Jak skutecznie ukryć pryszcze pod makijażem?

Podkład, krem BB czy korektor? Jak skutecznie zakryć trądzik?

Aby ukryć czerwone wypryski najlepiej zaaplikuj punktowo korektor w zielonkawym odcieniu, w połączeniu z podkładem zakryje przebarwienia i nie będą widoczne. Zwróć uwagę na skład produktu, najlepszy będzie antybakteryjny, który nie potęguje namnażania bakterii znajdujących się na skórze.

Jak zakryć trądzik makijażem? Wybierając korektor w odpowiednim kolorze. Zwróć również uwagę na lekkie kosmetyki z naturalnym składem, które przykryją punktowe zmiany, sprawdź korektor do twarzy Skinpossible, możesz go nakładać warstwami w zależności od tego, w jakim stopniu krycia potrzebujesz.

Niezależnie czy decydujesz się na podkład, czy krem z popularnej serii BB wybieraj tylko produkty o lekkiej formule, na cerze trądzikowej o wiele łatwiej o nieestetyczny efekt maski, który postarza i wygląda nienaturalnie. Naturalny podkład delikatnie wyrówna kolor na całej twarzy i zakryje niedoskonałości, a jeśli postawisz na podkład matujący Soft Matt Foundation, zapanujesz nad nadmiernym świeceniem w strefie T. Jedwabiste, miękkie wykończenie podkładu doskonale wygląda zarówno solo, jak i w połączeniu z bronzerem, różem.

Jednym z powtarzanych mitów jest, unikanie pudru na trądzik. Na skórze z problemami można robić makijaż codzienny lub mocniejszy okolicznościowy, należy jedynie pamiętać o dobrej jakości kosmetykach, dopasowanych indywidualnie do Twoich potrzeb, więc jeśli potrzebujesz matowego wykończenia postaw na puder antybakteryjny.

Jak zakryć opryszczkę plastrem?

Plastry na opryszczkę mają zmniejszać widoczność wykwitu, ale nie jest to ich jedyne, ani najważniejsze zadanie.

Do ich głównych funkcji należą:

  • oddzielenie opryszczki od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych,
  • zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa HSV na inne obszary skóry,
  • ochrona przed transmisją wirusa na inne osoby,
  • zmniejszanie ryzyka dodatkowego zainfekowania zmiany,
  • łagodzenie objawów schorzenia, nie tylko tych dostrzegalnych, ale również odczuwanych w postaci bólu, napięcia, swędzenia, czy pieczenia,
  • przyspieszanie gojenia się zmian,
  • przeciwdziałanie tworzeniu się blizn.

Dlatego tak ważne jest, aby plasterki na opryszczkę nakładać ostrożnie z zachowaniem odpowiednich zasad higieny. Ich stosowanie nie jest skomplikowane, ale odmienne wersje produktów mogą mieć różne techniki aplikowania. Istnieją jednak pewne ogólne wytyczne, zgodnie z którymi przed naklejeniem plastra należy dokładnie oczyścić i osuszyć wykwit oraz zadbać o to, aby nie był on pokryty kremem, maścią, czy kosmetykami. W innym wypadku plasterek może się przesuwać, przedwcześnie odkleić lub niezbyt szczelnie zakrywać opryszczkę.

Jak zatem prawidłowo nałożyć plaster na opryszczkę? Szczegółowa instrukcja powinna być dołączona do wybranego produktu, ale zazwyczaj należy:

  • starannie umyć i wysuszyć dłonie,
  • wyjąć plasterek z opakowania,
  • delikatnie zdjąć warstwę ochronną, tak aby nie naruszyć części z klejem,
  • klejącą stronę przyłożyć do opryszczki i ostrożnie docisnąć palcem,
  • sprawdzić, czy plasterek odpowiednio przylega do wykwitu,
  • usunąć wierzchnią warstwę zabezpieczającą (o ile taka występuje).

Plaster należy wymienić na nowy z reguły po około 12 godzinach lub wcześniej, jeżeli odkleił się samoistnie.Jak zakryć opryszczkę? Makijaż krok po kroku

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Przeczytasz w: 3 min.

Jak zakryć opryszczkę? To pytanie zadają sobie osoby, które często mają do czynienia z zimnem na ustach. Widoczne objawy można tuszować odpowiednio wykonanym makijażem. Jednak przed nałożeniem make-upu należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu zmian, aby nie doprowadzić do zaostrzenia dolegliwości, a przede wszystkim do nadkażenia, czy rozprzestrzeniania się wirusa HSV. W tym celu warto sięgnąć po specjalny plaster na opryszczkę. Dowiedz się, jak prawidłowo kamuflować opryszczkę, a przy okazji wspierać łagodzenie jej objawów i nie opóźniać gojenia.

