Epilacja kontra depilacja - Porównanie metod usuwania zbędnego owłosienia
FAQ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnic pomiędzy epilacją a depilacją.
Depilacja laserowa a epilacja - co lepsze?
Epilacja to depilacja laserowa, czyli zabieg polegający na niszczeniu włosów przez światło lasera. Epilacja koncentruje się na usunięciu włosów wraz z cebulką i osłabieniu lub zniszczeniu mieszka włosowego i długotrwały efekt gładkiej i pozbawionej zbędnego owłosienia skóry.
Epilacja - co to jest i na czym polega zabieg?
Epilacja to depilacja laserowa, podczas której światło lasera oddziałuje na włos, cebulki włosa i mieszek włosowy. Zabieg powoduje ich osłabienie, a nawet zniszczenie skutkujące trwałym efektem usunięcia owłosienia z wybranych partii ciała.
Epilator a depilator - co wybrać?
Wybór zależy od potrzeb pacjenta i progu bólowego. Epilacja jest bezbolesnym zabiegiem zapewniającym długotrwałe efekty i może być przeprowadzona na wszystkich partiach ciała. Z zabiegu można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Usuwanie owłosienia przy użyciu depilatora można przeprowadzić samodzielnie. Technika może być bolesna, szczególnie w przypadku wrażliwych partii ciała. Włosy odrastają po ok. 3-4 tygodniach.
Czy epilacja boli?
Współczesne urządzenia do epilacji laserowej mają system chłodzący, dlatego są zabiegi są bezbolesne. Czasami pacjenci mówią o niewielkim dyskomforcie.
Czy depilacja laserowa zapewnia trwałe pozbycie się owłosienia?
Epilacja zapewnia długotrwałe efekty. W niektórych przypadkach powtarzanie zabiegów doprowadza do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych i wiąże się z trwałym usunięciem owłosienia.
Retinol a depilacja laserowa - wszystko, co musisz wiedzieć
Retinol to nic innego jak pochodna witaminy A. To jedna z najbardziej przebadanych substancji, która znajduje się m.in. w kosmetykach. Retinoidy stosuje się w dermatologii – np. przy leczeniu trądziku czy łuszczycy. Składnik ten wykazuje również działanie przeciwstarzeniowe. Już po kilku tygodniach stosowania skóra wygląda znacznie młodziej. I choć retinol stanowi jeden z podstawowych składników pielęgnacji, szczególnie dla skóry dojrzałej czy borykającej się ze zmianami trądzikowymi, to warto pamiętać o tym, że jego stosowanie może stanowić przeciwskazanie do wykonania niektórych zabiegów. Dlaczego retinol a depilacja laserowa to niewskazane połączenie? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
Epilacja - właściwości i zastosowanie
Jak działa epilacja laserowa? To bardzo ciekawe zjawisko. Głowica urządzenia, emitująca wiązkę światła lasera, przykładana jest w odpowiednie miejsce na skórze. Światło lasera, a dokładnie energia, która mu towarzyszy, zostaje zaabsorbowana przez ciemny pigment w skórze. Znajduje się on w cebulce włosa - która pod wpływem tej energii zostaje zniszczona. Dzięki temu, włos nie ma już warunków do ponownego wzrostu. Podobną zasadę wykorzystuje się przy usuwaniu tatuaży i głębokich przebarwień.
Epilacja, w zależności od wykorzystywanej do usunięcia owłosienia technologii, dzieli się na kilka rodzajów, a są to:
- epilacja laserowa, wykonywana laserem diodowym. Światło lasera trafia do melaniny zawartej w cebulce włosa i niszczy ją bezpowrotnie.
- elektrokoagulacja, wykorzystująca działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości.
- fotoepilacja, inaczej depilacja IPL, wykorzystująca impulsy świetlne. Ten typ epilacji to między innymi urządzenia do domowego usuwania włosków. Nie jest ona tak skuteczna, jak epilacja laserem diodowym, gdyż jedynie opóźnia wzrost cebulki. Jest jednak tańsza i bezpieczna do samodzielnego użytku.
Zdecydowanie najpopularniejszą, a także najskuteczniejszą z nich, jest epilacja laserowa. Współczesne urządzenia do epilacji pozwalają na maksymalne skrócenie czasu zabiegu, a także podniesienie komfortu klientki - jeszcze kilka lat temu, zabiegi te były bardzo bolesne, a czasem kończyły się nawet poparzeniem skóry.
Depilacja laserowa a solarium – komentarz kosmetologa
Jak wygląda kwestia solarium po depilacji i przed zabiegiem? Czy można poddać się opalaniu? Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg depilacji laserowej po lub przed solarium jest dobrym pomysłem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy w nim najważniejsze informacje dotyczące opalania oraz komentarze eksperta.
Depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nadal jednak zabieg ten wzbudza wiele wątpliwości i pytań. Większość z nich skupia się wokół przygotowań do wizyty w gabinecie kosmetologicznym oraz zaleceń pozabiegowych. Nic dziwnego, że często poruszana jest kwestia opalania, w tym wizyt w solarium. Czy można się opalać w ten sposób przed depilacją laserową? Jeżeli nie, to na jak długo przed zabiegiem należy przestać się opalać? Jak wygląda kwestia wystawiania skóry na działanie słońca i lamp w solarium po działaniu lasera?
Te pytania rodzą się głównie wśród pacjentów, którzy dokonują zabiegu w okresie letnim. Wielu pacjentów wybiera się też na urlop poza sezonem wakacyjnym, gdzie także towarzyszy im promieniowanie słoneczne. Depilacja laserowa wcale nie musi wykluczać opalania, czy to na plaży, czy w solarium. Trzeba jednak wiedzieć, jak podejść do tej kwestii rozsądnie. Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Epilacja a depilacja laserowa - czym to się różni? Która metoda jest lepsza?
Epilacja – brzmi tajemniczo? Wyjaśniamy, na czym polega i czym różni się od depilacji laserowej. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tej metodzie usuwania włosów z ciała.
W tym artykule:
- Epilacja a depilacja laserowa - różnice
- Depilacja czy epilacja? Co lepsze?
- Epilacja - właściwości i zastosowanie
- Rodzaje epilacji
- Elektroepilacja
- Czy epilacja laserowa jest bezpieczna?
Istnieje wiele sposobów na usuwanie owłosienia z ciała, jednak potocznie niemal wszystkie nazywa się depilacją. Plastry z woskiem, depilator na baterie czy zabiegi laserowe - wszystkie kojarzą nam się właśnie z tym słowem. Co ciekawe, choć o istnieniu wyrazu epilacja wiele z nas nie miało pojęcia, to właśnie ono jest poprawnym określeniem zabiegu trwale usuwającego włosy ze skóry! Na czym dokładnie polega, czym różni się od popularnej depilacji i czy warto ją wykonać? Podpowiadamy.
