Jak usunąć pryszcze w Gimpie - Skuteczne metody retuszu zdjęć

Dodanie nowej – tymczasowej warstwy (aby lepiej wymazać tło z grafiki)

Jeśli chcemy możemy dodatkowo nazwać tą warstwę np. jako „żółty” tak jak w moim przypadku – jednak nie jest to konieczne. Dodawanie nazw warstw może się przydać w sytuacji pracy na wielu warstwach. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest się „połapać” jaki obiekt znajduje się na której warstwie.

Następnie kliknijcie „Wypełnianie kubełkiem”. Teraz wybierzcie kolor (klikając w miejsce gdzie w moim przypadku jest kolor żółty czyli jak podpowiada Gimp „Aktywny kolor pierwszoplanowy…”). Później kliknijcie na obrazku wypełniając kolorem daną warstwę.

Warto pamiętać aby warstwa wypełniona kolorem znajdowała się pod warstwą z edytowanym obiektem, na którym usuwamy tło. W przeciwnym wypadku zobaczymy tylko pole w naszym wybranym przed chwilą kolorze.

Zamiast przezroczystego tła – nowe tło do obrazka

Jak widzicie udało nam się zrobić obrazek bez tła w Gimpie. Teraz ewentualnie można dodać jakieś tło lub wyciąć obiekt (daną warstwę) i wkleić do innej edytowanej grafiki. A więcej o pracy na warstwach (m. in. ich przesuwaniu, skalowaniu i ustawianiu widoczności) możecie przeczytać w innym moim wspomnianym wcześniej wpisie na temat podstaw pracy na warstwach.

Stwierdziłem, że dodam inne tło do zdjęcia. Dodałem nową warstwę z innego obrazka – następnie ją przeskalowałem i przesunąłem. Podobnie jak nieco przesunąłem kobietę z edytowanego zdjęcia. Gdybyście chcieli wypróbować to na tej samej grafice co ja – to tutaj jest link https://www.pexels.com/photo/photo-of-brown-and-white-photo-frames-hang-in-wall-1058770/

Sposobów dotyczących tego jak usunąć tło ze zdjęcia jest oczywiście więcej. Można to zrobić przykładowo używając narzędzia różdżki. Szczególnie dobrze sprawdza się gdy tło jest względnie jednolite kolorystycznie. A o tym narzędziu więcej napisałem we wpisie Jak zrobić przezroczyste tło w Gimpie?

W przypadku zmiany jednolitego kolorystycznie tła na obrazku również ciekawe efekty może dać użycie Zaznaczania według koloru, a następnie usunięcie zaznaczenia. Więcej o tym jak używać tego narzędzia i zastosować je w praktyce napisałem we wpisie Jak zmienić kolor np. tła?.

Gdybyś chciał zapisać swój projekt graficzny w innym formacie – aby np. pokazać go innym osobom lub umieścić na stronie internetowej to teraz wystarczy tylko parę kliknięć. W tym programie aby tego dokonać trzeba wyeksportować plik na przykład do formatu JPEG.

Żeby to zrobić wystarczy wybrać Plik a następnie Wyeksportuj jako i później ustawiając opcje eksportu i typ pliku wybrać np. wspomniane rozszerzenie .jpg. O tym jak krok po kroku zapisać/wyeksportować grafikę w innym formacie napisałem we wpisie pt. Jak zapisać obraz w jpg. Z pewnością przyda Ci się to przy wielu Twoich projektach graficznych.

GIMP Usuń tło - 5 rozwiązań z szybkimi krokami

Chociaż to zawsze fotografowany obiekt przyciąga uwagę ludzi, tło jest istotną częścią zdjęcia. Dlatego często próbujemy usuń tło z obrazu lub wprowadź zmiany w tle zdjęcia, aby poprawić obraz.

Istnieją różne edytory zdjęć, które pomogą Ci pozbyć się mniej satysfakcjonującego tła. Wśród nich GIMP prezentuje kilka profesjonalnych wtyczek.

GIMP, osobiście mówiąc, jest tak wpływowym edytorem, że można go porównać ze światowym Photoshopem. Jego zestawy narzędzi są wystarczające dla fotografa-amatora, aby udoskonalić zdjęcia.

