Domowa mikrodermabrazja Lidl - Odkryj Tajemnicę Promiennej Skóry w Wygodny Sposób
Jak często stosować mikrodermabrazję?
Po zabiegu mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym przez ok. 2 doby nie należy chodzić na basen (chlorowana woda sprawia, że skóra się przesusza, występuje wtedy dodatkowe ryzyko zakażenia). Sugeruje się też, aby unikać kontaktu ze słońcem/solarium i nie korzystać silnych kosmetyków (peelingi). Przez ok. tydzień warto nakładać na skórę krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (najczęściej mikrodermabrazję przeprowadza się w sezonie jesienno-zimowym). Z mikrodermabrazji diamentowej korzysta się albo jednorazowo, albo w seriach kilku zabiegów, co ok. 3-4 tygodnie. Jej efekty dostrzeżesz już po pierwszym razie!
Kupowane w aptece czy drogerii zestawy do domowej mikrodermabrazji z reguły są mało inwazyjne i stworzone do miesięcznej kuracji. Zabieg ten wykonujemy wówczas 1-2 razy w tygodniu. Najczęściej taki gotowy zestaw składa się z: peelingu termicznego, ampułek z kwasem glikolowym, ampułek z neutralizującym płynem i kremów z filtrem ochronnym. Ich ceny bywają bardzo atrakcyjne. Z kolei domową mikrodermabrazję przy użyciu odpowiednich narzędzi sugeruje się wykonywać z ok. tygodniowym odstępie od siebie (w przypadku pierwszych zabiegów). W celu podtrzymania efektów powtarzaj zabieg średnio raz w miesiącu.
Rodzaje mikrodermabrazji
W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zostanie użyty podczas zabiegu, wyróżnić można następujące rodzaje mikrodermabrazji:
- mikrodermabrazja diamentowa, wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu, głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu, tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,
- mikrodermabrazja korundowa, wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry, tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,
- mikrodermabrazja tlenowa (oksydermabrazja), wykorzystująca strumień soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza, dzięki czemu można uzyskać efekt złuszczania skóry oraz jej dotlenienia.
Domowa mikrodermabrazja – efekty
- blizny i rozszerzone pory spłycają się
- skóra jest rozświetlona, odświeżona i rozjaśniona
- twarz wygląda na bardziej świeżą, rozpromienioną i odmłodzoną
- skóra jest bardzo dobrze oczyszczona (lepiej niż po zwykłych peelingach)
- skóra jest „chłonna” jak gąbka – kremy, serum czy olejki o wiele lepiej się wchłaniają – a zatem też efektywniej działają!
Zobacz nasze inne wpisy
Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?
Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.
- Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
- Rodzaje mikrodermabrazji
- Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja – na czym polega?
- Zalecenia przed i po zabiegu
- Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
- Mikrodermabrazja domowa