Skuteczny krem nawilżający na zimę - Odpowiedź na Twoje suche skóry
Czy krem nawilżający jest wskazany zimą? Dowiedz się, jak pielęgnować skórę w trakcie mrozów
W chłodne miesiące cera potrzebuje specjalnej pielęgnacji, której podstawą jest krem nawilżający do twarzy na zimę. Dlaczego? Niezależnie od typu skóry, czynniki zewnętrzne generują te same problemy, mianowicie zaburzenie gospodarki wodno-lipidowej, czego efektem jest przesuszenie, wręcz odwodnienie. Pojawia się wtedy rumień, pieczenie, swędzenie, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, egzema, skóra staje się swędząca, podatna na urazy i powstawanie zmarszczek, łuszczy się. Powodem takiego stanu rzeczy jest zmienna pogoda, niskie temperatury, stała zmiana otoczenia z bardzo ciepłego na mroźne, np. poprzez wchodzenie i wychodzenie z budynków, gorące prysznice wysuszające skórę oraz przebywanie w mocno nagrzanych pomieszczeniach.
Standardowe kosmetyki nie są w stanie sprostać potrzebom skóry, jakimi są wzmożone nawilżanie i ochrona. Mitem jest, że zimą należy unikać kremów nawilżających, gdyż jakoby woda miała zamarzać na powierzchni skóry. Nawilżenie, jakie dostarcza krem, jest efektem działania kwasów, gliceryny i olejów, które zatrzymują wilgoć w komórkach skóry. Ponadto, kremy na zimę zawierają filtry ochronne przeciw działaniu niskiej temperatury i promieniom słonecznym, które zimą są równie intensywne, jak latem. Co jeszcze zawiera krem na zimę i dlaczego warto wdrożyć go w zimową pielęgnację?
10 Najlepszych Kremów Nawilżających
Kobiety z suchą cerą z pewnością to potwierdzą. Bez codziennej dawki porządnego nawilżenia skóra się łuszczy, swędzi i jest napięta.
Te z nas, które mają trądzikową lub tłustą skórę, mogą nakładać krem nawilżający rzadziej, ale ze względu na to, że stosują wysuszające produkty matujące, też jest im on niezbędny.
Przy wrażliwej skórze, stosowanie dobrego środka nawilżającego może pomóc pozbyć się zaczerwienień lub innych problemów skórnych, takich jak egzema.
Dobry krem nawilżający do twarzy jest potrzebny każdej z nas w każdym wieku, niezależnie od typu cery.
Tworząc ten ranking kremów nawilżających, przetestowaliśmy dziesiątki z nich, wykorzystując wiedzę naszych ekspertów i entuzjazm testujących.
Ta lista zawiera produkty, które zapewniają intensywne nawodnienie przez cały dzień. Nie powodują przy tym wyprysków ani błyszczenia. Są też delikatne i nie podrażniają najwrażliwszej skóry.
Sprawdź naszą listę. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tutaj najlepszy krem nawilżający, odpowiedni dla Twojej skóry.
Krem na zimę dla cery normalnej – polecane składniki ochronno-nawilżające
Cera normalna, choć najmniej problematyczna, również zmaga się z efektami działania mrozu. Jednocześnie osoby posiadające taki typ cery muszą rozważnie dobierać kosmetyki, by nie zaburzyły jej równowagi fizjologicznej. Zbyt tłuste kremy na zimę mogą blokować pory i prowadzić do powstawania wyprysków, kremy o lekkiej konsystencji mogą mieć zbyt delikatne działanie. Cerze normalnej służyć będą kosmetyki półtłuste zawierające witaminę E i A, glicerynę oraz składnik łagodzący, np. alantoinę lub panthenol. Składniki te wzmocnią warstwę ochronną, dzięki czemu skóra nie doświadczy podrażnienia i suchości. Przykładem dobrego kremu na zimę jest produkt marki Ziaja o nazwie Lato Zima.
Cera mieszana ma tendencję do przetłuszczania się w strefie T oraz przesuszenia po bokach twarzy. Błędem jest stosowanie na cerze mieszanej kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej, co często pojawia się w poradnikach, gdyż cierpi wtedy sucha strefa. Zawsze należy dobierać krem na zimę do cery mieszanej. Ważne jest, by krem był lekki, niezbyt oleisty, by nie blokował porów, a jednocześnie nawilżał. Nawilżenie sprawi, że strefa tłusta ograniczy produkcję sebum, natomiast strefa sucha nie będzie się przesuszać. Warto zwracać uwagę na wysoką zawartość składników nawilżających i wiążących nawilżenie w głębokich warstwach skóry, czyli ceramidów, kwasu hialuronowego, a także witaminy E. Polecamy zapoznać się z zimowymi seriami dla cery mieszanej od marek Cetaphil, BasicLab oraz Bioderma.
10 Najlepszych Kremów do Twarzy dla Mężczyzn – RANKING 2024
Twoja skóra ma skłonności do przesuszania się lub szybko się przetłuszcza, a tu i ówdzie pojawiły się zmarszczki? Najlepsze kremy do twarzy dla mężczyzn pozwolą ci się pozbyć każdego problemu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji dokładnie nawilżysz skórę i znacznie opóźnisz oznaki starzenia.
Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry jest dobrze dobrany krem. Dla facetów po 30 najlepsze są produkty o lekkiej konsystencji, a dla starszych mężczyzn te silnie wygładzające.
Krem do twarzy najlepiej więc dobierz nie tylko do swojego rodzaju cery, ale też do wieku. Zwróć uwagę na zapach i składniki aktywne. A jeśli czujesz się zagubiony, przeczytaj nasz ranking kremów do twarzy dla mężczyzn i wybierz ten, który pasuje do ciebie najbardziej.
Jaki krem na zimę sprawdzi się dla cery tłustej? Kluczowe składniki aktywne
Cera tłusta charakteryzuje się nadaktywnością gruczołów łojowych. Wbrew pozorom taka skóra również ulega przesuszeniu, a im większe przesuszenie, tym więcej sebum, które nie przynosi ukojenia, lecz tworzy środowisko dla rozwoju niedoskonałości. Krem na zimę dla cery tłustej powinien mieć lekką konsystencję ze składem pozbawionym substancji tłuszczowych, takich jak olejki, woski, alkohole, cukry. Pielęgnacja powinna skupiać się na głębszych warstwach skóry, co zapewnią m.in. ceramidy. >>Krem ochronnyskładniki złuszczająco-matujące, czyli kwas salicylowy, cynk lub wyciąg z drzewa herbacianego. Przykładem marek sprzyjającym cerom tłustym w zimie jest Cetaphil, Floslek oraz Avene.
Cera trądzikowa jest bardzo wymagająca, szczególnie zimą. Podobnie jak w przypadku cery tłustej, krem na zimę dla cery trądzikowej powinien być lekki, ale głęboko nawilżający. Ważnym składnikiem będzie kwas hialuronowy oraz ceramidy, które będą w stanie odbudowywać uszkodzone komórki i je nawilżać. Kosmetyk powinien opierać się na składnikach naturalnych imitujących naturalne procesy fizjologiczne. Należy unikać substancji komedogennych (zaskórnikotwórczych), czyli olejów, tłuszczów, soli, minerałów, alkoholi, cukru, konserwantów, zapachów, lanoliny. Warto też skonsultować się ze specjalistą kosmetologiem lub dermatologiem. Dopasują oni krem na zimę w sposób indywidualny.