Wszystko, co musisz wiedzieć o domowej mikrodermabrazji z Biedronki
Mikrodermabrazja w domu krok po kroku – sprawdź, jak poprawnie użyć sprzętu
Mikrodermabrazja w domu może być szybka, łatwa i bezbolesna, jeśli będzie wykonywana w przemyślany sposób. Bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń producenta. Przy pierwszym zabiegu warto obserwować reakcje skórne – zaczerwienienie i uczucie swędzenia bądź pieczenia. Najgorszym przypadkiem jest uszkodzenie skóry, czyli zadrapanie. Delikatne zaczerwienienie i uczucie podrażnienia są normalne po zabiegu, jednak nie powinny być dokuczliwe. W takim razie, jak wykonać domową mikrodermabrazję krok po kroku?
Etap 1: przygotowanie do mikrodermabrazji
Mikrodermabrazję wykonuje się na czystej i suchej skórze. Nie mogą znajdować się na niej resztki kosmetyków makijażowych i pielęgnacyjnych, nawet krem i tonik.
- Należy unikać podrażnionych części twarzy, np. zadrapań, strupków, ranek.
- Podczas mikrodermabrazji nie wolno przesuwać głowicą po pieprzykach i krostach.
- Przed zastosowaniem urządzenia na całej twarzy należy przeprowadzić próbę na fragmencie skóry, dostosowując rodzaj głowicy oraz stopień działania. Przez dobę po próbie należy monitorować stan skóry.
Etap 2: właściwa mikrodermabrazja
- Urządzenie należy uruchomić zgodnie z instrukcją. Głowicę i tempo zasysania dobiera się według preferencji.
- Przyrząd należy przyłożyć do skóry prostopadle.
- Zabieg warto zacząć od strefy T, czyli od brody, obszaru wokół ust, kierując się do nosa z uwzględnieniem jego płatków, następnie do czoła na całej szerokości.
- Ostatni etap to oczyszczanie policzków od dołu do środka twarzy, a potem od na boki.
Mikrodermabrazja twarzy w domu
Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg, który polega na dokładnym złuszczeniu skóry. Do mikrodermabrazji najczęściej wykorzystuje się strumień z mikrokryształkami korundu lub diamentu, które ścierają naskórek – dzięki temu skóra jest idealnie przygotowana do dalszych zabiegów. Marki kosmetyczne inspirując się profesjonalnymi zabiegami stworzyły domowe odpowiedniki gabinetowej mikrodermabrazji.W domowych kosmetykach do mikrodermabrazji zastosowano mikrokryształki diamentu i tlenku glinu, które delikatnie złuszczają naskórek, dokładnie oczyszczają i poprawiają wygląd skóry. Dzięki temu nasza cera odzyskuje blask i wygląda niezwykle promiennie.
Domowa mikrodermabrazja to idealny zabieg dla osób, które mają grubą, zanieczyszczoną i tłustą skórę. Z pewnością spodoba się także kobietom, które palą, a ich cera jest szara i bez blasku.
Domowa mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków – jak ją wykonać?
Domowa mikrodermabrazja z użyciem kosmetyków będzie szybka i przyjemna. Podobnie jak w przypadku urządzenia, warto wykonać próbę alergiczną i obserwować reakcje skóry. Jeśli nie wystąpią żadne zmiany, można przejść do właściwego zabiegu. Przy czym poszczególne kroki mogą różnić się między sobą w zależności od zestawu kosmetyków. Gotowe zestawy do mikrodermabrazji mają różne rodzaje i liczbę produktów. Tym razem skupimy się jednak na podstawowych krokach.
Jak wykonać mikrodermabrazję za pomocą kosmetyków?
- Mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków powinna być wykonywana na czystej i suchej skórze.
- Kosmetyk złuszczający, np. peeling lub kwas należy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu. Substancja powinna znajdować się na twarzy tyle czasu, ile wskazuje producent. Na tym etapie następuje dogłębne oczyszczenie cery.
- Po upływie wskazanego czasu można zmyć preparat.
- Po wchłonięciu można nałożyć ulubiony krem do twarzy.
Maska miodowa Airless - 100 % naturalna maska do twarzy i dłoni
Maska do twarzy Sinsay
Skeyndor My Mask Maska do twarzy Fresh Sorbet 50 ml
Lirene Let',s Celebrate! - Liftingująca Maska z czerwonym winem i różą 7ml
Maseczka dotleniająca z algami morskimi – Spirulina Platensis + Ascophyllum nodosum. Spirulina i algi brunatne w kosmetyce
Komentarze (27)
[…] Mikrodermabrazja – spłyca pory i blizny, niweluje przebarwienia potrądzikowe, polecam zwłaszcza DOMOWĄ MIKRODERMABRAZJĘ […]
Dlaczego trądzik jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji? Jakie negatywne skutki może wywołać stosowanie tego zabiegu na skórę z rozkwitami?
Aktywny trądzik (tj. podskórne "cysty") może być przez mikrodermabrazję rozogniony i rozniesiony na zdrowe partie twarzy. Dobrze mikrodermabrazję przeprowadzać na wyleczonej buzi, bez zmian ropowiczych.
[…] na rozszerzone pory jest również domowa mikrodermabrazja, a na przebarwienia potrądzikowe – domowe […]
[…] Delikatniejszym wyjściem jest też domowa mikrodermabrazja – soda oczyszczona! […]A czy są jakieś przeciwwskazania przed zmieszaniem po prostu sody oczyszczonej ze zwykłym peelingiem lub żelem do mycia twarzy z drogerii? Uzyska się wtedy efekt dogłębniej oczyszczonej skóry bez negatywnych konsekwencji?
Nie, nie ma przeciwwskazań. Soda zmieszana z żelem stworzy peeling myjący :) O ile na skórze nie ma ropnych zmian trądzikowych, to nic nie powinno się stać. Pzdr :)
ja mieszam sode oczyszczona z zelem do mycia twarzy i moge szczerze polecicNigdy nie wolno używać sody na twarz, bo sobie skórę zniszczycie! Efekt na juz super, ale dlugoterminowo koszmar!
No fakt, długoterminowo to nie bardzo, bo jednak wysusza … Chyba, że ktoś ma skórę słonia :P hej, a czy do takiej domowej dermabrazji potrzebne jest jakies urzadzenie?super efekt ,spróbowałam jeszcze innej wersji do sody i wody dodałam rozgniecionego banana -efekt jak po wizycie w salonie [tylko koszt znikomy]
Niestety u mnie ta maseczka się nie sprawdziła. Oprócz mocno zaczerwienionej twarzy, zero efektu :(Z calym szacunkiem dla pomyslodawczyni jak i sody…, nigdy bym nie zaryzykowala tym bardziej wersji podstawowej. Soda swietnie sprawdza sie w czyszczeniu urzadzen kuchennych, czyszczeniu sreber, praniu firan i ciezkich zabrudzen np. Uni gruntu przy remontach, jednak zawsze trzeba pamietac o rekawicach, gdyz dlonie po takich papkach sa strasznie zniszczone. A, i z tego co pamietam PH koruntu kosmetycznego jest na poziomie 3,4 czyli nizsze, a nie wyzsze od skory /tj.PH 5,5-6/ przy czym soda ma ponad 10. Serdecznie pozdrawiam i pozostawiam rozwadze.