Dzisiaj będziemy świadkami, jak GIMP usuwa tło za pomocą swoich potężnych programów. Śmiało, aby cieszyć się pokazem!

SPIS TREŚCI

  • 3 sposoby na usunięcie tła w GIMP
    • 1. Korzystanie z narzędzia wyboru rozmytego
    • 2. Korzystanie z bezpłatnego narzędzia wyboru
    • 3. Korzystanie z narzędzia Ścieżka
    • 4. ZdjęcieNożyczki
    • 5. Prace fotograficzne

    Jak usunąć ze zdjęcia zbędny element?

    Przykładową funkcją GIMP-a, która może nam się przydać do szybkiego przygotowania na stronę WWW materiałów graficznych, jest „klonowanie”, czyli stempel. Zasada działania stempla jest prosta: jeśli chcemy się pozbyć z obrazu jakiegoś elementu, możemy go usunąć wstawiając w jego miejsce skopiowany wcześniej fragment otaczającego go tła. Można w ten sposób usunąć ze zdjęcia całe obiekty zasłaniające ważne dla nas przedmioty, defekty zdjęcia lub znajdujące się na nim zbędne elementy.

    Aby usunąć niepożądany przedmiot na zdjęciu, włączamy stempel (narzędzie „klonowanie”) i dobieramy wielkość oraz rodzaj pędzla, w zależności od obszaru, który chcemy usunąć. Na poniższym przykładzie będą to dwa nieostre pączki.

    Obraz odpowiednio powiększamy. Następnie – trzymając naciśnięty klawisz Ctrl – klikamy w tło sąsiadujące z niepożądanym elementem. Fragment tła zostanie skopiowany i, gdy klikniemy w obiekt do usunięcia, wklejony na tym obiekcie.

    Czynność powtarzamy do skutku. W przypadku małych defektów lub niewielkich elementów do usunięcia, wystaczy kilka przyłożeń stempla. Jeśli obiekt do „wystemplowania” jest duży, a tło wokół niego niejednolite, operacja może być żmudna i długotrwała. Może też wymagać użycia dodatkowych funkcji Gimpa, takich jak podobne do stempla, lecz nieco delikatniejsze narzędzie „łatka” lub narzędzie „rozsmarowywanie”, służące do wygładzania obrazu. Na pewno też przyda się wprawa.

    Część 1: Jak usunąć znak wodny za pomocą Gimp

    Gimp to potężny program do edycji obrazów o otwartym kodzie źródłowym, który działa w systemach Windows, Mac i Linux. Wiele osób używa go jako bezpłatnej alternatywy dla Adobe Photoshop. Dla wielu z nas usuwanie znaku wodnego ze zdjęcia jest częstym zadaniem. Gimp jest do tego dobrym narzędziem. Oto kroki, aby usunąć znak wodny za pomocą Gimp:

    Kliknij na filet w lewym górnym rogu interfejsu i wybierz Otwarte . Następnie wybierz zdjęcie i otwórz je.

    Wybierz Narzędzie klonowania w prawym górnym rogu interfejsu.

    Znajdź obszar, który jest podobny do tła znaku wodnego na obrazie i umieść na nim kursor. Zachowaj Ctrl wciśnięty klawisz i jednokrotne kliknięcie myszą. (Możesz dostosować rozmiar regionu po lewej stronie)

    Naciśnij lewy klawisz myszy i zamaluj znak wodny. Obraz z skopiowanego regionu pokryje namalowany obszar.

Maseczki z naturalnych składników Maseczki z miodu, cynamonu czy zielonej herbaty mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji stanu zapalnego i przyspieszyć gojenie pryszczy.

Czytaj dalej...

Gdy pojawia się stan zapalny, ropa, torbiel, świąd i zaczerwienienie, może być to zapalenie mieszków włosowych, a wówczas możemy mieć do czynienia z zakażeniem gronkowcem złocistym lub wirusem czy grzybem.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja wykonana za pomocą specjalnych urządzeń mechanicznych usuwa martwe komórki naskórka, podczas gdy chemiczne peelingi wykorzystują specjalne kwasy, aby złuszczyć powierzchniowe warstwy skóry.

Czytaj dalej...