Domowa mikrodermabrazja Lidl - Odkryj Tajemnicę Promiennej Skóry w Wygodny Sposób
Domowa mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków – jak ją wykonać?
Domowa mikrodermabrazja z użyciem kosmetyków będzie szybka i przyjemna. Podobnie jak w przypadku urządzenia, warto wykonać próbę alergiczną i obserwować reakcje skóry. Jeśli nie wystąpią żadne zmiany, można przejść do właściwego zabiegu. Przy czym poszczególne kroki mogą różnić się między sobą w zależności od zestawu kosmetyków. Gotowe zestawy do mikrodermabrazji mają różne rodzaje i liczbę produktów. Tym razem skupimy się jednak na podstawowych krokach.
Jak wykonać mikrodermabrazję za pomocą kosmetyków?
- Mikrodermabrazja za pomocą kosmetyków powinna być wykonywana na czystej i suchej skórze.
- Kosmetyk złuszczający, np. peeling lub kwas należy nałożyć na twarz, omijając okolice oczu. Substancja powinna znajdować się na twarzy tyle czasu, ile wskazuje producent. Na tym etapie następuje dogłębne oczyszczenie cery.
- Po upływie wskazanego czasu można zmyć preparat.
- Po wchłonięciu można nałożyć ulubiony krem do twarzy.
Mikrodermabrazja w domu krok po kroku – sprawdź, jak poprawnie użyć sprzętu
Mikrodermabrazja w domu może być szybka, łatwa i bezbolesna, jeśli będzie wykonywana w przemyślany sposób. Bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń producenta. Przy pierwszym zabiegu warto obserwować reakcje skórne – zaczerwienienie i uczucie swędzenia bądź pieczenia. Najgorszym przypadkiem jest uszkodzenie skóry, czyli zadrapanie. Delikatne zaczerwienienie i uczucie podrażnienia są normalne po zabiegu, jednak nie powinny być dokuczliwe. W takim razie, jak wykonać domową mikrodermabrazję krok po kroku?
Etap 1: przygotowanie do mikrodermabrazji
Mikrodermabrazję wykonuje się na czystej i suchej skórze. Nie mogą znajdować się na niej resztki kosmetyków makijażowych i pielęgnacyjnych, nawet krem i tonik.
- Należy unikać podrażnionych części twarzy, np. zadrapań, strupków, ranek.
- Podczas mikrodermabrazji nie wolno przesuwać głowicą po pieprzykach i krostach.
- Przed zastosowaniem urządzenia na całej twarzy należy przeprowadzić próbę na fragmencie skóry, dostosowując rodzaj głowicy oraz stopień działania. Przez dobę po próbie należy monitorować stan skóry.
Etap 2: właściwa mikrodermabrazja
- Urządzenie należy uruchomić zgodnie z instrukcją. Głowicę i tempo zasysania dobiera się według preferencji.
- Przyrząd należy przyłożyć do skóry prostopadle.
- Zabieg warto zacząć od strefy T, czyli od brody, obszaru wokół ust, kierując się do nosa z uwzględnieniem jego płatków, następnie do czoła na całej szerokości.
- Ostatni etap to oczyszczanie policzków od dołu do środka twarzy, a potem od na boki.
Jak często stosować mikrodermabrazję?
Po zabiegu mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym przez ok. 2 doby nie należy chodzić na basen (chlorowana woda sprawia, że skóra się przesusza, występuje wtedy dodatkowe ryzyko zakażenia). Sugeruje się też, aby unikać kontaktu ze słońcem/solarium i nie korzystać silnych kosmetyków (peelingi). Przez ok. tydzień warto nakładać na skórę krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (najczęściej mikrodermabrazję przeprowadza się w sezonie jesienno-zimowym). Z mikrodermabrazji diamentowej korzysta się albo jednorazowo, albo w seriach kilku zabiegów, co ok. 3-4 tygodnie. Jej efekty dostrzeżesz już po pierwszym razie!
Kupowane w aptece czy drogerii zestawy do domowej mikrodermabrazji z reguły są mało inwazyjne i stworzone do miesięcznej kuracji. Zabieg ten wykonujemy wówczas 1-2 razy w tygodniu. Najczęściej taki gotowy zestaw składa się z: peelingu termicznego, ampułek z kwasem glikolowym, ampułek z neutralizującym płynem i kremów z filtrem ochronnym. Ich ceny bywają bardzo atrakcyjne. Z kolei domową mikrodermabrazję przy użyciu odpowiednich narzędzi sugeruje się wykonywać z ok. tygodniowym odstępie od siebie (w przypadku pierwszych zabiegów). W celu podtrzymania efektów powtarzaj zabieg średnio raz w miesiącu.