Intensywnie nawilżający krem Vianek na noc - Twoja recepta na zdrową i promienną skórę
Dobry krem do twarzy po 40 – RANKING na 2022 rok
Jaki jest najlepszy krem do twarzy po 40? obecnie najlepsze efekty i najlepsze opinie zbierają kremy przeciwzmarszczkowe takich marek, jak: Eveline, Dr Irena Eris, Dermika, FlosLek, Bielenda, Yoskine, Farmona, L’Oreal i Miraculum.
Aktualnie na polskim rynku jest około 20 różnych kremów do twarzy 40+, niestety nie wszystkie z nich spełniają swoje funkcje. Aby ułatwić Ci wybór i odsianie tych najmniej efektywnych kremów 40+, przygotowałam aktualny na ten rok ranking kremów do twarzy po 40-tce.
W rankingu znalazło się jedynie 10 kremów, każdy z nich dokładnie opisałam, skupiając się przede wszystkim na ich składzie, efektach oraz opłacalności w stosunku cena do jakości. Przy okazji wytypowałam najważniejsze zalety i wady każdego z kremów! a po kliknięciu przycisku: „Sprawdź cenę” zostaniesz przekierowana do listy sklepów, które dany krem oferują najtaniej w internecie!
Najlepsze kremy na noc - ranking. Dzięki nim obudzisz się z piękną cerą
Główną funkcją skóry jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami, z którymi zmaga się w ciągu dnia. Dlatego niezwykle ważna jest dla niej kompletna regeneracja w trakcie snu. Jaki krem na noc sprawi, że rano obudzisz się z piękną cerą? Podpowiadamy, jakie kosmetyki nakładać podczas wieczornej pielęgnacji.
Szukając odpowiedniego do kondycji i typu skóry kremu na noc, warto skupić się na najważniejszych jego funkcjach. To kosmetyk, który naprawia to, co w ciągu dnia mogło ulec zniszczeniu ze względu na szkodliwe działanie: promieniowania UVA, UVB, HEV, IR, smogu, stresu oksydacyjnego i innych czynników zewnętrznych, które stymulują wolne rodniki do wywołania zniszczeń w komórkach skóry. A czasami krem na noc ma oprócz stymulacji do odbudowy skóry dodatkowo serwować jej nawilżenie, odżywienie i porcję składników, które długofalowo działają odmładzająco. Co jeszcze warto wiedzieć o kremach na noc i czego w nich szukać?
10 Najlepszych Kremów Nawilżających
Kobiety z suchą cerą z pewnością to potwierdzą. Bez codziennej dawki porządnego nawilżenia skóra się łuszczy, swędzi i jest napięta.
Te z nas, które mają trądzikową lub tłustą skórę, mogą nakładać krem nawilżający rzadziej, ale ze względu na to, że stosują wysuszające produkty matujące, też jest im on niezbędny.
Przy wrażliwej skórze, stosowanie dobrego środka nawilżającego może pomóc pozbyć się zaczerwienień lub innych problemów skórnych, takich jak egzema.
Dobry krem nawilżający do twarzy jest potrzebny każdej z nas w każdym wieku, niezależnie od typu cery.
Tworząc ten ranking kremów nawilżających, przetestowaliśmy dziesiątki z nich, wykorzystując wiedzę naszych ekspertów i entuzjazm testujących.
Ta lista zawiera produkty, które zapewniają intensywne nawodnienie przez cały dzień. Nie powodują przy tym wyprysków ani błyszczenia. Są też delikatne i nie podrażniają najwrażliwszej skóry.
Sprawdź naszą listę. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tutaj najlepszy krem nawilżający, odpowiedni dla Twojej skóry.
Dobry krem na noc - jakie składniki aktywne powinien zawierać?
Jakich składników dostarczać skórze w kremie na noc? To oczywiście dość indywidualna sprawa, bo w dużej mierze zależy od jej kondycji i rodzaju skóry. Ale warto skupić się na tym, że nocą nie trzeba martwić się o matowienie skóry, przejmować się błyszczącą poświatą. To dobry moment, żeby cerę odpowiednio nawilżyć i odżywić, aby obudziła się w lepszej formie.
Jeśli problemem numer jeden są przebarwienia, warto skórze serwować krem ze składnikami rozjaśniającymi i wyrównującymi pigmentację. Jeśli skóra zmaga się z trądzikiem pospolitym, wówczas przydają się preparaty z kwasem salicylowym lub migdałowym. Niezbędna jest też obserwacja skóry o poranku. Jeśli po przebudzeniu pojawia się na skórze uczucie ściągnięcia, to znak, że krem na noc jest dla niej za mało odżywczy i warto albo dołożyć dodatkowo pod niego nawilżające serum, albo zmienić krem.
Kwasy (m.in. glikolowy, salicylowy, polimlekowy) czy retinoidy warto nakładać na twarz właśnie na noc. Powód? Powodują mikrozłuszczanie naskórka, więc ze względu na ryzyko powstawania przebarwień skórnych najlepiej jest je aplikować wieczorem. Co nie zmienia faktu, że w ciągu dnia po nocy z retinolem czy kwasem saicylowym, należy skórę zabezpieczyć filtrem ochronnym z SPF 30.
Krem na noc, niezależnie od rodzaju cery powinien być bogaty w składniki takie jak: ceramidy (INCI: Ceramide) - im więcej ceramidów w kremie tym lepiej, ponieważ skóra zawiera kilka ich rodzajów. Ważny jest także kwas hialuronowy o różnych wielkościach cząsteczek (INCI: Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate), a także składniki NMF, czyli nawilżającego czynnika, który naturalnie występuje w skórze (są to m.in. mocznik (INCI: Urea) oraz sól sodowa kwasu piroglutaminowego (INCI: Sodium PCA) lub kompleks nawilżających cukrów lub alkoholi cukrowych (INCI: Xylitol, Glucose). Aby zniwelować działanie wolnych rodników oraz przyspieszyć skórę do regeneracji, warto poszukiwać w kremie retinolu w różnych formach lub jego roślinnej alternatywy – bakuchiolu (INCI: Bakuchiol), a także silnych antyoksydantów – np. witamin E, C oraz flawonoidów np. resweratrolu (INCI: Resveratrol)
Zalipiańskie wzory
Obecnie w aptekach i sklepach znaleźć można sześć linii specyfików Vianek: zieloną, niebieską, różową, fioletową, czerwoną i pomarańczową. Każda z nich obejmuje kosmetyki pielęgnacyjne o różnych właściwościach i kierunku działania. Na przykład seria różowa dedykowana jest osobom o skórze wrażliwej, z kolei niebieska doskonale nawilża, więc zadowoleni z niej będą posiadacze suchej epidermy. Czerwona z kolei to preparaty przeciwstarzeniowe i antycellulitowe. Wszystkie linie cieszą się pochlebną opinią wśród klientów – głównie ze względu na wysoką skuteczność produktów.
Vianek to w pełni naturalne kosmetyki niezawierające szkodliwych substancji. Preparaty te bogate są w ekstrakty roślinne, na przykład z malwy, koniczyny czy kozłka lekarskiego, oraz inne surowce, między innymi naturalne olejki, wosk pszczeli czy związki silnie kojące skórę. Mało jest w nich za to konserwantów, dlatego charakteryzują się dość krótkim terminem ważności – osiemnaście miesięcy od daty produkcji i tylko trzy miesiące od otwarcia opakowania.