Jak bezpiecznie usunąć rzęsy w domu - Proste i skuteczne metody
Jak zdjąć sztuczne rzęsy przy użyciu olejku? Instrukcja krok po kroku
Krok 1
Wykonaj dokładny demakijaż oczu i twarzy. Odtłuść skórę twarzy.
Krok 2
Weź czystą szczoteczkę do przeczesywania brwi albo rozczesywania rzęs i najpierw przeczesz nią rzęsy. Następnie nabierz nią odrobinę olejku. Ostrożnie przeczesz nią rzęsy, uważając, by kosmetyk nie dostał się do oczu.
Krok 3
Następnie nałóż olejek na patyczek kosmetyczny, zamknij oko i przejedź nim po linii rzęs. Procedurę powtarzaj trzy razy dziennie przez kilka dni. W przeciwieństwie do profesjonalnego preparatu, olejek nie rozpuści kleju błyskawicznie, za jednym pociągnięciem. Regularne aplikowanie go na rzęsy w końcu przyniesie jednak pożądany efekt i pomoże bezpiecznie usunąć resztki sztucznych rzęs. Nie należy trzeć rzęs i usuwać rzęsy na siłę
Uwaga: ten sposób jest odpowiedni jedynie w sytuacji, gdy chcemy zdjąć rzęsy samodzielnie, bo nie możemy udać się do salonu. Jeżeli powodem, dla którego zamierzasz usunąć rzęsy jest alergia z opuchlizną czy wysypką, nie czekaj aż odpadną one pod wpływem olejku! Jak najszybciej skontaktuj się z osobą, która wykonała Ci zabieg i poproś o profesjonalną pomoc!
Czym można zdejmować sztuczne rzęsy?
Do ściągnięcia sztucznych rzęs potrzebujesz dedykowanych dla tego zabiegu preparatów. Pamiętaj, by wybierać removery wyłącznie renomowanych marek. Takie produkty znajdziesz w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl . Stosowanie kosmetyków nieznanego producenta naraża Cię na ryzyko uszkodzenia oczu. Istnieją trzy rodzaje removerów: w płynie, żelu i kremie. Najszybciej i najsilniej działa produkt w postaci płynnej. Łagodniejszy od niego jest żel. Krem natomiast zawiera najmniejsze stężenie substancji czynnych, w związku z tym potrzebuje więcej czasu do rozpuszczenia kleju, którym przymocowane zostały rzęsy. Do domowych zabiegów najlepiej użyć właśnie tego preparatu. Dzięki delikatnemu działaniu removera w kremie minimalizujesz zagrożenie dla oka. Produkt w płynie pozostaw wyłącznie profesjonalnym stylistkom. Jeżeli masz nieco wprawy, do domowego ściągania rzęs możesz wykorzystać również żel. Jego gęstsza postać umożliwi Ci precyzyjne i wygodne nałożenie.
Podsumowanie
Zabieg przedłużania rzęs sprawia, że oczy stają się podkreślone. Dzięki przedłużaniu rzęs nie musisz poświęcać czasu na ich malowanie. To bardzo wygodna alternatywa dla używania tuszu do rzęs. Sztuczne rzęsy uzupełnia się co 3-4 tygodnie. Jeśli nie chcesz ich już przedłużać, możesz zdecydować się na ich ściągnięcie. W tym celu udaj się do kosmetyczki, która zajmuje się przedłużaniem rzęs. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości - możesz wykonać ten zabieg w domu. Do jego przeprowadzenia przydadzą Ci się produkty, które prawdopodobnie masz już w domu - olej kokosowy, oliwka, dwufazowy olejek lub wazelina. Nałóż produkt na linię rzęs i poczekaj kilka minut. Po tym czasie możesz przystąpić do usuwania sztucznych rzęs. Po usunięciu przedłużonych rzęs warto zadbać o te naturalne, które mogą być osłabione. Do tego celu świetnie sprawdzi się olejek rycynowy stosowany na rzęsy lub gotowe serum na porost i wzmocnienie rzęs. O rzęsy możesz zadbać również od środka - stosując suplementy takie jak biotyna. Postaw na delikatne usunięcie sztucznych rzęs oraz intensywną pielęgnację tych naturalnych.
1. Jasińska Z., Techniki stylizacji rzęs, 2020.
Kosmetolog
Ukończyła studia z zakresu kosmetologii specjalistycznej. Specjalizuje się w copywritingu i prowadzeniu social media branży beauty.
Jej pasją jest fotografia portretowa.
Kępki rzęs DIY
Sztuczne rzęsy w kępkach do samodzielnego przedłużania w domu to najbezpieczniejsza i najtrwalsza metoda spośród wymienionych. Jakie są ich najważniejsze zalety?
- segmenty rzęs są osadzone na elastycznych, czarnych paskach, które nie są wyczuwalne podczas noszenia stylizacji,
- kępki rzęs doklejamy od spodu naturalnych rzęs, które wcześniej pokrywamy specjalnym bonderem, dzięki czemu stylizacja wygląda bardzo naturalnie, a łączenia pasków są niewidoczne,
- produkty wykorzystywane do przedłużania rzęs kępkami DIY nie mają styczności z delikatną skórą powieki,
- aplikacja rzęs zajmuje niespełna 10 minut, a utrzymuje się około 5 dni,
- możesz je zdjąć w każdej chwili, z pomocą removera,
- przekrój stylów takich rzęs jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.
Co jest potrzebne do aplikacji kępek rzęs DIY?
Do przymocowania sztucznych rzęs w kępkach do samodzielnego przedłużania w domu, będziesz potrzebować czegoś więcej, niż zwykły drogeryjny klej i pęseta. Decydując się na tę metodę, warto wiedzieć, jakie produkty i narzędzia będą Ci potrzebne, aby stworzyć piękną i trwałą stylizację:
- Kępki rzęs do samodzielnego przedłużania w domu, zamknięte w porządnej kasetce, która chroni je przed uszkodzeniami.
- Bonder, czyli specjalny klej do samodzielnego przedłużania rzęs. Jego formuła jest lepka i nie zasycha, tak jak w przypadku zwykłego kleju do rzęs. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tworzeniem stylizacji, aż do ostatniego kroku.
- Aby aplikacja była prostsza i skuteczna, przyda się specjalnie wyprofilowany aplikator do sztucznych rzęs w kępkach, który możemy bezpiecznie zacisnąć na rzęsach, aby utrwalić stylizację.
- Sealer, czyli utrwalacz do samodzielnego przedłużania rzęs. Nakładamy go na rzęsy po aplikacji, aby zneutralizować lepkość bondera i utrwalić stylizację.
- Remover do sztucznych rzęs w kępkach, który pozwala na bezpieczne i delikatne zdjęcie stylizacji w dowolnym momencie. Nakłada się go na rzęsy, najlepiej od góry i od spodu, a po chwili kępki delikatnie zsuwają się z naszych powiek.
