Domowa depilacja laserowa - wszystko, co musisz wiedzieć
Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy? Ranking
Lasery wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia – do operacji oczu, szlifowania diamentów czy pomiarów odległości. Jednakże, jeden rodzaj lasera nie byłby w stanie być skutecznym do tak wielu różnorakich zastosowań. Dlatego inne rodzaje laserów stosowane są do obróbki metali a inne do depilacji.
W tym artykule skupimy się na drugiej z tych grup. Pomożemy ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki laser jest najskuteczniejszy do depilacji. Sprawdź nasz ranking, aby się przekonać, która z technologii jest najlepsza. Zachęcamy do lektury!
Co znajdziesz w artykule?
Depilacja ciała laserem – efekty
By zabiegi depilacji laserowej miały sens, musimy wykonać ich całą serię. Nie oznacza to jednak, że dopiero po tym okresie można zauważyć efekty. Te osiągamy już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po około 2-3 tygodniach od zabiegu skóra stanie się już znacznie gładsza. Odrastające włoski będą znacznie słabsze. A to oznacza, że golenie owłosienia pomiędzy zabiegami nie będzie potrzebne tak często jak wcześniej.
Każdy kolejny zabieg, to postępujące efekty widoczne gołym okiem! Po zakończonej serii zabiegów zaleca się monitorowanie stanu skóry. Może się bowiem okazać, że z czasem pojawią się nowe cebulki. Nie będzie w tym nic zaskakującego – to zupełnie naturalny proces. Co wówczas można zrobić? Umówić się na tzw. zabieg przypominający. Ten pozwoli uchwycić wyrastające włoski w aktywnej fazie wzrostu i je zniszczyć, by finalnie znowu cieszyć się gładką skórą na długo. Może się jednak okazać, że po zakończonej serii zabiegów owłosienie nie będzie odrastać. Jest to kwestia osobnicza, dlatego tak istotne jest to, aby obserwować własny organizm. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z kosmetologiem.
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.