Jak skutecznie usunąć przedłużone rzęsy - Poradnik krok po kroku

Przedłużanie rzęs. Poznaj wszystkie „za” i „przeciw”

Przedłużanie rzęs to w ostatnich latach nieprzemijająca moda. Efekt może być różny: od delikatnego, naturalnie wyglądającego przedłużenia, po gęsty „wachlarz”. Mimo pojawiającej się niekiedy krytyki, przedłużone i zagęszczone rzęsy wciąż mają wiele zwolenniczek. Zdradzamy tajemnice przedłużania rzęs.

  1. Przedłużanie rzęs – na czym polega
  2. Ile kosztuje przedłużanie rzęs
  3. Zdejmowanie sztucznych rzęs
  4. Uczulenie na klej do rzęs – objawy
  5. Jak dbać o przedłużone rzęsy
  6. Przedłużanie rzęs – opinie

Wazelina na usunięcie sztucznych rzęs

Kolejny sprawdzony sposób na zdjęcie resztek rzęs w domu to wazelina. Podaję ten sposób jako ostatni, ponieważ jest ona stosunkowo “najcięższa” do aplikacji i wymaga wprawy. Rozumiem jednak że możesz nie mieć żadnych oliwek ani olejów, wtedy z pomocą przyjdzie Ci wazelina 🙂 Jak usunąć sztuczne rzęsy za pomocą wazeliny?

Nakładasz jej niewielką ilość na wacik, po czym przykładasz na sztuczne rzęsy i trzymasz około 30 – 40 sekund. Jak wspomniałam wyżej, klej musi się zacząć rozpuszczać. A na wazelinę nie ma siły 🙂

Po upływie 40 sekund, ruchem ściągającym postaraj się “zebrać” rzęsy ku dołowi. Powtarzaj taką czynność aż zejdzie Ci cały zestaw sztucznych rzęs. Pamiętaj że wazelina jest ciężka i musisz jej stosować bardzo mało.

Usuwanie sztucznych rzęs nie jest skomplikiwane jednak warto pomyśleć o “wyhodowaniu” swoim naturalnych włosków. Można wspomagać się olejkami, zdrową dietą bądź specjalnymi kosmetykami – odżywki do rzęs porównasz przykładowo tutaj. Cokolwiek wybierzesz pamiętaj o przemyślanej kosmetyce! Stosowanie produktów z silnymi substancjami (takie jak obecne w wodoodpornych tuszach) czy też niedokładne zmywanie tuszu może poważnie osłabić rzęsy.

Kochana, mam nadzieję że moje sposoby na usunięcie sztucznych rzęs Ci się przydadzą 🙂 Możesz także kupić specjalny płyn do usuwania rzęs w drogeriach, jednak moje sposoby są na przypadki awaryjne, podobne do tych jak moja klientka miała. Wiem że usunięcie rzęs jest całkiem proste, wystarczy tylko spokojne podejście i przede wszystkim – umiar w stosowaniu preparatów.

Prawidłowe ściągnięcie rzęs nigdy nie skutkuje obrzękami, jęczmieniami ani zamglonymi oczami, co zdarza się nawet stylistkom rzęs. Możesz bez wychodzenia z domu usunąć sztuczne rzęsy 🙂

Z czego wykonuje się rzęsy 1-1?

Przed zabiegiem przedłużania rzęs możemy wybrać, jaki rodzaj włosków zostanie użyty do procesu doklejania. Mogą to być rzęsy syntetyczne, zwane jedwabnymi lub naturalne, czyli rzęsy z norek. Te pierwsze uznawane są za najtrwalsze, bezawaryjne i uniwersalne. Produkuje się je z włókna poliestrowego, jednak są one stosunkowo miękkie, gładkie i lśniące, niemal jak prawdziwe.

