Domowa mikrodermabrazja Lidl - Odkryj Tajemnicę Promiennej Skóry w Wygodny Sposób

Urządzenie do domowej mikrodermabrazji – jakie wybrać?

Przed wyborem urządzenia warto zastanowić się nad tym, na jakiej technologii powinno się opierać. W przypadku mikrodermabrazji w domu najczęściej wybieranym rodzajem jest diamentowa. Jest najdelikatniejsza, nadaje się do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie oznacza to, że pozostałe dwa rodzaje są mniej efektywne. Domowa mikrodermabrazja tlenowa sprawdzi się u osób ze skórą naczynkową. Natomiast mikrodermabrazja korundowa polecana jest osobom o cerze tłustej i mieszanej. Cerze suchej służy mikrodermabrazja diamentowa i korundowa. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych przy każdym rodzaju zabiegu.

Podczas poszukiwań urządzenia mikrodermabrazji domowej nie należy sugerować się ceną. Warto jednak zwrócić uwagę na aspekty, które dostępne są nawet u najtańszych urządzeń. Dobry sprzęt do mikrodermabrazji cechują:

- wymienne głowice, by móc je dopasować do potrzeb skóry,

- plusem jest wymienna głowica zasysająca starty naskórek,

- cicha praca urządzenia,

- regulacja głębokości ścierania,

- lekkość i wielkość – urządzenie powinno być poręczne,

- dostępność części zamiennych, która ułatwia wymianę zużytych elementów,

- uniwersalność – ten sam sprzęt może służyć jako odkurzacz do wągrów i zaskórników.

Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.

  1. Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
  2. Rodzaje mikrodermabrazji
  3. Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
  4. Mikrodermabrazja – na czym polega?
  5. Zalecenia przed i po zabiegu
  6. Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
  7. Mikrodermabrazja domowa

Serum-olejek regenerujący 3xROSE – Biochemia Urody. Serum różane – recenzja

Komentarze (27)

[…] Mikrodermabrazja – spłyca pory i blizny, niweluje przebarwienia potrądzikowe, polecam zwłaszcza DOMOWĄ MIKRODERMABRAZJĘ […]

Dlaczego trądzik jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji? Jakie negatywne skutki może wywołać stosowanie tego zabiegu na skórę z rozkwitami?

Aktywny trądzik (tj. podskórne "cysty") może być przez mikrodermabrazję rozogniony i rozniesiony na zdrowe partie twarzy. Dobrze mikrodermabrazję przeprowadzać na wyleczonej buzi, bez zmian ropowiczych.

[…] na rozszerzone pory jest również domowa mikrodermabrazja, a na przebarwienia potrądzikowe – domowe […]

[…] Delikatniejszym wyjściem jest też domowa mikrodermabrazja – soda oczyszczona! […]

A czy są jakieś przeciwwskazania przed zmieszaniem po prostu sody oczyszczonej ze zwykłym peelingiem lub żelem do mycia twarzy z drogerii? Uzyska się wtedy efekt dogłębniej oczyszczonej skóry bez negatywnych konsekwencji?

Nie, nie ma przeciwwskazań. Soda zmieszana z żelem stworzy peeling myjący :) O ile na skórze nie ma ropnych zmian trądzikowych, to nic nie powinno się stać. Pzdr :)

ja mieszam sode oczyszczona z zelem do mycia twarzy i moge szczerze polecic

Nigdy nie wolno używać sody na twarz, bo sobie skórę zniszczycie! Efekt na juz super, ale dlugoterminowo koszmar!

No fakt, długoterminowo to nie bardzo, bo jednak wysusza … Chyba, że ktoś ma skórę słonia :P hej, a czy do takiej domowej dermabrazji potrzebne jest jakies urzadzenie?

super efekt ,spróbowałam jeszcze innej wersji do sody i wody dodałam rozgniecionego banana -efekt jak po wizycie w salonie [tylko koszt znikomy]

Niestety u mnie ta maseczka się nie sprawdziła. Oprócz mocno zaczerwienionej twarzy, zero efektu :(

Z calym szacunkiem dla pomyslodawczyni jak i sody…, nigdy bym nie zaryzykowala tym bardziej wersji podstawowej. Soda swietnie sprawdza sie w czyszczeniu urzadzen kuchennych, czyszczeniu sreber, praniu firan i ciezkich zabrudzen np. Uni gruntu przy remontach, jednak zawsze trzeba pamietac o rekawicach, gdyz dlonie po takich papkach sa strasznie zniszczone. A, i z tego co pamietam PH koruntu kosmetycznego jest na poziomie 3,4 czyli nizsze, a nie wyzsze od skory /tj.PH 5,5-6/ przy czym soda ma ponad 10. Serdecznie pozdrawiam i pozostawiam rozwadze.

Efekty pasty cukrowej utrzymują się od 3 do 6 tygodni, a po jej użyciu włoski odrastają słabsze , jest ich mniej i są jaśniejsze , dlatego kiedy regularnie używamy tej pasty cukrowej, to depilacja staje się coraz rzadsza.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

do dyspozycji mamy przecież kosmetyki do tego przeznaczone oraz urządzenia, dzięki którym usuwanie martwego naskórka odbędzie się na jeszcze głębszych warstwach naszej skóry, co zaowocuje jeszcze lepszymi efektami.

Czytaj dalej...