Domowa mikrodermabrazja Lidl - Odkryj Tajemnicę Promiennej Skóry w Wygodny Sposób

Mikrodermabrazja – co to jest? Kiedy warto się poddać zabiegowi?

Wskazaniem do mikrodermabrazji są:

- nadmiar sebum (łojotok),

- szara, zmęczona cera,

Podczas mikrodermabrazji wykorzystuje się specjalne urządzenie z głowicą ścierającą, którą przesuwa się po skórze. Urządzenia wykorzystują różne technologie, które ze względu na mechanizm, użyty materiał oraz intensywność działania dzielą mikrodermabrazję na 3 rodzaje. Przedstawiają się następująco:

Mikrodermabrazja diamentowa głowica urządzenia wysadzana jest opiłkami diamentowymi. Urządzenie posiada zmienne głowice i pozwala zmieniać poziom ścieralności. Mikrodermabrazja diamentowa jest niezwykle delikatna. W niektórych przypadkach diament zastępuje szafir.

Mikrodermabrazja tlenowa – znana jako peeling wodno-tlenowy lub oxybrazja. Urządzenie do mikrodermabrazji stosuje strumień powietrza połączony z wodą i solą fizjologiczną. Mikrodermabrazja tlenowa poprawia ukrwienie skóry i dotlenia ją.

Mikrodermabrazja korundowa – w zabiegu wykorzystuje się podciśnieniową głowicę z mikro kryształkami korundu (tlenku glinu), czyli kamienia szlachetnego wykorzystywanego w kosmetologii. Mikrodermabrazję korundową cechuje dogłębne oczyszczenie skory.

Eveline Foot Care Med - Regenerujący Krem-maść do stóp 100ml
Garnier Skin Naturals Hydra Bomb - maska w płachcie anti-aging 28g

Czy można samodzielnie wykonać zabieg mikrodermabrazji w domu?

Zazwyczaj mikrodermabrazję przeprowadza się w salonie kosmetycznym lub dermatologicznym z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu i kosmetyków. Doświadczone kosmetyczki (bądź dermatolożki) są w stanie dobrać odpowiedni narzędzie, intensywność i nacisk zgodnie z potrzebami danej skóry. W ten sposób minimalizują ryzyko uszkodzeń skóry przy jednoczesnym zachowaniu efektywności działania. Jednak rozwój technologiczny sprawia, że mikrodermabrazja w domu za pomocą podręcznego urządzenia jest jak najbardziej możliwa. Koszt urządzenia to ok. 200-600 zł, więc taki zakup zwraca się już po kilku użyciach.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że urządzenia domowe są delikatniejsze, niż te w salonie, więc efekty mogą pojawić się nieco później. Konieczne jest również obserwowanie skóry przy pierwszych kilku zabiegach oraz dopasowywanie nacisku i rodzaju głowicy (w zestawach do mikrodermabrazji znajduje się kilka sztuk). Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta. Mając na uwadze te zalecenia, można już zastanowić się, jakie urządzenie do mikrodermabrazji domowej sprawdzi się na Twojej skórze?

Urządzenia do mikrodermabrazji

Lata stresującej pracy i szybkie tempo życia odbiły się na Twojej skórze? W takim razie warto postawić na oferowane przez nas urządzenia do mikrodermabrazji. Interesuje Cię sama mikrodermabrazja, wielofunkcyjne urządzenie B-Flash, a może niesamowita moc lasera kosmetycznego? Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, już niedługo będziesz cieszyła się cudownym efektem odmłodzenia i oczyszczenia! Mikrodermabrazja w domu pomoże Ci uporać się z szarą i pozbawioną blasku cerą, a także zmarszczkami.

Polecane przez nas urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej jest niezwykle proste w obsłudze, podobnie jak inne znajdujące się w naszej ofercie urządzenia do twarzy. Dzięki niemu:

  • uporasz się z drobnymi zmarszczkami i nierównym kolorytem skóry,
  • ujędrnisz skórę - mikrodermabrazja diamentowa w domu świetnie oddziałuje nawet na głębsze warstwy tkanki,
  • z powodzeniem wprowadzisz w głębsze warstwy skóry składniki aktywne - inwestując w profesjonalne aparaty do mikrodermabrazji domowej warto zatem zainteresować się rekomendowanymi preparatami,
  • zadbasz o odpowiednie nawilżenie.

Jak widać sprzęt do mikrodermabrazji w domu ma szerokie zastosowanie. Możesz także zdecydować się na terapię światłem fotonowym (fototerapię) oraz na moc jonoforezy. Te domowe zabiegi pomogą Ci oczyścić twarz z martwego naskórka, nawilżyć i ponownie przywrócić prawidłowe napięcie skóry. Zachęcamy Cię także do zajrzenia na inne nasze podstrony, gdzie znajdziesz:

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy – zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry. Można wykonywać ją na całym ciele. Mikrodermabrazja jest zabiegiem złuszczającym, kiedy chemiczny peeling kawitacyjny nie może być zastosowany, a także gdy pojawiają się przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem prądów lub ultradźwięków. Wówczas oczyszczanie skóry tą metodą, powinno być skonsultowane ze specjalistą.

Domowa mikrodermabrazja – efekty

  1. blizny i rozszerzone pory spłycają się
  2. skóra jest rozświetlona, odświeżona i rozjaśniona
  3. twarz wygląda na bardziej świeżą, rozpromienioną i odmłodzoną
  4. skóra jest bardzo dobrze oczyszczona (lepiej niż po zwykłych peelingach)
  5. skóra jest „chłonna” jak gąbka – kremy, serum czy olejki o wiele lepiej się wchłaniają – a zatem też efektywniej działają!
Zobacz nasze inne wpisy

Jak często należy wykonywać mikrodermabrazję w domu dla podtrzymania pożądanych efektów?

W przypadku każdej pielęgnacji i zabiegach kosmetycznych częstotliwość ich wykonywania zależy od potrzeb danej cery. Ta sama zasada dotyczy mikrodermabrazji domowej i u kosmetyczki. W gabinecie może być przeprowadzana w odstępie 3-4 tygodni. Często stosowaną praktyką są 3 serie zabiegów 2-3 razy w roku. Natomiast mikrodermabrazja w domu może być wykonywana maksymalnie co dwa dni, oczywiście przy delikatnym nacisku i niskich obrotach urządzenia. Warto jednak robić dłuższe przerwy, by skóra miała czas na odnowę i regenerację. Optymalnie będzie wykonywać mikrodermabrazję raz w tygodniu lub na dwa tygodnie. W ten sposób można podtrzymać rezultaty bez podrażnienia skóry twarzy. Warto nadmienić, że zabieg mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, gdyż należy unikać słońca mogącego podrażnić delikatną skórę po złuszczaniu.

Efekty pasty cukrowej utrzymują się od 3 do 6 tygodni, a po jej użyciu włoski odrastają słabsze , jest ich mniej i są jaśniejsze , dlatego kiedy regularnie używamy tej pasty cukrowej, to depilacja staje się coraz rzadsza.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...

z pozbawioną blasku oraz poszarzałą cerą mikrodermabrazja sprawi, że skóra będzie lepiej dotleniona i zacznie lepiej wchłaniać substancje odżywcze z kosmetyków, w efekcie czego skóra będzie rozświetlona i poprawi się koloryt,.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...