Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Depilacja laserowa - co warto wiedzieć przed zabiegiem?

W ostatnich latach depilacja laserowa cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród kobiet, jak również mężczyzn. Uznawana jest za bezpieczną i przede wszystkim skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Jak należy przygotować się do takiego zabiegu?

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Jak się przygotować do zabiegu?
  • Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
  • Czy depilacja laserowa boli?
  • Skuteczność depilacji laserowej a kolor włosów
  • Czy depilacja laserowa usuwa włoski na zawsze?
  • Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa mężczyzn – dlaczego warto?

Dzisiaj panowie coraz częściej odwiedzają salony urody, w tym profesjonalne gabinety depilacji laserowej. Zależy im na zadbanym ciele – to ich wizytówka. Standardy dobrego wyglądu mężczyzn po prostu się zmieniają – panowie chcą wyglądać schludnie, pragną być zadbani i… mieć gładkie ciało. To nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny osobistej. Zalet jest mnóstwo. Przede wszystkim komfort, o którym już wspomnieliśmy. Gładkie ciało (które prawdopodobnie uda się osiągnąć po serii zabiegów) mniej się poci (szczególnie w newralgicznych miejscach takich jak pachy czy strefa intymna), a co za tym idzie – łatwiej utrzymać higienę, szczególnie w ciepłe czy duszne dni. Depilacja laserowa to z pewnością najlepsze wyjście w przypadku chęci pozbycia się niechcianego owłosienia. Inne metody, takie jak np. wosk czy golenie, podrażniają skórę i przede wszystkim (szczególnie ten pierwszy) są bolesne. Jednak co najważniejsze – nie dają oczekiwanego efektu. Włosy szybko odrastają i tym samym – problem pojawia się na nowo. Seria zabiegów depilacja laserowej pozbawi tego kłopotu.

To na czym polega depilacja laserowa może interesować wielu mężczyzn. Warto zatem, przed konsultacją, dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w tej metodzie. Podstawą zabiegu jest oczywiście, jak wskazuje nazwa, laser, którego wiązka przenika do głębi włosa niszcząc jego macierz – czyli część odpowiadającą za wzrost włosa. Wówczas następuje tak zwana selektywna fototermoliza, a więc macierz ulega destrukcji poprzez barwnik o nazwie melanina. System pracy opiera się na delikatnym działaniu – tym samym nie dochodzi do podrażnień, także w przypadku już naruszonej skóry poprzez poprzednie nieudane zabiegi (nie laserowe) czy np. poprzez wrastające włoski (depilacja laserowa pozwala całkowicie pozbyć się tego niekomfortowego problemu). Zabieg depilacji laserowej będzie najskuteczniejszy w przypadku włosów ciemniejszych – im więcej wspomnianej już melaniny tym lepiej. Idealna grupa pacjentów to osoby posiadające jasną karnację i mocne, grube, ciemne włosy.

Skuteczność depilacji laserowej a kolor włosów

W przypadku depilacji laserem zarówno karnacja, jak i kolor włosów mają ogromne znaczenie dla skuteczności tego zabiegu. Jak wcześniej wspomnieliśmy, laser oddziałuje na melaninę, a to właśnie ona determinuje nasz kolor skóry, a także barwę włosów. Osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach mają najlepsze warunki do zabiegu depilacji laserowej, gdyż laser będzie mocno oddziaływał na włosy bez szkody dla skóry. U osób z ciemną karnacja lub mocną opalenizną wiązka światła lasera dotrze także do melaniny w skórze, co z jednej strony zmniejsza skuteczność zabiegu, z drugiej niesie ryzyko oparzeń i podrażnień. U osób o jasnych włosach - blond, rudych lub siwych - zabieg będzie mniej skuteczny, gdyż zawierają one za mało melaniny.

Skuteczność depilacji laserowej zależy od koloru włosów i skóry, ale także od rodzaju urządzenia. Obecnie najbardziej skuteczne i bezpieczne są lasery diodowe. Jeżeli interesuje nas trwałe usunięcie owłosienia, należy uważnie czytać oferty klinik i gabinetów. Część z nich oferuje zabiegi z wykorzystaniem urządzenia IPL (ang. Intensive Pulse Light), mylnie nazywając je laserem. Urządzenie to nie zapewnia trwałego efektu, po jakimś czasie włoski mogą ponownie zacząć odrastać.

Stosując się do zaleceń dermatologa oraz wykonując zalecaną liczbę zabiegów możemy być właściwie pewni, że uzyskany efekt będzie satysfakcjonujący i trwały. Zdarza się, że nie wszystkie włoski zostały zniszczone podczas pierwszej serii zabiegów, zaleca się wówczas wykonanie tzw. zabiegów przypominających.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Nasz serwis wykorzystuje mechanizmy między innymi takie jak cookies (ciasteczka), Web Storage i inne, które służą m.in. do zapewnienia optymalnej obsługi podczas wizyty w naszym serwisie. Powyższe mechanizmy mogą być wykorzystywane przez nas jak i przez naszych partnerów. Część z nich jest niezbędna do prawidłowego działania serwisu, w tym zapewnienia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa, pozostałe (które możesz kontrolować) są wykorzystywane do:

  • obsługi dodatkowych funkcjonalności usprawniających działanie naszego serwisu,
  • analizy tego, w jaki sposób korzystasz z naszej strony,
  • marketingu bezpośredniego i wyświetlania reklam, w tym reklam spersonalizowanych,
  • udostępniania funkcji mediów społecznościowych.

Kliknij „Akceptuję i przechodzę do serwisu”, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie przez nas i naszych partnerów Twoich danych w powyższych celach.

Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, możesz też wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych tylko w niektórych celach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub chcesz przeprowadzić konfigurację szczegółową, to możesz tego dokonać za pomocą „Ustawień zaawansowanych”.

Więcej informacji na temat wykorzystywania narzędzi zewnętrznych w naszym serwisie znajdziesz w Regulaminie Serwisu.

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie oraz podkreśla się istotność przeprowadzania szczegółowego wywiadu medycznego podczas tego schorzenia celem zdiagnozowania i eliminacji przyczyny.

Czytaj dalej...

Są one niemożliwe do wyciśnięcia ich ujście zasłonięte jest przez skórę ; wyciskanie krostek jest zresztą bardzo niewskazane, ponieważ wówczas rozsiewamy bakterie odpowiedzialne za trądzik i powoduje namnażanie się krostek oraz stany zapalne.

Czytaj dalej...

poprzez podrażnienie krosty i zakażenie jej bakteriami , w ten sposób infekcja może bardzo szybko się rozprzestrzenić, prowadząc do poważnych powikłań, takich jak zapalenie zatoki jamistej lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Czytaj dalej...