Wszystko, co musisz wiedzieć o domowej mikrodermabrazji z Biedronki

Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku

Mikrodermabrazja, zarówno ta wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu, powinna obejmować trzy etapy, do których należą:

  • przygotowanie skóry,
  • właściwy zabieg,
  • pielęgnacja po zabiegu.

Nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu, pamiętaj, że nie można pominąć żadnego z tych etapów. Skóra przed oczyszczaniem powinna być w dobrym stanie, wypielęgnowana, aby jej nie zaszkodzić. Przed samym zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę - zarówno z makijażu, jak i produktów do pielęgnacji i gromadzących się zanieczyszczeń.

Jak prawidłowo oczyścić skórę przed przeprowadzeniem zabiegu dogłębnego oczyszczenia? Zacznij od kosmetyku oczyszczającego - płynu micelarnego, mleczka lub olejku. Następnie zmyj dokładnie produkt żelem lub pianką do mycia. Jeśli wymaga tego od ciebie twój sprzęt, przetrzyj skórę specjalnym bakteriobójczym preparatem. Aby "spulchnić" skórę, otworzyć pory i tym samym ułatwić oczyszczenie i polepszyć efekty zabiegu, wykonaj tak zwaną parówkę.

Następnie przejdź do wykonania właściwego zabiegu. Samodzielne wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie jest skomplikowane. Jeśli zastanawiacie się, jak prawidłowo używać wybranego urządzenia, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Zobacz, jak wykonać zabieg krok po kroku!

  1. Oczyśćcie i osuszcie twarz. Warto również nałożyć na twarz mokry, ciepły ręcznik, który otworzy pory skórne i ułatwi usunięcie z nich zanieczyszczeń i nagromadzonego sebum.
  2. Włączcie urządzenie. Zacznijcie od brody, przesuwając końcówkę urządzenia od brody w stronę ust.
  3. Następnie przejdźcie do nosa. Urządzenie przesuwajcie od grzbietu do boków, dokładnie oczyszczając płatki nosa.
  4. Oczyszczanie strefy T zakończcie na czole, przeciągając urządzenie od jego środka do boków.
  5. Ostatnim etapem jest oczyszczanie policzków. Rozpocznijcie od dołu i środka twarzy, delikatnie przesuwając końcówkę ku górze i na boki.
  6. Po zakończeniu zabiegu przetrzyjcie twarz tonikiem i nałóżcie krem nawilżający. Na dzień powinien to być kosmetyk z filtrem UV.

Jak często należy wykonywać mikrodermabrazję w domu dla podtrzymania pożądanych efektów?

W przypadku każdej pielęgnacji i zabiegach kosmetycznych częstotliwość ich wykonywania zależy od potrzeb danej cery. Ta sama zasada dotyczy mikrodermabrazji domowej i u kosmetyczki. W gabinecie może być przeprowadzana w odstępie 3-4 tygodni. Często stosowaną praktyką są 3 serie zabiegów 2-3 razy w roku. Natomiast mikrodermabrazja w domu może być wykonywana maksymalnie co dwa dni, oczywiście przy delikatnym nacisku i niskich obrotach urządzenia. Warto jednak robić dłuższe przerwy, by skóra miała czas na odnowę i regenerację. Optymalnie będzie wykonywać mikrodermabrazję raz w tygodniu lub na dwa tygodnie. W ten sposób można podtrzymać rezultaty bez podrażnienia skóry twarzy. Warto nadmienić, że zabieg mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, gdyż należy unikać słońca mogącego podrażnić delikatną skórę po złuszczaniu.

Mikrodermabrazja w domu krok po kroku – sprawdź, jak poprawnie użyć sprzętu

Mikrodermabrazja w domu może być szybka, łatwa i bezbolesna, jeśli będzie wykonywana w przemyślany sposób. Bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń producenta. Przy pierwszym zabiegu warto obserwować reakcje skórne – zaczerwienienie i uczucie swędzenia bądź pieczenia. Najgorszym przypadkiem jest uszkodzenie skóry, czyli zadrapanie. Delikatne zaczerwienienie i uczucie podrażnienia są normalne po zabiegu, jednak nie powinny być dokuczliwe. W takim razie, jak wykonać domową mikrodermabrazję krok po kroku?

Etap 1: przygotowanie do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję wykonuje się na czystej i suchej skórze. Nie mogą znajdować się na niej resztki kosmetyków makijażowych i pielęgnacyjnych, nawet krem i tonik.

- Należy unikać podrażnionych części twarzy, np. zadrapań, strupków, ranek.

- Podczas mikrodermabrazji nie wolno przesuwać głowicą po pieprzykach i krostach.

- Przed zastosowaniem urządzenia na całej twarzy należy przeprowadzić próbę na fragmencie skóry, dostosowując rodzaj głowicy oraz stopień działania. Przez dobę po próbie należy monitorować stan skóry.

Etap 2: właściwa mikrodermabrazja

- Urządzenie należy uruchomić zgodnie z instrukcją. Głowicę i tempo zasysania dobiera się według preferencji.

- Przyrząd należy przyłożyć do skóry prostopadle.

- Zabieg warto zacząć od strefy T, czyli od brody, obszaru wokół ust, kierując się do nosa z uwzględnieniem jego płatków, następnie do czoła na całej szerokości.

- Ostatni etap to oczyszczanie policzków od dołu do środka twarzy, a potem od na boki.

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Ile mi pasta cukrowa krwi napsuła Cały dzień nad nią spędziłam i żadna z wersji nie wyszła właściwie, a ile czyszczenia Może się przełamię i spróbuję jeszcze raz z Twojego przepisu, skoro sprawdzony.

Czytaj dalej...

z pozbawioną blasku oraz poszarzałą cerą mikrodermabrazja sprawi, że skóra będzie lepiej dotleniona i zacznie lepiej wchłaniać substancje odżywcze z kosmetyków, w efekcie czego skóra będzie rozświetlona i poprawi się koloryt,.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...