Jak zmyć makijaż przy opryszczce?

Jak każdy makijaż, tak i ten przy opryszczce, wymaga odpowiedniego demakijażu. Do zmywania makijażu twarzy, powiek, czy ust można użyć sprawdzonych, dostosowanych do swojej cery kosmetyków, w tym konkretnego płynu micelarnego, olejku, żelu, czy toniku. Najważniejsza pozostaje ostrożność.

Jak zmyć makijaż przy zimnie na ustach? Warto przestrzegać kilku zasad:

  • zacząć od obszarów twarzy oddalonych od wykwitów, na przykład od demakijażu oczu,
  • stosować płatki kosmetyczne, waciki, czy chusteczki jednorazowego użytku,
  • uważać, aby nie zerwać plasterka i nie rozprowadzić wirusa po całej skórze twarzy,
  • preparaty do demakijażu aplikować w taki sposób, aby nie dotykać ich raz użytym wacikiem, czy płatkiem.

Jeżeli podczas zmywania make-upu plaster pozostaje na swoim miejscu, a od jego aplikacji nie minął jeszcze czas działania wskazany na opakowaniu (zazwyczaj jest to ok. 12 godzin), to wystarczy go oczyścić i osuszyć. Jeśli jednak odkleja się samoistnie, uległ uszkodzeniu lub minął wspomniany czas, należy go wymienić na nowy, krok po kroku według załączonej instrukcji. Plastrów na opryszczkę nie trzeba zdejmować na noc. Istotne jest to, aby pod żadnym pozorem nie używać tego samego po raz drugi.

Autor: Marta Roszkowska
Konsultacja merytoryczna: lekarz Olga Krupa

Bibliografia:

  1. Lesiak A., Narbutt J.: Kompleksowe leczenie opryszczki wargowej, „Forum Dermatologicum” 2017, tom 3, nr 4, 147–151, Via Medica, ISSN 2451–1501.
  2. Figlerowicz M.: Najczęstsze postacie kliniczne zakażeń wywołanych przez wirusy z rodziny Herpesviridae, Przeg. Lek. 2006.
  3. Knypl K.: Zakażenie wirusem opryszczki zwykłej u dorosłych, Borgis - Medycyna Rodzinna 3-4/2002.
  4. Cieśluk B., Majewska A.: Wirus opryszczki pospolitej typu I (HSV-1) – epidemiologia i kliniczne postacie nietypowych zakażeń, Zakażenia. 2006.
  5. Żaba R.: Opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna, wydawnictwo Termedia, Poznań 2011, rozdział III.

Powiększ oko i podkreśl usta

Zadbaj o to, aby różne elementy Twojej twarzy równomiernie przyciągały spojrzenie i zamiast przejmować się jak przykryć pryszcze skup się na wyeksponowaniu ust i oczu.

Na ruchomą część powieki zaaplikuj bazę pod cienie Eye Primer, na niej kolor będzie trwalszy i wyraźniejszy. Jaśniejsze kolory umieść bliżej wnętrza oka a ciemniejsze po zewnętrznej stronie. Jeśli nie lubisz mocnego makijażu postaw na spokojne beże i brązy. Delikatnie podkreśl linię rzęs kredką lub eyelinerem w pisaku, podkręć rzęsy zalotką i wykończ ulubionym tuszem.

Nawilżenie to podstawa udanego makijażu więc najpierw nałóż na usta pomadkę lub balsam ochronny, usta lekko zmiękną i lepiej przyjmą kolor. Obrysuj konturówką zewnętrzny brzeg warg i wypełnij kolorem, błyszczyk optycznie powiększy usta i uwydatni ich naturalny piękny kształt.

czopu rogowego , który blokuje ujście mieszka włosowego i powoduje zbieranie się w tym miejscu łoju i keratyny tworząc doskonałe warunki do rozmnażania się bakterii Propionibacterium acnes , które to odpowiadają za powstanie stanu zapalnego.

Czytaj dalej...

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący , który wymaga leczenia dermatologicznego.

Czytaj dalej...

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący , który wymaga leczenia dermatologicznego.

Czytaj dalej...

Przyczyny mogą być również bardzo przyziemne bardzo często nieestetyczne zmiany skórne pojawiają się w wyniku czynników zewnętrznych, chociażby zanieczyszczonego powietrza, czy też brudu, pyłków, kurzu, które osiadając na skórze, zatykają pory.

Czytaj dalej...