Domowa mikrodermabrazja - Jak skutecznie zadbać o skórę dzięki allegro
Urządzenie do mikrodermabrazji – jakie wybrać?
Jeśli interesuje nas domowa mikrodermabrazja urządzenia do jej przeprowadzenia znajdziemy bez trudu, przeglądając ofertę popularnych sklepów internetowych. Będą to sprzęty kompaktowe, najczęściej zasilane przy pomocy akumulatora, a dzięki temu poręczne i wygodne w obsłudze. Na co więc zwracać uwagę wybierając najlepszy model?
- regulacja mocy ssącej – możliwość regulowania mocy ssącej, czyli intensywności zabiegu może okazać się ważniejsza niż sama moc urządzenia, wyrażona w kPa. To dzięki niej sprzęt dopasuje się do rodzaju skóry użytkownika – zarówno tej delikatnej i wrażliwej, jak i grubszej lub wymagającej intensywniejszego złuszczania.
- jakość nasadek – najważniejszą nasadką w przypadku urządzeń do mikrodermabrazji jest nasadka z pierścieniem, na którym osadzone są drobinki ścierne. Istotny jest w tym przypadku użyty materiał – najlepiej diament czy szafir. Bardzo często na rynku znajdziemy jednak urządzenia z nasadką pokrytą zwykłym metalem. Taki produkt może nadmiernie niszczyć skórę i szybko ulegać zużyciu.
- ilość dodatkowych głowic – chociaż mikrodermabrazja w domu to zabieg, który wykonamy z pomocą wyłącznie jednej, podstawowej nakładki, to każda dodatkowa głowica zwiększy funkcjonalność kupionego sprzętu. W ofertach sklepów dostępne są modele urządzeń sprzedawane w zestawie z końcówkami do oczyszczania skóry z wągrów, do liftingu czy też do zwykłego masażu próżniowego (bez złuszczania).
- sposób zasilania – większość sprzętów do domowej mikrodermabrazji to urządzenia zasilane akumulatorowo. Są one małe i wygodne w użyciu, jednak wymagają ładowania. Alternatywą może okazać się sprzęt zasilany sieciowo-akumulatorowo, czyli taki z którego skorzystamy także podczas ładowania.
- głośność pracy – urządzenie wytwarzające podciśnienie może okazać się głośne, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na ten temat – w końcu zabieg mikrodermabrazji powinien być nie tylko skuteczny, ale i przyjemny.
- dostępność części zamiennych – zarówno nasadki, jak i filtry w urządzeniach do domowej mikrodermabrazji ulegają zużyciu. Warto więc postawić na produkt, który łatwo uzupełnimy o dodatkowe części zamienne.
Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?
Jak w przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, ważna jest systematyczność, ale warto też dostosować częstotliwość do rodzaju cery. Skóra tłusta, z licznymi zaskórnikami, będzie potrzebować takiego oczyszczania i złuszczania nawet raz w tygodniu. Z kolei w przypadku cery mniej problematycznej wystarczy wykonać mikrodermabrazję raz na 2-3 tygodnie.
Pamiętajcie jednak, że w przypadku mikrodermabrazji nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często ją wykonywać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, stanu skóry, jej typu oraz grubości. Delikatna, cienka skóra, nawet taka, która jest przetłuszczająca się, będzie potrzebować więcej czasu na regenerację. Sami specjaliści medycyny estetycznej mają podzielone opinie na temat częstotliwości, z jaką należy wykonywać oczyszczanie skóry, a także, kiedy jest najbezpieczniej ją wykonywać. Jedni doradzają, aby robić ją w okresie jesienno-zimowym, a inni twierdzą, że można ją robić przez cały rok. Jednakże najlepiej uważnie obserwować skórę, ile zajmuje pełna regeneracja oraz co ile trzeba ją powtarzać, aby utrzymać świetne efekty. Dlatego zacznij od najniższych parametrów, rób dłuższe odstępy między zabiegami, a potem stopniowo zwiększaj moc oraz częstotliwość.
Podsumowanie
Mechaniczne ścieranie warstwy rogowej, bo tym w zasadzie jest mikrodermabrazja, stanowi efektywny zabieg. Łatwo przeprowadzisz mikrozłuszczanie naskórka zwłaszcza za pomocą jednego z przyrządów, które Ci przedstawiłam. Pamiętaj, że zestawienie jest niezależne i aktualizowane.
Masz do mnie jakieś pytanie? A może własną opinię o maszynie do mikrodermabrazji domowej? Skorzystaj wtedy z sekcji komentarzy.
Zostań jeszcze na chwilę na PROrankingach. Szukając podobnych przyrządów, spójrz na najlepsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego . Poprawiają ukrwienie i elastyczność skóry. Podobnie zresztą jak sprzęty, które przedstawi Ci ranking szczoteczek sonicznych do twarzy .
Pragniesz połączyć relaks z zabiegiem pielęgnacyjnym? Także znam na to sposób! Stanowi go dobry masażer do twarzy . A jeżeli zmagasz się z problemem irytującego owłosienia na tej części ciała, sprawdź ranking depilatorów do twarzy .