Furagina - Piękno Depilacji Laserowej
FIZJOLOGIA WROSTU WŁOSA
Depilacja laserowa działa na włosy, wykorzystując ich naturalny cykl wzrostu, który składa się z trzech faz:
Anagen
jest aktywną fazą wzrostu włosa. Komórki w mieszku włosowym intensywnie dzielą się, wytwarzając nowy włos. Ta faza trwa 2-7 lat w odniesieniu do włosów na głowie, a na ciele 4-12 tygodni, w zależności od okolicy.
Katagen
faza przejściowa – następuje zahamowanie procesów rozrodczych włosa i zanik macierzy. Trwa od 14 do 21 dni. Przykładowo, około 3% włosów na skórze głowy znajduje się w fazie katagenu
faza spoczynku – włos powoli obumiera i jest wypychany z mieszka włosowego, aż do momentu, w którym wypadnie. Faza trwa od 30 do 90 dni.
Aby depilacja laserowa była skuteczna, musi być przeprowadzona w fazie anagenu, gdyż to wtedy włosy są najlepiej "nastawione" na działanie lasera. Ponieważ tylko około 20-30% włosów w danym obszarze jest w fazie anagenu w danym czasie, zaleca się kilka sesji depilacji w odstępach około 4-6 tygodni, aby trafić w różne fazy wzrostu włosów i zlikwidować je skutecznie. Dzięki temu zabieg jest bardziej efektywny i zapewnia długotrwałe rezultaty.
Leki światłouczulające a lasery
I co, czy Twój lek znajduje się na powyższej liście? Jeśli nie, to masz z głowy 🙂 Jeśli tak, to mam dla Ciebie jeszcze jedną informację – uważaj na lasery w gabinetach medycznych i kosmetologicznych.
Ponieważ lasery i promieniowanie słoneczne mają ze sobą wiele wspólnego, to przyjmowanie leków światłouczulających jest ZAWSZE przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów laserowych. Czyli wszelkiego rodzaju peelingi laserowe, zamykanie naczynek, usuwanie pieprzyków i zabiegi upiększające odłóż sobie na później, kiedy leków wrażliwych na światło nie będzie już w Twoim organizmie.
Przy okazji, jeśli rozważałeś zabieg medycyny estetycznej dla poprawy wyglądu swojej skóry, ale leki światłouczulające pokrzyżowały Ci plany, rozważ alternatywy. Jedną z nich może być mezoterapia igłowa, którą pokazuję na filmiku poniżej. Zapraszam:

Na czym polega laserowa depilacja skóry?
Podczas depilacji laserowej wykorzystywane są różne urządzenia, dlatego istnieją różne metody tego zabiegu.
- Proces fotodepilacji (ma miejsce w przypadku laserów diodowych, m.in. Light Sheer i laserów aleksandrytowych). Składa się z kilku etapów. Najpierw zawarta w łodydze włosa melanina pochłania z wiązki lasera odpowiednią ilość światła. Następnie rozprasza uzyskane w ten sposób ciepło do sąsiadujących z nią tkanek (zjawisko to nosi nazwę selektywnej fotodermatozy). Ciepło uszkadza mieszek włosowy oraz komórki, które biorą udział w procesie tworzenia nowego włosa. Podczas tego zabiegu można usunąć wyłącznie te włosy, które mają wystarczającą ilość melaniny (są więc dość ciemne) i znajdują się w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu.
- Zabiegi laserem Nd-Yag o długości fali 1064 nanometrów. Światło lasera przenika do naczyń krwionośnych znajdujących się na dnie mieszka włosowego i uszkadza je. Pozbawiona dostaw substancji odżywczych cebulka obumiera.
JAK WYGLĄDA ZABIEG EPILACJI LASEROWEJ: KROK PO KROKU
Konsultacja z kosmetologiem: Pierwszy krok to konsultacja u doświadczonego kosmetologa. Podczas spotkania pacjent wypełnia wywiad medyczny, dzięki któremu możemy dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb. Pytamy o aktualne i przewlekłe choroby, stosowane leki, witaminy, czy suplementy diety, aby wykluczyć przeciwwskazania i zapewnić bezpieczny zabieg.
Próba laserowa: Przed pełnym zabiegiem przeprowadzamy próbę laserową na niewielkim obszarze ciała. Pozwala to dokładnie dobrać parametry lasera do koloru i grubości włosa oraz ocenić reakcję skóry. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą skuteczność i minimalizować ryzyko powikłań.
Przygotowanie do zabiegu: Na dzień zabiegu pacjent zostaje zaproszony do gabinetu, gdzie ma kilka minut na przygotowanie się. Kosmetolog sprawdza ponownie, czy nie pojawiły się nowe przeciwwskazania, a następnie dokładnie mapuje obszar poddawany depilacji laserowej. Wszelkie znamiona i pieprzyki są dokładnie oznaczone, aby uniknąć ich niepotrzebnego narażenia na działanie lasera.
Komfort i bezpieczeństwo: Sam zabieg depilacji laserowej jest zazwyczaj bezbolesny, choć niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort, który jest jednak dobrze tolerowany. Dla osób bardziej wrażliwych istnieje opcja znieczulenia, które sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Chłodzenie obszaru działania lasera dodatkowo poprawia komfort zabiegu.
Szybkość i skuteczność: Większość zabiegów depilacji laserowej wykonujemy w zaledwie 15 minut do 1 godziny, w zależności od obszaru ciała. Po zabiegu możliwe jest jedynie delikatne zaczerwienienie lub nadwrażliwość, które zazwyczaj ustępują w ciągu 24 godzin. W celu dalszego złagodzenia ewentualnych reakcji skórnych, oferujemy kojący zabieg po laseroterapii oraz zalecamy stosowanie ochrony przeciwsłonecznej

DEPILACJA LASEROWA - jak wygląda zabieg? Ile kosztuje trwałe usunięcie owłosienia?
Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków, ale wymaga cierpliwości i sporych pieniędzy. Regularne powtarzanie zabiegów laserowego usuwania owłosienia gwarantuje pozbycie się włosów prawie w 100%. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Spis treści
- Na czym polega laserowa depilacja skóry?
- Jak wygląda depilacja laserem diodowym?
- Przebieg laserowego usuwania owłosienia
- Przeciwwskazania i powikłania po zabiegu depilacji laserowej
- Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
- Jakie efekty daje depilacja laserem?
- Dlaczego epilacja jest skuteczniejsza od tradycyjnej depilacji?
- W serii taniej - koszt depilacji laserowej
Zabiegi laserowego usuwania owłosienia mają kilkudziesięcioletnią historię, bo zaczęto je wykonywać już na początku lat 60. XX wieku. Nie zyskały fanek – ówczesne lasery miały zbyt długą falę, przez co nie usuwały włosa, lecz uszkadzały pigment i skórę. Stosowane obecnie lasery są dużo bardziej precyzyjne i za ich pomocą można skutecznie wydepilować skórę.