Domowa mikrodermabrazja Lidl - Odkryj Tajemnicę Promiennej Skóry w Wygodny Sposób
Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:
- nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
- pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
- blizny potrądzikowe,
- blizny na ciele, w tym rozstępy,
- poszerzone pory,
- utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
- zaskórniki,
- trądzik grudkowo-krostkowy.
Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.
Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.
Efekty, jakie daje mikrodermabrazja domowa. Czy są porównywalne zabiegów w salonie?
Efekty po mikrodermabrazji domowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest nim uczucie oczyszczenia skóry, nawilżenie, miękkość oraz wyjątkowe uczucie lekkości na twarzy. Makijaż leży zdecydowanie lepiej. Przy regularnej pielęgnacji za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji można spodziewać się takich efektów, jak:
- poprawa kolorytu skóry,
- ograniczenie produkcji sebum,
- usunięcie zrogowaceń i zaskórników,
- poprawienie ukrwienia skóry,
- gładkość i miękkość twarzy,
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
- zwiększenie napięcia skóry,
- zmniejszenie widoczności blizn,
- zwiększona absorpcja tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych,
Jak widać, mikrodermabrazja w domu przynosi zaskakujące korzyści, zwłaszcza przy regularnej pielęgnacji. Efekty porównywalne są do tych w salonie, jednak w gabinetach stosuje się silniej działający sprzęt, który przynosi szybsze rezultaty. Może być jednak obsługiwany wyłącznie przez profesjonalistkę, ponieważ tylko ona będzie mogła przeprowadzić zabieg w sposób bezpieczny.
Rodzaje mikrodermabrazji
W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zostanie użyty podczas zabiegu, wyróżnić można następujące rodzaje mikrodermabrazji:
- mikrodermabrazja diamentowa, wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu, głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu, tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,
- mikrodermabrazja korundowa, wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry, tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,
- mikrodermabrazja tlenowa (oksydermabrazja), wykorzystująca strumień soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza, dzięki czemu można uzyskać efekt złuszczania skóry oraz jej dotlenienia.
Domowa mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków – jak ją wykonać?
Domowa mikrodermabrazja z użyciem kosmetyków będzie szybka i przyjemna. Podobnie jak w przypadku urządzenia, warto wykonać próbę alergiczną i obserwować reakcje skóry. Jeśli nie wystąpią żadne zmiany, można przejść do właściwego zabiegu. Przy czym poszczególne kroki mogą różnić się między sobą w zależności od zestawu kosmetyków. Gotowe zestawy do mikrodermabrazji mają różne rodzaje i liczbę produktów. Tym razem skupimy się jednak na podstawowych krokach.
Jak wykonać mikrodermabrazję za pomocą kosmetyków?
- Mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków powinna być wykonywana na czystej i suchej skórze.
- Kosmetyk złuszczający, np. peeling lub kwas należy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu. Substancja powinna znajdować się na twarzy tyle czasu, ile wskazuje producent. Na tym etapie następuje dogłębne oczyszczenie cery.
- Po upływie wskazanego czasu można zmyć preparat.
- Po wchłonięciu można nałożyć ulubiony krem do twarzy.

Urządzenie do domowej mikrodermabrazji – jakie wybrać?
Przed wyborem urządzenia warto zastanowić się nad tym, na jakiej technologii powinno się opierać. W przypadku mikrodermabrazji w domu najczęściej wybieranym rodzajem jest diamentowa. Jest najdelikatniejsza, nadaje się do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie oznacza to, że pozostałe dwa rodzaje są mniej efektywne. Domowa mikrodermabrazja tlenowa sprawdzi się u osób ze skórą naczynkową. Natomiast mikrodermabrazja korundowa polecana jest osobom o cerze tłustej i mieszanej. Cerze suchej służy mikrodermabrazja diamentowa i korundowa. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych przy każdym rodzaju zabiegu.
Podczas poszukiwań urządzenia mikrodermabrazji domowej nie należy sugerować się ceną. Warto jednak zwrócić uwagę na aspekty, które dostępne są nawet u najtańszych urządzeń. Dobry sprzęt do mikrodermabrazji cechują:
- wymienne głowice, by móc je dopasować do potrzeb skóry,
- plusem jest wymienna głowica zasysająca starty naskórek,
- cicha praca urządzenia,
- regulacja głębokości ścierania,
- lekkość i wielkość – urządzenie powinno być poręczne,
- dostępność części zamiennych, która ułatwia wymianę zużytych elementów,
- uniwersalność – ten sam sprzęt może służyć jako odkurzacz do wągrów i zaskórników.
