Jak skutecznie usunąć wrośnięty włos? Metody i porady

Co stosować na głęboko wrośnięty włos? Co z nim zrobić?

Wrastanie włosów jest dość popularną przypadłością. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W większości przypadków pojawia się w okolicach depilowanych, czyli tam gdzie pojawiają się niepożądane włosy. Głęboko wrośnięty włos często występuje w wyniku zaniedbań. Może również pojawić się mimo odpowiedniej pielęgnacji. Wrastający głęboko włos często przysparza dolegliwości bólowych. Zazwyczaj towarzyszy mu również stan zapalny. Nie wiesz, jak usunąć głęboko wrośnięty włos? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!

Wrośnięty włos w okolicy intymnej i nie tylko – jak mu zapobiegać?

Z pewnością dobrze znasz powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dotyczy to również wrośniętych włosków w pachwinie, okolicy intymnej i nie tylko. Stosując się do naszych wskazówek, raz na zawsze zapomnisz o tym problemie i będziesz mogła cieszyć się gładką skórą po goleniu i depilacji.

Aby nie martwić się wrośniętym włosem, zbieraniem się ropy czy nawet torbielą, która może powstać w wyniku stanu zapalnego, regularnie wykonuj peeling obszaru ciała, który poddajesz depilacji. W ten sposób usuniesz martwy naskórek, jednocześnie wygładzając skórę. Oprócz popularnych kosmetyków z drobinkami, enzymatycznych, a nawet z kwasami (nie używaj ich w okolicach intymnych) możesz zacząć używać popularnej w ostatnich latach szczotki albo gąbki, które działają podobnie do peelingu.

Leczenie i usuwanie wrastających włosów

Jeśli przestaniesz golić się na podrażnionej skórze, wrastające włosy często same znikną za kilka tygodni. W międzyczasie dostępny bez recepty krem ​​steroidowy, taki jak hydrokortyzon, zmniejszy stan zapalny i zaczerwienienie. Maść lub balsam leczniczy może również pomóc ukoić skórę, ale upewnij się, że nie jest komedogenny, co oznacza, że ​​nie zatyka porów. Jeśli guzki nie zanikają, być może trzeba będzie udać się do dermatologa, aby poddać się alternatywnemu leczeniu lub usunięciu.

W walce z wrastającymi włosami czasami mogą być wymagane antybiotyki i ręczne usuwanie włosów. Jednak zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, dlatego zaleca się regularne złuszczanie i golenie w kierunku wzrostu włosów. W skrajnych przypadkach zapuszczenie brody może być jedyną opcją.

Co stosować na wrośnięty włos? Co oznaczają?

Wrośnięty włos może pojawić się na całym ciele – na nogach, pod pachami, a nawet w okolicy intymnej. Powstały stan zapalny objawia się zaczerwienieniem oraz może powodować powstawanie guzków i zbieranie się pod skórą ropy, co często wiąże się także z dyskomfortem, a nawet bólem. Jak temu zaradzić? Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jak usunąć wrośnięty włos i co możesz zrobić, aby go uniknąć.

  • Wrośnięty włos – jakie są jego przyczyny?
  • Czy można wycisnąć wrośnięty włos?
  • Jak usunąć wrośnięty włos? Bezpieczny sposób na usunięcie wrastających włosków
  • Jak jeszcze możesz usunąć wrastający włos?
  • Co stosować na wrośnięty włos?
  • Wrośnięty włos w okolicy intymnej i nie tylko – jak mu zapobiegać?

Wrośnięty włos – jak to się stało?

Wrośnięty włos może pojawić się na skórze znienacka, a może być rezultatem naszych zaniedbań pielęgnacyjnych. Z tym problemem borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bowiem wrośnięty włos może się pojawić w dowolnym miejscu na naszym ciele, gdzie znajdują się włosy. Panowie najczęściej narzekają na wrastające włosy na twarzy i szyi, natomiast panie na nogach, pod pachami i w miejscach intymnych. Jak łatwo zauważyć u wszystkich są to miejsca, które golimy lub depilujemy.

Najczęściej wrastające włoski nie są bolesną dolegliwością. Wrośnięty włos na nodze czy pod pachą często uwalnia się sam. Jednak czasem może doprowadzić do stanu zapalnego, który objawia się zaczerwienieniem, bolesną krostą, a nawet ropniem. Dlatego warto zawczasu dowiedzieć, jak zapobiegać wrastaniu włosów, a w ostateczności, w jaki sposób je usunąć i jak leczyć.

Dlaczego włosy wrastają?

Włosy powstają w mieszkach włosowych i w naturalnej sytuacji rosną prosto i przenikają przez skórę. Gdy jednak pojawia się blokada w postaci na przykład zrogowaciałego naskórka, włoski mają utrudnione zadanie, rosną na boki pod skórą i w ten sposób przemieniają się we wrastające włosy.

Jedną z najczęstszych przyczyn wrastania włosów jest golenie włosów maszynką lub depilowaniem za pomocą depilatora. Podczas depilacji usuwamy włosy w całości, razem z cebulką. Kolejne włosy odrastają słabsze i cieńsze, dlatego trudniej jest im przebić się przez naskórek i zaczynają wrastać pod skórę. To często skutkuje krostkami, guzkami i zaognioną skórą, będącą stanem zapalanym. Aby zapobiec wrastaniu włosków należy regularnie wykonywać peeling skóry, który złuszcza martwe komórki naskórka, wygładza skórą i pomaga włosom przebić się przez naskórek, ponieważ jest on cieńszy i stanowi łatwiejszą przeszkodę dla włosków. Poza tym należy dbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry po depilacji.

Jej formuła oparta jest na zawartości 10 siarki, kwasie glikolowym i niacynamidzie, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienie w obrębie niedoskonałości, delikatnie jąwysusza, redukuje jej rozmiar i koi skórę.

Czytaj dalej...

W sytuacji, gdy zauważysz ją na swojej twarzy, być może będziesz chciał ją wycisnąć, aczkolwiek musisz wiedzieć, że wyciskanie pryszcza na ustach nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może to jedynie doprowadzić do pogorszenia jego stanu.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja wykonana za pomocą specjalnych urządzeń mechanicznych usuwa martwe komórki naskórka, podczas gdy chemiczne peelingi wykorzystują specjalne kwasy, aby złuszczyć powierzchniowe warstwy skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli zwrócisz uwagę na obrazy umieszczone w artykułach w Internecie, zauważysz, że wiele z nich jest opatrzonych jednym lub kilkoma znakami wodnymi, aby zadeklarować prawa autorskie ich właściciela.

Czytaj dalej...