Domowe sposoby na rozjaśnienie farbowanych włosów

Jak naturalnie rozjaśnić włosy - miód na włosy

Jeśli chcemy uzyskać delikatne, bursztynowe pasemka, możemy użyć płynnego miodu na włosy. Miód możemy zaaplikować bezpośrednio na pasma, na kilka minut przed myciem. Dodatkowo miód to humektant, który skutecznie nawilży nasze włosy.

Ta metoda jest jednak nieco uciążliwa - miód trudno rozprowadzić na włosach, a następnie po kilku minutach może być on trudny do wypłukania wodą. Dlatego zalecamy przygotować miksturę rozjaśniającą włosy z łyżki miodu, soku z połówki cytryny oraz około 200 ml wody. Tak przygotowaną naturalną płukanką przelewamy włosy, a następnie po kilku minutach spłukujemy ciepłą wodą (nie myjemy dodatkowo szamponem).

Ta metoda może wspomóc naturalne rozjaśnianie włosów cytryną i rumiankiem, co więcej bez przeszkód możemy stosować je naprzemiennie, aby zyskać jeszcze lepsze efekty, a także przekonać się, który ze sposobów na to jak naturalnie rozjaśnić włosy działa u nas najlepiej. Warto jednak zauważyć, że domowymi sposobami nie rozjaśnimy włosów bardziej, niż o jeden ton. Jeśli naturalnie mamy ciemne włosy, a marzy nam się jasny blond, to w takim przypadku niezbędna będzie wizyta u fryzjera, który rozjaśni włosy rozjaśniaczem.

Profesjonalne rozjaśnianie włosów w domu rozjaśniaczem

Rozjaśnianie włosów w domu za pomocą rozjaśniacza dostępnego w drogerii może być wykonane z sukcesem, ale wymaga ostrożności, aby uniknąć uszkodzenia włosów. Oto kroki, które możesz podjąć:

  • Wybierz odpowiedni produkt: Wybierz produkt do rozjaśniania włosów dostępny w drogerii. Upewnij się, że jest to produkt przeznaczony do użytku domowego i zgodny z kolorem twoich włosów oraz oczekiwanym efektem.
  • Przeczytaj instrukcje: Dokładnie przeczytaj instrukcje dołączone do produktu. Każdy rozjaśniacz może mieć nieco inne zalecenia dotyczące czasu działania i innych czynników.
  • Przeprowadź test uczuleniowy: Zanim zastosujesz rozjaśniacz na całych włosach, przeprowadź test uczuleniowy, aby sprawdzić, czy nie jesteś uczulony na składniki produktu. Nałóż produkt na niewielką część skóry (najlepiej na wewnętrzną stronę przedramienia) i obserwuj reakcję przez 48 godzin.
  • Przygotuj włosy: Umieść ręcznik na ramionach, aby ochronić ubranie, a następnie dokładnie umyj włosy szamponem. Upewnij się, że są suche przed nałożeniem rozjaśniacza.
  • Aplikacja produktu: Stosuj rozjaśniacz zgodnie z instrukcjami producenta. Możesz użyć pędzla lub aplikatora, który jest dostępny w zestawie. Upewnij się, że równomiernie pokrywasz wszystkie pasma.
  • Czas działania: Trzymaj się zaleceń dotyczących czasu działania. Nie przekraczaj go, aby uniknąć przesuszenia i uszkodzenia włosów.
  • Sprawdź postęp: W trakcie procesu sprawdź postęp, aby upewnić się, że uzyskujesz pożądany efekt rozjaśnienia. Jeśli osiągniesz pożądany kolor, nie czekaj dłużej niż zalecany czas.
  • Spłucz dokładnie: Po zakończeniu czasu działania spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Następnie użyj odżywki, aby przywrócić wilgoć.
  • Nawilżenie włosów: Po rozjaśnianiu włosy mogą być bardziej podatne na wysuszenie. Regularnie stosuj nawilżające maski lub odżywki, aby utrzymać ich kondycję.
  • Unikaj częstego rozjaśniania: Staraj się unikać częstego stosowania rozjaśniaczy, aby nie nadmiernie obciążać włosów i zapobiegać uszkodzeniom.

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Na samym wstępie warto uświadomić sobie, na czym konkretnie polega proces rozjaśniania i dlaczego w związku z tym trzeba się do niego należycie przygotować. Budowa włosa w dużej mierze przypomina szyszkę – do jego kory, w różnym stopniu odchylenia, przylegają łuski. Im bardziej są one spójne z korą, tym włosy są gładsze i bardziej lśniące. Wraz z zastosowaniem rozjaśniacza łuski zostają znacznie rozchylone, żeby możliwe było wymycie naturalnego pigmentu. Innymi słowy: delikatna bariera ochronna włosów zostaje naruszona, tak by składniki aktywne zawarte w rozjaśniaczu mogły wniknąć do środka i zniszczyć barwnik.

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu (oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy). Te zmiany tonów wynikają z faktu, że stopniowo usuwane są pigmenty tkwiące w naszych włosach.

Wobec tego każde rozjaśnianie, nawet ostrożne i opierające się jedynie na delikatnej zmianie odcienia, to dla włosów duże obciążenie. Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim – w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Nie znajdziesz tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i lepszych pomysłów na zdrowe życie Zapraszam do czytania i komentowania moich wpisów oraz oglądania filmów.

Czytaj dalej...

Dobrym pomysłem na walkę z cerą trądzikową są zabiegi dermatologiczne peeling kwasem salicylowym lub mikrodermabrazję nazywaną też mikropeelingiem, polegającą na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez kontrolowany strumień mikrokryształów.

Czytaj dalej...

Możecie oczywiście stosować je samodzielnie wcierać we włosy, ciało, twarz, przełożyć do małego słoiczka i nosić przy sobie jako balsam do ust, krem do rąk itp ale przecież cała zabawa polega na tym, ze WYTWARZAMY sobie własny, domowy, unikalny kosmetyk.

Czytaj dalej...