Nowa Era Pielęgnacji - Czy Lodówka Może Umyć Twoją Twarz?

Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy

Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.

Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.

Składniki

Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:

  • miód działający przeciwzapalnie,
  • kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
  • cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
  • algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
  • woda termalna o właściwościach łagodzących,
  • kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
  • kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
  • lawenda przynosząca ukojenie,
  • olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.

Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.

Rodzaj skóry

Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.

Nawilżający żel oczyszczający do skóry suchej od Cetaphil

Cetaphilu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu! Od lat jest ulubieńcem i nic w tym dziwnego - świetnie łagodzi i koi skórę, ale również oczyszcza ją i nawilża. Kosmetyk daje także uczucie świeżości i zapewnia skórze elastyczność. Śmiało można używać jej też do zmywania makijażu - bez problemu rozpuści kosmetyki kolorowe, ale nie wywoła podrażnień. Sprawdzi się zarówno do cery tłustej, mieszanej, jak i wrażliwej.

Żel do twarzy Cetaphil ma u nas największy plus za dbanie o barierę hydrolipidową skóry oraz delikatność - możecie stosować go do oczyszczania twarzy i oczu. Zostawia skórę czystą, a jednocześnie nawilżoną. Możecie po niego sięgnąć, jeśli potrzebujecie nie tylko oczyszczenia, ale również regeneracji. Sprawdzi się do twarzy i ciała.

Delikatnie oczyszcza skórę, idealnie nadaje się do porannego i wieczornego oczyszczania, przy czym nie wysusza skóry. Ze zmyciem makijażu radzi sobie raczej średnio. Jest przyjemny dla skóry wrażliwej, nie podrażnia i nie powoduje zaczerwienienia. Emulsja przeznaczona jest dla skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym oraz skóry przed i po zabiegach dermatologicznych

Łagodny żel do mycia twarzy do oczyszczania skóry wrażliwej od CeraVe

Serce Wizażanek skradła emulsja do mycia twarzy, która oczyszcza, ale również nawilża naszą skórę. Zawiera 3 kluczowe ceramidy, niacynamid i kwas hialuronowy, które sprawiają, że nasza skóra jest czysta, ale bez uczucia ściągnięcia. Żel idealnie sprawdzi się do wrażliwej skóry, bo nie powoduje podrażnień ani nie wysusza skóry, a jednocześnie nie można mu odmówić skutecznego oczyszczania. Usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia, będzie też dobrym drugim etapem przy dwuetapowym demakijażu.

Żel ma bardzo kremową konsystencję, dzięki czemu jest bardzo wydajny. Zamknięty też jest w wygodnym opakowaniu z pompką, co nie tylko ułatwia jego dozowanie, ale też dba o higienę produktu. Dzięki jego łagodnej formie możecie śmiało sięgać po niego codziennie do oczyszczania twarzy.

Bardzo, ale to bardzo lubię tą emulsję. Jest bezzapachowa, mało się pieni, ale za to (co najważniejsze) dokładnie myje i nie pozostawia żadnych resztek z makijażu. Bo właśnie do mycia twarzy głównie używam tego kosmetyku. Mam cerę z tendencją do wyprysków, dlatego dużą wagę przykładamy do produktów myjących. I tutaj emulsja sprawdza się cudownie, ponieważ używając jej mam pewność że pozbywam się całego makijażu i brudu z twarzy. Po umyciu buzia jest czysta, nawilżona i nie pojawia się uczucie ściągnięcia

Zobacz także

Żel vs. pianka do mycia twarzy

W sklepach znaleźć można różne kosmetyki do oczyszczania twarzy, dlatego nasuwa się pytanie 'Czym myć swoją skórę?'.

Najpopularniejszymi z nich są żel i pianka. Ich wybór to sprawa indywidualna i każdy powinien wybrać ten produkt, którego konsystencja najbardziej mu odpowiada.

Generalnie pianki uważa się za kosmetyki delikatniejsze i łagodniejsze. które nie podrażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry. Mogą być więc stosowane np. na cerze bardzo suchej lub tej o zaawansowanym trądziku. Natomiast żele oczyszczające do twarzy mają lepsze właściwości czyszczące i oprócz sebum, równie skutecznie usuwają makijaż.

Ważniejsze od konsystencji produktu są jednak jego skład i przeznaczenie, bo to one mają największy wpływ na ostateczną kondycję cery. Dobry płyn do mycia twarzy pozostawi ją odpowiednio oczyszczoną bez wysuszania i podrażnień.

W swojej codziennej pielęgnacji cery stosuj dobre żele do mycia twarzy. Ranking, który dla Ciebie przygotowaliśmy zawiera najlepsze kosmetyki do każdego typu skóry. Z pewnością znajdziesz odpowiedni dla Ciebie.

Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.

Żel do mycia ciała, twarzy i skóry głowy świeżość i balans

Żel do mycia przeznaczony do codziennego oczyszczania ciała, twarzy i skóry głowy. Łagodnie, ale skutecznie myje będąc idealnym rozwiązaniem także dla skór skłonnych do atopii oraz wrażliwych. Posiada łagodne substancje myjące, które nie wysuszają skóry oraz pH neutralne dla skóry, bliskie fizjologicznemu. Wysokiej jakości formuła została wzbogacona o delikatną kompozycję zapachową, która gwarantuje uczucie świeżości na cały dzień.

DZIAŁANIE:

  • 2% niacynamidu wspomaga proces regeneracji i redukuje mikropodrażnienia. Zapewnia balans bariery hydrolipidowej skóry oraz wzmocnienie jej funkcji ochronnych.
  • Kompleks minerałów wygładza naskórek i zmniejsza jego szorstkość. Przyczynia się do wzrostu poziomu nawilżenia, minimalizując ryzyko efektu ściągnięcia i swędzenia skóry.

Aqua, Paraffinum Liquidum, Hydrogynated Polydecene, Cera Microcristallina, Glycerin, Steareth-21, Theobroma Cacao Seed Butter, Steareth-2, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Panthenol, Olea Europaea Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Ascorbic Acid, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben.

Czytaj dalej...

Aqua Water, Kaolin, Glycerin, Butylene Glycol, Zea Mays Starch Corn Starch, Decyl Glucoside, Perlite, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Zinc Gluconate, Palmaria Palmata Extract, Moroccan Lava Clay, Carrageenan, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Montmorillonite, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, CI 77491, CI 77492, CI 77499 Iron Oxides, Parfum Fragrance.

Czytaj dalej...

WADY - Nie pielęgnuje, nie nawilża, nic nie robi - Jest nijaki - Są lepsze w podobnej cenie, a nawet niższej - Nie radzi sobie z zaskórnikami - Nie pomaga w regulacji wydzielania sebum - Wspomaga sie gwarancją krótkiego składu, choć to żadna dobra ani zła rzecz.

Czytaj dalej...

Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Glycerin, Propanediol, Caprylyl Capryl Glucoside, Betaine, Xanthan Gum, Prunus Persica Fruit Extract, Humulus Lupulus Cone Extract, Quillaja Saponaria Bark Extract, Allantoin, Panthenol, Biosaccharide Gum-1, Sodium Phytate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum.

Czytaj dalej...