Mikrodermabrazja w domu - Ziaja - Twoje rozwiązanie dla promiennej skóry
Podsumowanie
Mikrodermabrazja w domu? czemu nie! pielęgnacja skóry wchodzi na nowy poziom! do dyspozycji mamy przecież kosmetyki do tego przeznaczone oraz urządzenia, dzięki którym usuwanie martwego naskórka odbędzie się na jeszcze głębszych warstwach naszej skóry, co zaowocuje jeszcze lepszymi efektami.
Domowa mikrodermabrazja to szansa na zaoszczędzenie dość dużej kwoty pieniędzy, bo zabiegi w profesjonalnych salonach kosmetycznych jak pisałam, są dość drogie.
Zakładając miesięczną sesję i powiedzmy 4 zabiegi mikrodermabrazji, to wydatek minimum 500-600 zł (chodzi tylko o twarz), a za tę kwotę jesteś w stanie kupić urządzenie do domowej mikrodermabrazji z nieco wyższej półki (najtańsze wersje zaczynają się już od 200 zł).
Posiadanie swojego własnego sprzętu do mikrodermabrazji jest więc bardziej opłacalnym rozwiązaniem, bo już po miesięcznej sesji zwrócą Ci się koszty jego zakupu, a należy jeszcze wspomnieć, że sprzęt przecież posłuży Ci kilka lat, kalkulacja jest więc prosta.
Jeśli zamierzasz poddawać swoją skórę systematycznemu złuszczaniu martwego naskórka, by utrzymać jej zdrowy i promienny wygląd, to zakup tego gadżetu będzie z perspektywy czasu bardzo opłacalnym posunięciem.
Przy wyborze danego modelu zwróciłabym uwagę na ilość końcówek oraz zakres regulowania mocy ssącej, który pozwoli Ci idealnie dostosować potencjał urządzenia do typu i grubości Twojej skóry.
Rodzaje mikrodermabrazji
W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zostanie użyty podczas zabiegu, wyróżnić można następujące rodzaje mikrodermabrazji:
- mikrodermabrazja diamentowa, wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu, głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu, tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,
- mikrodermabrazja korundowa, wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry, tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,
- mikrodermabrazja tlenowa (oksydermabrazja), wykorzystująca strumień soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza, dzięki czemu można uzyskać efekt złuszczania skóry oraz jej dotlenienia.
Zalety mikrodermabrazji
Dlaczego warto zrobić zabieg mikrodermabrazji? Ma ona szereg korzyści, a istnieje niewielkie ryzyko, że zaszkodzi. Ważne jest, by w salonie wykonała go profesjonalistka i dobrała odpowiedni rodzaj zabiegu do naszej cery. Zaś domowy sposób jest jeszcze mniej inwazyjny niż salonowy. Jesień to doskonały czas na ten zabieg. Nie musimy obawiać się, że silne słońce podrażni nam skórę po jej złuszczeniu. Dzięki mikrodermabrazji pozbędziemy się przebarwień i zaskórników, które powstały latem. Ponadto odżywimy cerę przed świętami. Zabieg najlepiej powtarzać co 3 tygodnie.
Zabieg mikrodermabrazji
- złuszcza stary naskórek, wygładzając
- przyspiesza odnowę komórkową
- usuwa zaskórniki i odblokowuje pory
- poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie koloryt skóry
- zmniejsza widoczność zmarszczek
- pobudza produkcję kolagenu, zwiększając elastyczność skóry
- zwiększa wchłanianie substancji aktywnych
Co to jest mikrodermabrazja?
W zabiegu mikrodermabrazji całą pracę wykonuje urządzenie przypominające różdżkę, którego zadaniem jest usunięcie górnej warstwy skóry, zwanej również warstwą rogową naskórka. Ponadto zabieg pozwala usunąć wszelkie ślady brudu i martwych komórek skóry. Zasadniczo przypomina to bardzo silne mycie twarzy.
– Mikrodermabrazja wygładza skórę poprzez mechaniczne usuwanie złuszczających się komórek skóry – mówi dr Palm. – Najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które oczekują powtarzalnej procedury, zapewniającej łagodne rezultaty w czasie.
Innymi słowy, prawdopodobnie nie zauważysz drastycznej zmiany po pierwszym zabiegu, poza wygładzeniem i zmiękczeniem skóry.
– Osoby z silnymi uszkodzeniami słonecznymi i zmianami skórnymi, które spodziewają się, że mikrodermabrazja radykalnie poprawi stan skóry, będą rozczarowane – mówi dr Palm.
Chociaż mikrodermabrazja jest zwykle wykonywana w obrębie twarzy, dr Palm mówi, że zabiegowi można poddawać również inne części ciała. To także dobra opcja dla tych, którzy nie tolerują bardziej intensywnych metod złuszczania.

Domowa mikrodermabrazja – przepis
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka wody mineralnej
- opcjonalnie: 1 łyżeczka ulubionego oleju lub kefiru/maślanki/jogurtu naturalnego
Wodę dokładnie rozmieszać z sodą. Mieszankę nałożyć na oczyszczoną twarz i dokładnie masować skórę okrężnymi ruchami. Największą uwagę zwrócić na miejsca problemowe: rozszerzone pory, zaskórniki, wągry, plamy potrądzikowe, tworzące się zmarszczki.Następnie sodę dokładnie spłukać. Twarz przetrzeć tonikiem, nałożyć krem nawilżający (lub łagodzący). Mikrodermabrazję robić raz na 1-2 tygodnie, najlepiej wieczorem.
