Domowa mikrodermabrazja - Jak skutecznie zadbać o skórę dzięki allegro
Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku
Mikrodermabrazja, zarówno ta wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu, powinna obejmować trzy etapy, do których należą:
- przygotowanie skóry,
- właściwy zabieg,
- pielęgnacja po zabiegu.
Nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu, pamiętaj, że nie można pominąć żadnego z tych etapów. Skóra przed oczyszczaniem powinna być w dobrym stanie, wypielęgnowana, aby jej nie zaszkodzić. Przed samym zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę - zarówno z makijażu, jak i produktów do pielęgnacji i gromadzących się zanieczyszczeń.
Jak prawidłowo oczyścić skórę przed przeprowadzeniem zabiegu dogłębnego oczyszczenia? Zacznij od kosmetyku oczyszczającego - płynu micelarnego, mleczka lub olejku. Następnie zmyj dokładnie produkt żelem lub pianką do mycia. Jeśli wymaga tego od ciebie twój sprzęt, przetrzyj skórę specjalnym bakteriobójczym preparatem. Aby "spulchnić" skórę, otworzyć pory i tym samym ułatwić oczyszczenie i polepszyć efekty zabiegu, wykonaj tak zwaną parówkę.
Następnie przejdź do wykonania właściwego zabiegu. Samodzielne wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie jest skomplikowane. Jeśli zastanawiacie się, jak prawidłowo używać wybranego urządzenia, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Zobacz, jak wykonać zabieg krok po kroku!
- Oczyśćcie i osuszcie twarz. Warto również nałożyć na twarz mokry, ciepły ręcznik, który otworzy pory skórne i ułatwi usunięcie z nich zanieczyszczeń i nagromadzonego sebum.
- Włączcie urządzenie. Zacznijcie od brody, przesuwając końcówkę urządzenia od brody w stronę ust.
- Następnie przejdźcie do nosa. Urządzenie przesuwajcie od grzbietu do boków, dokładnie oczyszczając płatki nosa.
- Oczyszczanie strefy T zakończcie na czole, przeciągając urządzenie od jego środka do boków.
- Ostatnim etapem jest oczyszczanie policzków. Rozpocznijcie od dołu i środka twarzy, delikatnie przesuwając końcówkę ku górze i na boki.
- Po zakończeniu zabiegu przetrzyjcie twarz tonikiem i nałóżcie krem nawilżający. Na dzień powinien to być kosmetyk z filtrem UV.
Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?
Jak w przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, ważna jest systematyczność, ale warto też dostosować częstotliwość do rodzaju cery. Skóra tłusta, z licznymi zaskórnikami, będzie potrzebować takiego oczyszczania i złuszczania nawet raz w tygodniu. Z kolei w przypadku cery mniej problematycznej wystarczy wykonać mikrodermabrazję raz na 2-3 tygodnie.
Pamiętajcie jednak, że w przypadku mikrodermabrazji nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często ją wykonywać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, stanu skóry, jej typu oraz grubości. Delikatna, cienka skóra, nawet taka, która jest przetłuszczająca się, będzie potrzebować więcej czasu na regenerację. Sami specjaliści medycyny estetycznej mają podzielone opinie na temat częstotliwości, z jaką należy wykonywać oczyszczanie skóry, a także, kiedy jest najbezpieczniej ją wykonywać. Jedni doradzają, aby robić ją w okresie jesienno-zimowym, a inni twierdzą, że można ją robić przez cały rok. Jednakże najlepiej uważnie obserwować skórę, ile zajmuje pełna regeneracja oraz co ile trzeba ją powtarzać, aby utrzymać świetne efekty. Dlatego zacznij od najniższych parametrów, rób dłuższe odstępy między zabiegami, a potem stopniowo zwiększaj moc oraz częstotliwość.
Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka. Usuwanie to odbywa się poprzez ścieranie przy pomocy kryształków diamentu lub korundu. Te dwa zabiegi jednak nieznacznie się różnią.
W mikrodermabrazji diamentowej drobinki umieszczone są na głowicy urządzenia, natomiast w przypadku mikrodermabrazji korundowej (czyli z tlenkiem glinu) drobinki są „wyrzucane” z głowicy pod ciśnieniem. W obu przypadkach drobinki wraz ze złuszczonym naskórkiem są następnie zasysane do głowicy.
W ofercie gabinetów znajdziecie również łagodniejszą wersję mikrodermabrazji, polecaną szczególnie przy cerze wrażliwej. Jest to mikrodermabrazja wodno-tlenowa, nazywana też oxybrazją, w której naskórek złuszczany jest poprzez oddziaływanie na skórę strumienia powietrza i soli fizjologicznej.
Zobacz także
Urządzenia przeznaczone do mikrodermabrazji w domu umożliwiają wykonanie mikrodermabrazji diamentowej. Na zabieg z użyciem korundu czy tlenu musicie wybrać się do gabinetu.
Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji . Dzięki temu możliwe jest wybranie zabiegu optymalnie dopasowanego do cery i potrzeb konkretnej klientki czy klienta.
Mikrodermabrazja diamentowa
- łagodna
- narzędzie – głowica diamentowa z grubością ziaren dopasowaną do opracowywanej przestrzeni (im delikatniejsza okolica, tym drobniejsze ziarna)
- dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii czy podrażnień
Mikrodermabrazja korundowa
- bardziej intensywne ścieranie, możliwe delikatne i przejściowe zaczerwienienia czy podrażnienia
- narzędzie – urządzenie, z którego pod ciśnieniem wydostają się kryształy korundu, co daje efekt nazywany „piaskowaniem”
- pomocna przy eliminacji przebarwień, wągrów i zaskórników, blizn czy zmarszczek
Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja
- najdelikatniejsza
- przy wykorzystaniu tlenu (właściwości antybakteryjne) i soli fizjologicznej (eliminowanie reakcji zapalnej), wyrzucany pod ciśnieniem strumień pozwala usuwać martwe komórki
- dla osób ze stanami zapalnymi czy problemami łojotokowymi
Mikrodermabrazja laserowa
- najbardziej nowoczesna i precyzyjna metoda
- wykorzystuje się w niej promieniowanie wiązki laserowej
- skuteczna eliminacja niedoskonałości i regeneracja naskórka, szerokie zastosowanie