Jak bezpiecznie usunąć doczepiane rzęsy?

Jak ściągnąć sztuczne rzęsy i pozostawić je w dobrym stanie? Zadbaj o ich kondycję

Naturalne rzęsy po ściągnięciu tych sztucznych są często w słabej kondycji. Naturalne włoski są osłabione i cienkie. Po usunięciu sztucznych rzęs postaw na intensywną pielęgnację naturalnych włosków. Warto postawić na pielęgnacyjne produkty i suplementy, które wzmocnią rzęsy.

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy to sprawdzony sposób na pielęgnację rzęs. Olej rycynowy jest substancją otrzymywaną z nasion rącznika pospolitego. Zawiera estry glicerynowe kwasu rycynolowego. Posiada gęstą konsystencję i jest bezbarwny. To łatwo dostępny produkt w niskiej cenie. Jest dostępny w aptekach i drogeriach. Olejek ten można używać do pielęgnacji rzęs oraz brwi. Działa regenerująco i wzmacniająco. Aby użyć tego produktu do pielęgnacji rzęs, należy nałożyć go na rzęsy za pomocą czystej szczoteczki do rzęs. Ważne - uważaj, aby produkt nie dostał się do oka. Efekt stosowania produktu - włoski na rzęsach staną się grubsze, dłuższe i ciemniejsze. Aby osiągnąć pożądane efekty, postaw na regularność.

Suplementy

Dobrym wyborem na porost i wzmocnienie rzęs jest odpowiednia suplementacja. Właściwie dobrane suplementy sprawią, że włoski na całym ciele będą wzmocnione. Dotyczy to również rzęs. Składnikiem takich preparatów jest biotyna. Biotyna, zwana również witaminą H lub B7, jest rozpuszczalna w tłuszczach i zalicza się ją do witamin z grupy B. Jest związkiem organicznym występującym zarówno w tkankach zwierzęcych, jak i roślinnych. Biotyna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tak jak większość witamin z grupy B, biotyna wpływa na budowę i funkcjonowanie skóry, włosów oraz paznokci. To wszystko przez obecność cząsteczek siarki w strukturze biotyny. Siarka jest potrzebna do budowy keratyny, czyli składnika budulcowego włosów, skóry oraz paznokci. Tym samym biotyna jest pomocna w pielęgnacji rzęs.

Wazelina na usunięcie sztucznych rzęs

Kolejny sprawdzony sposób na zdjęcie resztek rzęs w domu to wazelina. Podaję ten sposób jako ostatni, ponieważ jest ona stosunkowo “najcięższa” do aplikacji i wymaga wprawy. Rozumiem jednak że możesz nie mieć żadnych oliwek ani olejów, wtedy z pomocą przyjdzie Ci wazelina 🙂 Jak usunąć sztuczne rzęsy za pomocą wazeliny?

Nakładasz jej niewielką ilość na wacik, po czym przykładasz na sztuczne rzęsy i trzymasz około 30 – 40 sekund. Jak wspomniałam wyżej, klej musi się zacząć rozpuszczać. A na wazelinę nie ma siły 🙂

Po upływie 40 sekund, ruchem ściągającym postaraj się “zebrać” rzęsy ku dołowi. Powtarzaj taką czynność aż zejdzie Ci cały zestaw sztucznych rzęs. Pamiętaj że wazelina jest ciężka i musisz jej stosować bardzo mało.

Usuwanie sztucznych rzęs nie jest skomplikiwane jednak warto pomyśleć o “wyhodowaniu” swoim naturalnych włosków. Można wspomagać się olejkami, zdrową dietą bądź specjalnymi kosmetykami – odżywki do rzęs porównasz przykładowo tutaj. Cokolwiek wybierzesz pamiętaj o przemyślanej kosmetyce! Stosowanie produktów z silnymi substancjami (takie jak obecne w wodoodpornych tuszach) czy też niedokładne zmywanie tuszu może poważnie osłabić rzęsy.

Kochana, mam nadzieję że moje sposoby na usunięcie sztucznych rzęs Ci się przydadzą 🙂 Możesz także kupić specjalny płyn do usuwania rzęs w drogeriach, jednak moje sposoby są na przypadki awaryjne, podobne do tych jak moja klientka miała. Wiem że usunięcie rzęs jest całkiem proste, wystarczy tylko spokojne podejście i przede wszystkim – umiar w stosowaniu preparatów.

Prawidłowe ściągnięcie rzęs nigdy nie skutkuje obrzękami, jęczmieniami ani zamglonymi oczami, co zdarza się nawet stylistkom rzęs. Możesz bez wychodzenia z domu usunąć sztuczne rzęsy 🙂

Czym czyścić przedłużane rzęsy - cenne porady

Gdy już wiemy, czym i jak myć sztuczne rzęsy, aby na pewno nie doprowadzić do ich odklejenia, to warto jeszcze sprawdzić inne cenne porady przedłużające żywotność Twojego pięknego spojrzenia. Przede wszystkim ważne jest od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, zaraz po zabiegu przedłużania rzęs. W tym czasie nie zaleca się długiego moczenia rzęs w wodzie, ponieważ może to doprowadzić do nieprawidłowego zawiązania się kleju. W efekcie sztuczne rzęsy będą trzymać się bardzo słabo i szybko zaczną odpadać.

Kolejną wskazówką jest unikanie tradycyjnych płatków kosmetycznych. Niestety mikrowłókna pozostawiane przez nie na rzęsach mają negatywny wpływ na ich pielęgnację. Dlatego pewnie zastanawiasz się, czym należy czyścić rzęsy, aby ich w żaden sposób nie uszkodzić. Tutaj na pewno sprawdzi się aplikator welurowy lub też specjalny pędzelek, który jest dedykowany do mycia rzęs.

W terapii przebarwień potrądzikowych stosuje się takie metody jak w leczeniu przebarwień pozapalnych, czyli wszelkiego rodzaju peelingi chemiczne zawierające substancje hamujące melanogenezę oraz zabiegi laserowe.

Czytaj dalej...

Raz założone sztuczne rzęsy niekoniecznie muszą trafić do kosza na śmieci - po zdjęciu wystarczy oczyścić je z pozostałości kleju, a następnie przechowywać w oryginalnym pudełku, w którym zostały zakupione aż do kolejnej okazji, kiedy chcemy je założyć.

Czytaj dalej...

W kolejnym kroku, jeżeli Klientka, u której wykonywany jest lifting sobie tego życzy, ma miejsce farbowanie rzęs henną, dzięki czemu możemy cieszyć się ciemnymi rzęsami na co dzień bez konieczności ich tuszowania.

Czytaj dalej...

Najcz ęś ciej wybieran ą metod ą s ą rz ę sy 2 1 lub 3 1, chocia ż niekt ó re klientki si ę gaj ą odwa ż nie po wi ę ksze obj ę to ś ci lub zostaj ą przy klasycznym 1 1 wyjaśnia Dorota Woźniak z salonu piękności Dorota Woźniak Beauty.

Czytaj dalej...