Co więcej, występują w wielu wariantach długości, grubości i skrętu, dzięki czemu można dopasować je idealnie do naturalnych włosków i osiągnąć nimi dowolne rezultaty. Rzęsy z norek pozyskiwane są z kolei, jak sama nazwa wskazuje, z futra norek. Jest to zatem towar przez jednych znienawidzony, przez innych natomiast traktowany jako luksusowy.

Są one niezwykle miękkie i delikatne, jednak podczas aplikacji mogą zachowywać się bardzo nieprzewidywalnie i nie są tak odporne na czynniki zewnętrzne, jak te syntetyczne. Oznacza to, że trzeba o nie dbać nawet bardziej niż o własne, ponieważ mogą odgniatać się i prostować pod wpływem wilgoci.

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Przedłużanie rzęs 1:1 pozwala zapomnieć o konieczności codziennego korzystania z zalotki i tuszu. Oko jest już bowiem idealnie podkreślone – włoski są ciemne, gęste, długie i podkręcone.

Nie oznacza to, że doklejanych rzęs nie wolno nam stylizować ani malować, jednak należy później dokładnie oczyszczać je z wszelkich kosmetyków. Poza tym o doklejone rzęsy powinno się dbać tak samo, jak o własne, czyli codziennie myć je w sposób bardzo delikatny za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Do demakijażu najlepiej jest używać łagodnych, beztłuszczowych płynów micelarnych, bądź szamponów dla dzieci. Warto przy tym pamiętać, aby nie pocierać mocno włosków, lecz oczyszczać je w kierunku ich wzrostu, dzięki czemu efekt zabiegu utrzyma się na dłużej.

Standardowo zagęszczanie rzęs uzupełnia się co około 3 – 4 tygodnie, ponieważ tyle trwa żywotność dorosłej rzęsy, a tylko do takich można doklejać sztuczne włoski.

Rzęsy 1:1 – opinie i zdjęcia

Zagęszczanie rzęs metodą 1:1 to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów, bo oprócz metody 1:1, rzęsy zagęszcza się także metodą 2:1 (dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej) oraz metodą 3:1 (trzy sztuczne rzęsy do jednej naturalnej).

Opinie na temat zagęszczania 1:1 są dużej większości pozytywne, a jeśli już zdarzają się negatywne opinie, to najczęściej wynikają one z niedoświadczenia kosmetyczki, która tą metodą rzęsy nam zagęszczała.

Według wielu kobiet metoda 1:1, to najnaturalniejszy sposób na poprawę wyglądu naturalnych rzęs, nie wyglądają one wtedy sztucznie, a ponadto nie obciążają tak mocno naturalnych rzęs, jak np. w metodzie 3:1, gdzie do każdej naturalnej rzęsy przykleja się 3 sztuczne rzęsy.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Kolejną ważną kwestią są ostrza maszynki jednorazowej należy używać tylko raz, zwłaszcza w okolicach bikini lub genitaliów, ponieważ z każdym kolejnym zabiegiem trzeba ją mocniej dociskać do skóry, aby uzyskać lepszy efekt.

Czytaj dalej...

Po zakończeniu koniecznie trzeba umyć ogolone miejsca letnią wodą z dodatkiem płynu do higieny intymnej, a po wysuszeniu wmasować odpowiedni balsam o właściwościach łagodzących i regenerujących naskórek należy zwrócić uwagę, aby nie zawierał alkoholu.

Czytaj dalej...

rokiem życia, skóra staje się wówczas zgrubiała i ma nieregularną powierzchnię ze zmianami guzowatymi i blaszkami, z tendencją do zlewania się, czasem następuje też przerost i włóknienie gruczołów łojowych, zmiany występują na czole, policzkach, brodzie, uszach, a w ich obrębie często stwierdza się zapalenie mieszków włosowych,.

Czytaj dalej...

Pryszcze jest to potoczne określenie na zmiany o charakterze zapalnym, ropne krosty są objawem trądziku pospolitego, ale zdarza się, że wyskakują nawet na skórze, która na co dzień nie sprawia problemów, najczęściej mieszanej.

Czytaj dalej...