"Pasta do zębów na pryszcze - tajemnica skuteczności"

Dlaczego pasta do zębów może podrażnić skórę?

Jeśli myjesz zęby, z pewnością nie raz zdarzyło ci się, że pasta pobrudziła kąciki ust czy brodę. Nic takiego? Nie do końca, szczególnie, jeśli masz wrażliwą cerę. Pasta do zębów może zawierać aż 30 substancji drażniących skórę. Mówimy tu przede wszystkim o delikatnej skórze wokół ust. Te drażniące składniki to np. sorbitol, węglan wapnia, laurylosiarczan sodu czy fluor. Sam fluor niezbędny w higienie zębów, może przyczyniać się do nasilenia okołoustnego zapalenia skóry. Drażniąco mogą działać także substancje wybielające zęby. U bardziej wrażliwych osób nieodpowiednio dobrana pasta do zębów może wywołać także podrażnienia wewnątrz jamy ustnej – jeśli coś takiego się dzieje, zapytaj swojego dentystę, jakiej pasty powinieneś używać.

Zdarzyło ci się smarować pryszcza pastą do zębów w nadziei, że wyprysk szybko zniknie? Nie jest to najlepszy pomysł. Pasta do zębów może wywołać dodatkowe podrażnienia, wzmóc stan zapalny i spowodować nadmierne przesuszenie skóry. Jednym słowem: jej miejsce nie jest na twarzy. Twierdzenie, że pasta leczy trądzik to mit. Wziął się najprawdopodobniej stąd, że pasty do zębów działają bakteriobójczo. To prawda, ale jednocześnie zawierają inne substancje, które są dobre dla wyglądu i zdrowia zębów, ale z pewnością nie dla skóry twarzy.

Jak stosować pastę do zębów na pryszcze?

Pastę do zębów najlepiej aplikować bezpośrednio na zmianę. Składniki, takie jak mentol, woda utleniona, kwas salicylowy i soda działają antybakteryjnie i wysuszająco. Można również znaleźć przepis na maseczkę z pasty do zębów. Wystarczy wymieszać pół łyżeczki pasty z 1 łyżką soku z cytryny i 1 rozgniecioną tabletką aspiryny. Mieszankę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na niej nie więcej niż 10 minut. Po tym czasie maseczkę należy dokładnie spłukać.

Skutki uboczne

Pasta do zębów nie jest przeznaczona do stosowania na skórę, dlatego używając jej w walce z trądzikiem należy zachować szczególną ostrożność. Skutkami ubocznymi mogą być nadmierne wysuszenie skóry i różne reakcje alergiczne, takie jak świąd, łuszczenie, pieczenie czy zaczerwienienie skóry.

Zanim zdecydujesz się zastosować pastę na skórze, warto wcześniej sprawdzić reakcję własnego organizmu. Wszelkie działania niepożądane powinny być sygnałem, że ta metoda nie jest dla Ciebie.

  • zdrowie
  • uroda
  • pielęgnacja
  • pryszcze
  • krosty
  • cera
  • skóra
  • pasta do zębów na pryszcze
  • trądzik
  • leczenie trądziku
  • sposoby na pryszcze
  • sposoby na trądzik
  • maseczka z pasty do zębów

    Jaka pasta usuwa wypryski?

    Żeby wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się trądziku za pomocą tego środka trzeba stosować odpowiedni rodzaj pasty. Nie każda pasta może rozwiązać problem wyprysków. W tym przypadku przy jej wyborze należy kierować się następującymi kryteriami:

    • Pasta powinna być w kolorze białym. Żaden inny odpowiednik tutaj nie pasuje.
    • Konsystencja powinna być zwykła, czyli nie płynna i nie twarda. Żelowa opcja będzie bezużyteczna w walce z trądzikiem.
    • Pasta powinna być bez efektu wybielania. Zazwyczaj producenci podają o tym informacje na etykiecie.
    • Idealnie nadaje się środek, w którego skład wchodzą wyciągi z ziół. Mogą to być rumianek, kora dębu, szałwia lub eukaliptus.
    • Zawartość fluoru, mentolu i alkoholu powinna być minimalna. Sprawdzić to można, uważnie zapoznając się ze składem.
    • Lepiej wybierać tanią pastę. Ona zawiera mniejszą ilość składników chemicznych niż drogie produkty.

    Znając wszystkie te zalecenia, nie będzie trudno dobrać pastę do zębów, która pomoże pozbyć się trądziku. O pozostałych skutecznych zabiegach na trądzik przeczytasz w artykule.

    Jak stosować pastę na pryszcze?

    Na początek należy upewnić się, że stosowanie pasty do zębów na trądzik nie jest przeciwwskazane. Szczególnych przeciwwskazań u tego narzędzia nie ma, ale uważać trzeba dziewczynom z wrażliwą i delikatną skórą, gdyż mogą pojawić się łuszczące obszary. Z tego samego powodu pasta do zębów na całą twarz się nie nakłada – tylko punktowo. W niektórych przypadkach na przykład, przy trądziku, można nanosić środek lokalnie, ale trzymać nie dłużej niż 30 minut. Poniżej znajduje się dokładna instrukcja nakładania pasty do zębów krok po kroku:

W praktyce nie tylko bielactwo , ale również inne choroby skóry uniemożliwiają skorzystanie z tej opcji takie jak autoimmunologiczna łuszczyca , ale także przerwanie ciągłości w naskórku, czyli mikrouszkodzenia skóry.

Czytaj dalej...

Retinol, będący jedną z najskuteczniejszych form witaminy A, pomaga przyspieszyć procesy regeneracyjne, co z kolei znacząco przyczynia się do wygładzenia i uelastycznienia cieniutkiej skóry pod oczami.

Czytaj dalej...

Gładkie ciało które prawdopodobnie uda się osiągnąć po serii zabiegów mniej się poci szczególnie w newralgicznych miejscach takich jak pachy czy strefa intymna , a co za tym idzie łatwiej utrzymać higienę, szczególnie w ciepłe czy duszne dni.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...