla niej prawdziwe wyzwanie. Aby pomóc skórze w tym trudnym okresie warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Podpowiadamy, jaki krem najlepiej nakładać na twarz zimą.

NAJLEPSZY KREM ZIMOWY DO TWARZYJAKIE POWINIEN MIEĆ
CECHY?

Słyszałaś o tym, że nie powinno stosować się kremów nawilżających zimą, ponieważ zawarta w nich woda zamarza i działa niekorzystnie na cerę? Spokojnie, to MIT i o odpowiednie nawilżenie powinnyśmy dbać niezależnie od typu cery. Poza tym woda, to substancja pochodząca prosto z natury i znajduje się w naszym ciele oraz jest stałym składnikiem kosmetyków. Dlaczego powinnyśmy regularnie nawadniać naszą skórę? Wysuszona cera wygląda niekorzystnie – starzej niż w rzeczywistości i wolniej wchłania składniki aktywne z kosmetyków. Ponadto staje się podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jaki zatem powinien być najlepszy krem do twarzy na zimę? Przede wszystkim kosmetyk powinien spełniać trzy podstawowe funkcje:

  • chronić skórę przed utratą wilgoci,
  • chronić skórę przed szkodliwym wpływem składników zewnętrznych jak mróz, wiatr i niska temperatura,
  • zapewniać ochronę przed słońcem i promieniami UV.

Szerokie spektrum działania sprawia, że niezależnie od tego, czy szukasz kosmetyku do cery mieszanej, cery naczynkowej czy suchej skóry, warto postawić na naturalny krem o bogatym składzie. Dobry krem do twarzy na zimę powinien zawierać substancje utrzymujące wodę w skórze, takie jak kwasy tłuszczowe, mocznik i kolagen.

Poza wodą, w kremach na zimę ważne są składniki aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, gliceryna i oleje roślinne (np. masło Shea) , ponieważ to one wiążą cząsteczki wody w naskórku oraz odbudowują jego naturalną barierę ochronną. Dodatkowo emolienty mają działanie przeciwzapalne.

W składzie kosmetyku powinny znaleźć się także składniki łagodzące podrażnienia, o które nietrudno zimą. Wśród nich znajduje się m.in. ekstrakt z rumianku, ekstrakt z aloesu, alantoina, probiotyki oraz D-panthenol.

Zimowy krem ochronny powinien także zapewniać ochronę przed słońcem z filtrem UV na poziomie minimum SPF 30. Nawet jeśli zimą słońce jest pozornie nie widoczne, jego promienie odbijają się od śniegu, potęgując intensywność promieniowania, które silnie wpływa na skórę.

5 Thoughts to “Ochronny krem do twarzy na zimę”

Na jesień i zimę ochronny krem to podstawa. Nie wyobrażam sobie wychodzenia na zimne, mroźne powietrze w zimie czy też wilgotne w jesień bez posmarowania się kremem. Takie kremy ochronne tworzą swego rodzaju ochronną powłokę na naszej twarzy co chroni przed wiatrem, a dodatkowo natłuszcza cerę.

Na duży mróz zawsze warto stosować krem ochronny do twarzy. Jak jest mroźne powietrze, albo wilgoć jeszcze we wczesnej wiośnie czy późnej jesieni to zawsze staram się szybko posmarować kremem ochronnym bo znacznie przyjemniejsza jest potem cera na twarzy.

Nie ma nic lepszego niż krem na zimę do twarzy. Nie wyobrażam sobie wyjścia na mróz bez posmarowania się wcześniej chociażby cienką warstwą kremu. Bardzo przyjemnie się wtedy na mrozie chodzi i skóra jest wtedy gładka a nie szorstka i popękana. Polecam!

Kupując krem do cery naczynkowej należy zwrócić uwagę na skład, by był jak najbardziej naturalny, a tym bardziej, aby nie zawierał jakiegokolwiek składnika, który mógłby podrażnić naszą cerę. Bardzo ciekawy materiał, pozdrawiam!

Dużo niczego. Żadnych konkretów i błędy które pokutują od czasów prababek. Np. do cery naczynkowej nie można stosować kremów tłustych i uważnie z półtłustymi. Zatrzymują one wodę w komórkach skóry co na mrozie skutkuje pękaniem żyłek. Kram do takiej cery powinien być lekki, ochronny. Nie nadaje sie np Floslek który ma ciężka konsystencję.

Zimowy krem lipidowy

Intensywnie odżywczy krem, który uzupełni lipidy w skórze, to Iwostin, Hydra Sensitia z SPF 20. Nie należy do lekkich kremów nawilżających, ale dzięki temu tak dobrze sprawdza się na mrozie. Krem ochroni skórę przed utratą wilgoci i ukoi podrażnienia. Będzie dobry dla suchej skóry, ale nie tylko - skóra wrażliwa i skóra mieszana również powinny być zadowolone ze stosowania. Kosmetyk odbudowuje naturalną ochronę skóry dzięki trójglicerydom kaprylowo-kaprynowym, zawiera także witaminę E i olej macadamia.

Przy mojej wrażliwej, naczynkowej skłonnej do zaczerwienień, podrażnień i alergii skórze jest idealny na mrozy, wiatry i inne zimowo-jesienne ustrojstwa :) Trochę ciężko się go nakłada ze względu na tłustą i gęstą konsystencję, ale za to szybko się wchłania bez pozostawiania uczucia tłustości na twarzy

Dzięki temu kremy zawierające witaminę C wykazują fantastyczne właściwości odmładzające pobudzają produkcję kolagenu, co przyczynia się między innymi do spłycenia lub zniwelowania widoczności drobnych zmarszczek.

Czytaj dalej...

Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci wydania pieniędzy na produkt, który nie działa, zawsze przed zakupem kremu pod oczu zrób dokładny research na temat składników aktywnych, które znajdują się w produkcie.

Czytaj dalej...

Drugą kwestią, o której warto pomyśleć wybierając krem BB jest to, jak ma on działać, czy tylko wyrównywać koloryt skóry, czy może także posiadać ochronę przeciwsłoneczną, wygładzać drobne zmarszczki czy łagodzić stany zapalne i nawilżać skórę.

Czytaj dalej...

Najczęściej jednak wybieram opcję nałożenia go rękami i wklepania wilgotną ale dokładnie odciśniętą gąbeczką, po czym utrwalam swoim ulubionym pudrem w strefie T, a na policzkach produktami do konturowania.

Czytaj dalej...